Gracanicko jezero - Bugojno !!!!!

Moderator/ica:emin

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
meskobeg
Štela
Postovi:64
Pridružen/a:01 ožu 2013, 17:48
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Gracanicko jezero - Bugojno !!!!!

Post Postao/la meskobeg » 20 ožu 2013, 18:09

Koliko sam primijetio , medju navedenim destinacijama , niko nije pomenuo ovo jezero . Nekih odokativno 5 km od Bugojna prema G.Vakufu , sa lijeve strane , nekih 700-800m. od glavne ceste. Jaaako interesantno jezero , sa upecatljivom bojom. Ribe k'o u prici :
-Sarana , grdosije neopisive...
-Jezerku pastrmku , isto tako...
-som...
-klen , turski i obicni
-stuka
-smudj
- ... i jos kojekakve bijele ribe ... prosle godine sam bio par puta po dva dana , jako susretljivi ljudi iz udruzenja. Pravi domacini.
Jezero je lijepo uredjeno , cisto . Autom pridjes skoro do vode. Prosle godine , izlaz je bio 10 km. Ove godine nisam bio , ne znam jel se nesto promijenilo. Slike mogu postaviti sljedece sedmice kad budem na tom rejonu pa cu slikat . <jelmekotrazio> i kad mi Djuzepee pokaze kako se smanjuje rezolucija slike ... :grin:
The river was cut by the world's great flood and runs over rocks from the basement of time. On some of those rocks are timeless raindrops. Under the rocks are the words, and some of the words are theirs. I am haunted by waters.


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Gracanicko jezero - Bugojno !!!!!

Post Postao/la Seha » 20 ožu 2013, 23:33

J amislim da je Hayat Bistro BiH imala jednu emisiju sa te vode.
Haj uslikaj da vidimo vodu. To za sarane grdosije jesu li to rekli ronioci kao i na drugim jezerima.
Da znaju ljudi kolike su u ovoj vodi ribe nikad se niko nebi okupao :wink:
slika

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Gracanicko jezero - Bugojno !!!!!

Post Postao/la enko » 21 ožu 2013, 01:21

meskobeg je napisao/la:Koliko sam primijetio , medju navedenim destinacijama , niko nije pomenuo ovo jezero . Nekih odokativno 5 km od Bugojna prema G.Vakufu , sa lijeve strane , nekih 700-800m. od glavne ceste. Jaaako interesantno jezero , sa upecatljivom bojom. Ribe k'o u prici :
-Sarana , grdosije neopisive...
-Jezerku pastrmku , isto tako...
-som...
-klen , turski i obicni
-stuka
-smudj
- ... i jos kojekakve bijele ribe ... prosle godine sam bio par puta po dva dana , jako susretljivi ljudi iz udruzenja. Pravi domacini.
Jezero je lijepo uredjeno , cisto . Autom pridjes skoro do vode. Prosle godine , izlaz je bio 10 km. Ove godine nisam bio , ne znam jel se nesto promijenilo. Slike mogu postaviti sljedece sedmice kad budem na tom rejonu pa cu slikat . <jelmekotrazio> i kad mi Djuzepee pokaze kako se smanjuje rezolucija slike ... :grin:
Ako mislimo na isto jezero koje je prije 4-5 godina glasilo kao poseban revir ja sam bio i pecao ali nista vrijedno spomena.babusko je bilo tada u jezeru a sto se tice ostali riba cista nula.e neznam sada kakva je situacija

meskobeg
Štela
Postovi:64
Pridružen/a:01 ožu 2013, 17:48
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Gracanicko jezero - Bugojno !!!!!

Post Postao/la meskobeg » 21 ožu 2013, 20:28

hajde postavit cu slike u ovih par dana ... a sto se tice ribe , sarana ima velikog i ima ga dosta... somove smo dizali , manje komade ... klena smo znali na plovak , za opkladu vadit ... ono na sat , ko ce vise ... a isto tako smo znali otici krajem Avgusta , cijeli dan nista , cijelu noc jedan somic , i tek ujutru drug uleti u vodu do koljena :nesvjest: - vreeelaaa ...
sve zavisi ... a pocetkom prosle godine ekipa iz Kiseljaka je do nas bila , kamp prikolice itd, imali su dosta sarana ...
mislim , ne znam sta se ocekuje od jezera ... ribe ima :wink: nije ribnjak .
The river was cut by the world's great flood and runs over rocks from the basement of time. On some of those rocks are timeless raindrops. Under the rocks are the words, and some of the words are theirs. I am haunted by waters.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Gracanicko jezero - Bugojno !!!!!

