jezero Brestica

Moderator/ica:emin

Admir Kapic
Početnik
Postovi:8
Pridružen/a:05 tra 2007, 08:51
Lokacija:Banovici
Kontakt:

Post Postao/la Admir Kapic » 08 tra 2007, 10:33

Morao sam da se javim na ovaj Mirzin komentar u vezi jezera Brestica.
To jezero se nalazi 3 km od Banovica pored regionalnog puta Banovici-Zavidovici, jezero je bogato saranom, somom, deverikom, smudjem, stukom ...
Lokalno ribolovno drustvo SRD "Klen" iz Banovica svake godine poribljava jezero sa saranom, dok soma ima u izobilju jer mu jezero pogoduje za mrijest.
Sto se tice komentara o ispustanju jezera, nije tacno jer ne postoji mogucnost ispustanja istog, vec u periodu velikih kisa jezero poplavi do regionalnog puta, i otice kroz propust ispod puta, pa se desava da ponekada izadje i koja riba.
A sto se tice stanovnistva ovog dijela sigurno se bolje odnosi prema vodi nego na Mirzinom kraju, (ribocuvarska sluzba je na vodi svaki dan, pa mogucnost krivolova je iskljucena).
A u Banovicima postoji jos par jezera koja su bogata sa saranom, medju kojima bih izdvojio Ramicko jezero u kojem se love kapitalni primjerci te ribe.
Kapa


Avatar
Mujacic Mirza
Piskaralo
Postovi:246
Pridružen/a:24 lip 2006, 18:05
Lokacija:-Tuzla -
Kontakt:

Post Postao/la Mujacic Mirza » 08 tra 2007, 17:16

Ok. ja se izvinjavam , ali te informacije koje sam ja reko sam dobio sa te vode otprilike tri godine kada sam i zadnji put bio tu , stosam i naglasio!
Dragomije da je ako je tako a ne kao sto je meni receno od ribara koje sam tada tu zadesio!
Zelim vam sve najbolje i da tako i jos bolje ostane u gazdovanju te vode , jezero je po izgledu preljpo a voda je cista!
Pozdrav i bistro.

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Pozdrav.

Post Postao/la senad » 08 tra 2007, 21:09

Pozdrav svima i da pozelim dobrodoslicu Admiru a i da te nesto odmah i zamolim.Kako si vjerovatno vidio, to Ramicko jezero ne postoji u datoteci rijeka i jezera, pa bih te zamolio, ako ti ne predstavlja problem i ako imas volje pomoci izgradnji stranice, da nesto o tom jezeru i svim ostalim u tvom kraju , napises i posaljes koju sliku.Ja cu ti se javiti mailom, a ovim putem bih zamolio i sve ostale da se ukljuce u popunjavanje datoteke rijeke i jezera na stranici.Unaprijed hvala.
Lijep pozdrav i bistro svima!
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Admir Kapic
Početnik
Postovi:8
Pridružen/a:05 tra 2007, 08:51
Lokacija:Banovici
Kontakt:

Post Postao/la Admir Kapic » 09 tra 2007, 09:17

Pozdrav svima, trenutno nisam u Bosni, ali se nadam oko 01.05.2007 cu biti kod kuce, par dana odmora, pa na posao da napravimo prezentaciju o ovim vodama.
Ja sa par prijatelja najvise lovim na Brestici soma i sarana.
Somu voda odgovara za mrijes jer je takva konfiguracija dna, a hrane ima u izobilju. SRD "Klen" iz Banovica svake godine redovno jezero poribljava sa saranom. U zadnje vrijeme se pojavio i smudj.
Sto se tice Ramickog jezera ono se nalazi 10 km od Banovica i jedno je od najljepsih i najciscih jezera na nasoj opstini. Bogato je saranom i stukom, a svake godine vade se primjerci sarana preko 15 kg.
U Banovicima ima jos lijepih jezera bogatih ribom, ali o tome drugi put.
BISTRO.
Kapa

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 09 tra 2007, 21:23

Bistro Admire dobro dosao na forum !
slika


zajko
Piskaralo
Postovi:274
Pridružen/a:11 kol 2008, 18:26
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: brestica(ZAJIM SICKIBROD)

Post Postao/la zajko » 27 kol 2008, 19:20

adi je napisao/la:Je li moguce da niko iz Tuzlanskog kantona ne zna nesto vise o ovom jezeru.
e pa vidis adi za tvoju informaciju brestica raspolaze sa kapitalnim primjercima sarana samo ja malo nezgodna voda za pecanje mora se provesti malo vise vremena na toj vodi da se pripremi teren za pecanje . iskreno da ti kazem da seja i ekipa spremamo na nekoliko dana tamo pa cu ti javiti malo vise detalja.zajim

rudar
Početnik
Postovi:3
Pridružen/a:14 ožu 2009, 21:12
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: jezero Brestica

Post Postao/la rudar » 20 tra 2009, 15:17

Da dopunim zemljaka Admira oko nedoumica u vezi Brestice. Oko jezera je uradjena i prilicno duga takmicarska staza na kojoj se odrzavaju takmicenja SRD "KLEN" Banovici a i po neko otvoreno takmicenje. Praksa koja je bila i prije rata koristi se i sada tj. gotovo svake godine se vrsi poribljavanje saranom. Sitnu deveriku najcesce iz Modraca, klena i slicne vrste iz jezera koje rudnik zatrpava i slicnu sitniju ribu sa raznih strana lokalni ribolovci cesto ubacuju u jezero. Prosle godine je neslavno propala akcija (nedostatak sredstava) da se na Buskom jezeru odradi lov babuske pred mrijest i prenese u Bresticu. S obzirom na probleme koje babuska pravi u novom stanistu mozda je i dobro sto nije donesena. Svake godine nekoliko grupa sarandzija borave duzi period na Brestici. Ako imate priliku da ljeti naidjete pored Brestice, zaustavite se pored puta gdje se nalazi motel i sa te pozicije se odlicno vidi gotovo cijelo jezero. Vjerovatno cete imati priliku uvjeriti se o kolicini i velicini ribe koja se "sunca" na povrsini vode.

