ZIMSKI RIBOLOV

Moderator/ica:emin

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
krokiroki
Početnik
Postovi:10
Pridružen/a:15 srp 2015, 17:21
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
ZIMSKI RIBOLOV

Post Postao/la krokiroki » 18 pro 2015, 23:14

Vozdra Raja.

Nisam siguran da sam sve prelistao mozda sam ispustio nesto pa bih otvorio temu ako ne smeta.

Interesuje me sljedece vezano oko zimskog ribolova na lokalitetu Neretve-jezera na potezu od OSTROZAC, CELEBICI, DREZNICA, GRABOVICA, gdje je preporuka za zimski ribolov, na sta pecati, lokacija, ogranicenje u lovostaju da li ima, cijena dnevne dozvole i druge informacije koje neko zna da podijeli.

Mene licno zanima pecanje dubisnki ili plovak eventualno.

Planirao sam sada u Nedjelju da idem, pa ako ko ima neki savjet ili da kaze gore navedeno bio bih zahvalan a slike postavim kada se vratim <idila> .

BISTRO.


Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ZIMSKI RIBOLOV

Post Postao/la Kovach » 19 pro 2015, 19:33

Dobro dosao na forum!

Idi na Grabovicko jezero, kad ides iz Sarajeva prema Mostaru prije restorana "kovacevic" skreni preko mosta. Vidjeces ribarski dom, mozes tu loviti a jos bolje nastavi cestom do starog kamenog mosta i prije nego ces na most sa lijeve strane ima put. Skreni i lovi na dubinca (smjesa tunjevine i hljeba, crv, pasta za pastrmku, a ima i sarana na puru, koricu, boile), a mozes i na plovak loviti. Isto tako od ribarskog doma odmah blizu rampe imas put prema vodi ima fina ribarska staza isto tako fini tereni. Trece mjesto imas kad krenes preko tog drugog mosta i kad predjes most sa desne strane skreni i nekih 20-30 m imas plato koji se vidi od restorana tacno preko puta. Ponesi i varalicar pa probaj mislim da ces najbolje proci. Sto se tice zabrane nema tu nista, dozvoljen je ribolov ali sto se tice broja komada i velicine pridrzavaj se da nebi dobio prijavu. Ribocuvar dodje na vodu, imas dnevnu kupiti na licu mjesta cini mi se da je 20 KM.

Eto to je ukratko par mjesta, a neces pogrijesiti gdje god se spustis do vode na tom potezu.

BISTRO!

Avatar
rades7
Književnik
Postovi:667
Pridružen/a:20 ruj 2011, 13:47
Lokacija:Doboj
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ZIMSKI RIBOLOV

Post Postao/la rades7 » 21 pro 2015, 13:21

Kovac, ovaj info će i meni dobro doći. Ja bih rado varaličario na tom mjestu, nekih 2-3 sata da se protegnem kad budem putovao za Trebinje. Šta se može očekivati u ovom zimskom periodu?

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ZIMSKI RIBOLOV

Post Postao/la rusko » 21 pro 2015, 22:22

Ima li kakvih terena za mahanje odmah pokraj tih restorana? Da se i ja negdje nastanim :mrgreen:
slika slika

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ZIMSKI RIBOLOV

Post Postao/la Kovach » 22 pro 2015, 00:41

rades7 druze mozes ocekivati kalifornijsku pastrmku, jezersku pastrmku, jezersku zlatovcicu i ima vrlo malo primjeraka glavatice, ulovi se po neka ali veoma rjetko. Rusko jarane pretprosle godine smo Monty, Đevdo i ja sa camca lovili malo mahacem malo varalicarili. bilo je finog ulova. Na ovom terenu pored rampe i prije kamenog mosta ima fino prostora za mahati, a sve zavisi kome ili cemu bih mahao <jelmekotrazio> Blizu su restorani i magistrala a u ljetnom periodu trebe idu na more <valjanjeodsmijeha> Salu na stranu ima terena za mahanje a nije problem ni za camac imam jednog kolegu dole ima camac, a moj je kad god najavim. Bujrum ljetos sa Montijem pa cemo detaljno prebrati!


krokiroki
Početnik
Postovi:10
Pridružen/a:15 srp 2015, 17:21
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ZIMSKI RIBOLOV

Post Postao/la krokiroki » 22 pro 2015, 20:52

ee kovach hvala ti na informacijama , bio sam vec nisam lose prosao ono taman da oceifim 5 pastrmki i 2 sarana od chega sam sarane vratio zao mi bilo da ih nosim a korisio sam crvenu pastu pomjesanu sa hljebom i kukuruz iznenadili su me sarani iskreno a isao sam samo na dubinku i na leptir, slikao nisam na zalost.

Ako neko od raje planira da ide sutra ili prekosutra bujrum neka se javi na temi ili kako vec da se dogovorimo .

BISTRO.

P.S. dozvolu sam platio covjeku 10 KM nakav fina ljudeskara a i ako je 20 KM nije frka ceif je ceif :P

krokiroki
Početnik
Postovi:10
Pridružen/a:15 srp 2015, 17:21
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ZIMSKI RIBOLOV

Post Postao/la krokiroki » 22 pro 2015, 21:40

kovach jesi ti mislio konkretno na dio RAVANČICE ? i znaš li kakva je situacija nizvodno prema Drežnici ?

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ZIMSKI RIBOLOV

Post Postao/la Kovach » 23 pro 2015, 04:13

Ovaj dio sto sam ti opisao je oko kamenog mosta selo Glogosnica. Svi to mjesto znaju kao zaljev kod kamenog mosta. tu je nekad isla stara pruga, a trece mjesto koje sam ti opisao iza mosta desno je stara zeljeznicka stanica kud je ciro isao. Iskreno da ti kazem vecinu mjesta gdje lovim ne trudim se da saznam ili zapamtim po nazivu nego zapamtim teren i ja nazovem kako mi je lakse zapamtiti. :mrgreen: Drago mi je da si lijepo prosao sto kazes bitan je ceif. Bistro!

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Jezera”