Post Postao/la Seha » 22 ožu 2013, 13:58

Pa super je onda ako je tako. Kad su velike vrucine nece nigdje osim u rijekama ili protocnim jezerima..
Hvala unaprijed za slike meni toga vazda malo :grin:
slika


enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Gracanicko jezero - Bugojno !!!!!

Post Postao/la enko » 22 ožu 2013, 20:15

Neznam da li je to isto jezero.ja sam bio mozda kraj semptemra pocetak oktobra.pored nas je bio neki lokalni ribar imao je on tu kucicu neku kamp svoju invalid covjek.za 10 dana jednog sarana imao kojeg je drzao vezanog u vodi a cuvar ga prodavao(nama licno kada je dozvole naplacivao prodavao sarana).na jezeru lovili dan noc dan i nismo ribe vidjeli.tada smo od mjestanina jednog saznali da je voda devastirana da se pred neko lokalno takmicenje ubaci kalife i to je to.sad opet neznam da li mislimo na isto jezero ili ne.

P.S Upravo se sjeti naziva jezera.Zanosovici jezero.sada neznam da li je to isto samo ti ga drugacije zoves ili ima jos neko jezero na putu Bugojno-G.Vakuf

meskobeg
Štela
Postovi:64
Pridružen/a:01 ožu 2013, 17:48
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Gracanicko jezero - Bugojno !!!!!

Post Postao/la meskobeg » 22 ožu 2013, 21:19

:456: pa sto ne kupiste ribu od covjeka... ne znam pod tim imenom , ovo je veliko , bas poveliko jezero ... u Gracanici skrenes lijevo i ides kroz naselje nekih , sta ja znam mozda kilometar... stari rudnicki kop , voda plava ... bas ko morska ... ja ga znam k'o Gracanicko
The river was cut by the world's great flood and runs over rocks from the basement of time. On some of those rocks are timeless raindrops. Under the rocks are the words, and some of the words are theirs. I am haunted by waters.

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Gracanicko jezero - Bugojno !!!!!

Post Postao/la soha » 23 ožu 2013, 00:12

Na 7 kilometru od Bugojna prema G.Vakufu. Rudnicki kop. Voda pregusta, sa velikom koncentracijom sumpora, međutim i u tim uslovima ima ribe. Inace sluzi i kao kuplaiste domicilnom stanovnistvu. Prilaz moguc jedino sa strane s koje se dolazi sa glavnog puta oko pola kilometra do jezera. S druge, suprotne strane okomite litice i veoma nepisistupacan teren.

meskobeg
Štela
Postovi:64
Pridružen/a:01 ožu 2013, 17:48
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Gracanicko jezero - Bugojno !!!!!

Post Postao/la meskobeg » 23 ožu 2013, 17:29

@ Enko , u pravu si jezero se zove Zanasovici , sad sam zvao jednog bivseg cuvara iz Bugojna , govorimo o istom jezeru ...@soha S' druge strane je i zabranjen pristup , jer je prestrmo i postoji opasnost od obrusavanja , na tu drugu stranu se nesmije ni camcem ... to oko gustine i sumpora , ne znam ... a evo upravo sam dobio informaciju da je nedavno snimana reportaza o jezeru , valjda FTV , kaze unazad desetak dana ... sto se tice ribolova , voda je jos hladna , riba slabo radi ...
The river was cut by the world's great flood and runs over rocks from the basement of time. On some of those rocks are timeless raindrops. Under the rocks are the words, and some of the words are theirs. I am haunted by waters.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Gracanicko jezero - Bugojno !!!!!

Post Postao/la Seha » 24 ožu 2013, 12:06

Znam za tu vodu od Enka. Ako se nevaram bilo je nesto i slika sa te vode koje je Enko postavio.
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Jezera”