Bistro!!!

Avatar
faikkk
Početnik
Postovi:20
Pridružen/a:06 vel 2013, 23:29
Lokacija:BANOVICI
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: jezero Brestica

Post Postao/la faikkk » 15 ožu 2013, 21:27

e sad raja bujrum na jezero Brestica ima svakakve ribe a bogami ponajvise rostilja kada se peca bar sa moje strane i svi su dobro dosli ja i ROBA moj drug ce mo svakog dobro docekat. bistrooooo

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: jezero Brestica

Post Postao/la Seha » 16 ožu 2013, 11:42

Bistro Faikk lijep gest. Sta bi sa onim albino somom jeli ikada uhvacen ili vidjen nakon onog video snimka.
slika

Avatar
roba
Šampion proljetne "Smolućijade 2010"
Postovi:122
Pridružen/a:11 pro 2009, 21:28
Lokacija:Živinice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: jezero Brestica

Post Postao/la roba » 16 ožu 2013, 12:01

Mislim da nije nikad vise ni viđen ni uhvaćen. Admir Kapić je pokušao organizovati takmičenje pod nazivom "potraga za zlatnim" ali nazalos nije održano zbog nedovoljnog broja takmičara. Inače zna se da jezero obiluje kapitalnim somom, ali obicno se hvataju primjerci od tri do 12 kg. Jer ga ima puno i mrijest nu strasno dobro uspijeva.
Koliko znam još se niko je pohvalio kapitalnim somom. Bilo je slučajeva da uzme ali obično završi kidanjem zbog granja koje se nalazi oko jezera.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: jezero Brestica

Post Postao/la Seha » 16 ožu 2013, 12:17

Jel ima nekih vecih cistina na jezeru bez panjeva i sta mislite sta je somu u toj vodi osnovni izvor hrane. Koje sve ribe ima u toj vodi i kakva im je po vasem misljenu populacija.
slika

Avatar
roba
Šampion proljetne "Smolućijade 2010"
Postovi:122
Pridružen/a:11 pro 2009, 21:28
Lokacija:Živinice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: jezero Brestica

Post Postao/la roba » 16 ožu 2013, 12:34

Sredina je Čista. Ali okolo je Šuma i ima dosta palog drveća i panjeva. A sto se tiče bijele ribe ima je u izobilju i svih vrsta.

Avatar
emin
Književnik
Postovi:820
Pridružen/a:21 ožu 2011, 10:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: jezero Brestica

Post Postao/la emin » 16 ožu 2013, 12:43

moe li se uslikati par slika, možda ne bi bilo loše..
..be yourself no matter what they say..

Avatar
roba
Šampion proljetne "Smolućijade 2010"
Postovi:122
Pridružen/a:11 pro 2009, 21:28
Lokacija:Živinice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: jezero Brestica

Post Postao/la roba » 16 ožu 2013, 12:51

Može nije problem. Još danas ćemo ja i faikkko otić malo bacat pa cu postavit sa tel. A dok mi to odradimo ukucaj na googlu jezero brestica pa pogledaj na brzaka.

Avatar
faikkk
Početnik
Postovi:20
Pridružen/a:06 vel 2013, 23:29
Lokacija:BANOVICI
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: jezero Brestica

Post Postao/la faikkk » 16 ožu 2013, 17:00

bistro drustvo kao sto je roba rekao isli smo malo pecati danas nazalost 10 tak minuta i kuci nismo mogli pecat ledi struna. sto se tice jezera ima panjeva otprilike poznajem skoro svaki panj jer kostali su me otkidanjem tako da sam upoznat gdje ima prepreka u vodi. sto se tice hrane za ribu ima dosta raka i skoljke. sto se tice albino soma jos ga niko nije uhvatio a soma ima i do 100 kila jer je vidjeno par komada preko 2 metra kada izadju na povrsinu, ljetos je drug cile imao upravo jednog tog soma na stapu bez obzira sto je imao vrh opremu za blinkeranje. SHIMANO LESATH BX 100 GRAMAC I NOVU SHIMANO 4000 FE STELLU. sve je bilo dobro dog som nije krenuo prema granju nazalost to je bilo to som u granje i kraj price. ja se nadam da ce mo ja i moj drug ROBA imat akobogda jednog kapitalca sa ovog jezera. a sto se tice druge ribe prosle godine je drug CILE imao par smudjeva i po 8 kila tako da je jezero veoma bogato ribom. bistro
Zadnja izmjena: faikkk, dana/u 17 ožu 2013, 02:44, ukupno mijenjano 1 put.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Jezera”