Jezero Modrac

Moderator/ica:emin

astor
Početnik
Postovi:13
Pridružen/a:31 kol 2006, 19:52
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Jezero Modrac

Post Postao/la astor » 31 kol 2006, 19:56

Jezero Modrac kod Tuzle je mjesto gdje ja odlazim cesto na ribolov. Od proljeca tamo idem ribariti na plovak, pa sve do sredine ljeta, ili tacnije od pocetka jula pocinje raditi stuka. Najdrazi ribolov mi je na stuku. Preferiram varalicaranje. Koristim Varalice MEPS 2, 3, pa i 4-ka. to radim od prosle godine, kada sam sa jednim starim ribolovcem naucio vjestine varalicarenja. To me odusevilo i tako sam to zavolio. Dosada sam imao lijepe ulove, a nadam se da ce ih biti jos jer tek sada pravo zapocinje sezona stuke...


Avatar
StariAlas
Piskaralo
Postovi:234
Pridružen/a:16 lip 2006, 19:17
Lokacija:na obali ili u camcu!!!
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la StariAlas » 01 ruj 2006, 05:21

BISTRO Astore, vidim da si upoznat sa jezerom pa bi nam mogo to malo poblize opisat, kako , kada gdje, na sta kolike su, i tako, ja sam se prije rata spremo nekoliko puta na Modrac sa drustvom, ali na kraju se uvijek ufatimo poznatih mjesta, Save Brcko i okolina, Dunava , okolina Apatina i vukovara, i Drine ali samo oko Janje, tako da ti ja nikad ne zabacih svoje udice i ostale drangulije u Modrac, a eto iz Brckog sam, tako da bih volio malo vise cuti o Modracu,,,,,
StariAlas

Avatar
hero
Prava Štela
Postovi:160
Pridružen/a:24 lip 2006, 00:15
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la hero » 02 ruj 2006, 00:24

zovi astore ako stuka radi da se to snimi fali mi emisija o stuki
Bistro BiH NTV Hayat

astor
Početnik
Postovi:13
Pridružen/a:31 kol 2006, 19:52
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Odgovor i to kakav

Post Postao/la astor » 02 ruj 2006, 23:32

Ma ne da radi nego sama uskače u čamac. Mala šala, ali ne baš ni šala . Ozbiljno što se tiće štuke ide, tu nema govora, sad joj je pravo vrijem, to već znate. Naime, ja idem najčešće u jedan manji zaliv, na Poljičkoj strani, odnosno, kad sam sa čamcem u tom zalivu, otprilike gledam pravo na branu. E u tom zalivu udara pravo. Naime, tu idem jer mi tu shura ima vikendicu i čamac, ali moram priznati da koda sam ga birao, pun je štuke. Ali znate štuku ima dana kad nece ni da darne. Evo ocigledan primjer. Prije dvije sedmice (vikend) rano ujutro pred svitanje odem na čamac na bijelu ribu. Krma bačena navece i ujutro bilo lijepih komada deverike i naravno crvenpera koliko hocete. Samo da napomenem ovih par komada deverike ulovio na plovak, pahuljica, naravno, ali i malo na crvice. Kad je sunce pofino zagrijelo oko 6 sati prelazim na stuku, lovim uglavnom na varalicu (meps 2, 3 - oblik lista ili leptirica, obje silver). Do jedno 8 sati cetiri fine stuke. Popodne ili tacnije predvece isti dan jos tri.
A sad drugi dio price, vikend nakon tog odem i sva procedura ista, samo s tom razlikom sto ni jedne stuke ne izvuko citav dan sam blinkero. E to to je to sa tom gospodjom stukom. Ali sve u svemu ima je samo treba utrefit kad udara. Sutra se evo spremam po istoj proceduri, pa cemo vidjeti sta ce biti. Nek je bistro

astor
Početnik
Postovi:13
Pridružen/a:31 kol 2006, 19:52
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Emisija

Post Postao/la astor » 02 ruj 2006, 23:38

Bilo bi dobro da utrefimo kad pravo ide pa da se snimi kad udara i proces vađenja do čamca. Stvarno mi je to dio za koji živim. Bacaš, bacaš blinker, ali najednom zatezanje najlona, savijanje štapa, osjećaj u ruci neopisiv i onda adrenalin udara, počinje malo brže motanje mašinicom dok se ne ugleda u vodi blijesak štukinog stomaka i njene borbe. Ma ko nije doživio nema mu se šta pričat. Ne preferiram na kedera loviti štuku, a moram priznati da i oni koji koji je tako love nisu baš zadovoljni ove godine ulovom. Sve u svemu najviše ove godine je štuke izvučeno na blinker, a deverike, više na plovak i pecaljku, nego na dubinku. Svi su u čuđenju šata se to događa s ribom!!!


Avatar
Mujacic Mirza
Piskaralo
Postovi:246
Pridružen/a:24 lip 2006, 18:05
Lokacija:-Tuzla -
Kontakt:

Re: Emisija

Post Postao/la Mujacic Mirza » 14 lis 2006, 18:14

Momentalno je sezona lova grabljivica na modracu koja traje do 15 novembra!
Ovo kad sam rekao mislio sam da je do tada otvorena sezona na lov grabljivica na nacin troling tj. kako ribari to zovu vuca !
Za one koji neznaju sta je vuca :
To je kada vucete varalice iz camca , varalice se puste iz camca na razdaljini 50-80 metara ,zavisi od varalice i camac se vozi lagano na stangasu !
Na ovaj nacin vecinom stuke i somovi udaraju preko 2kg i vise (ZATO STO SE PATROLIRA PODALJE OD OBALE), dok sam bio sada na godisnjem ribari su ulovili bezbroj oni po 2-3kg a bilo je i oni koji su mogli da se pohvale sa 7-9 kg. u proslom mjesecu je ulovljen i jedan brkonja od 34kg.
Ja sam uspio jedan dan izaci sa zenom imali smo par manji stuka i ja sam imao krupnog soma na stapu neki 20- dak minuta nebi govorio koliki je bio jel bi ispala ribarska , ali nazalos nije se dalo ispravio mi je zadnju trokuku na sad rapu fire tiger boje velicine 10cm!
tO VAM JE NEOPISIV DOGADZAJ kad drzite stap na ramenu a tj. u krilu a zadnji dio stapa vam je ukljesten izmedzu nogu ( mozete vidjeti na slici u galeriji) i dobijete udarac ,stap vam udara u direktno u rame! Prvi put se uvjek uplasite jer uvjek sljedi silovit udarac cak i kod oni manji od 2kg , jer vecina ribara lovi na strune pa nema istezanja ni milimetar , jos plus kad se uracuna da je camac u pokretu pa je snaga udarca udvostrucena !
Ma sta da vam kazem dodzite i probajte !
Za ovu vrstu ribolova vam je dnevna dozvola 10km , a ako nemate camca ni to nije problem uvjek ce vam se neko ponuditi da vas uzme u camac uz minimalnu naknadu za gorivo!
HERO ako imas vremena i zelis snimiti emisiju o ovom nacinu pecanja na Modracu samo reci da te uvezem dole sa najcaim ljudim sto se tice ovog vida pecanja! Kao naprimer Ivica Riket sto ima njegova slika na sajtu sa somom od 96kg. ulovljn bas ovim nacinom ribolova!
Jos samo da kazem da se velike kraljice tek pocinju javljati sa prvim mrazevima , tad vam je na jezeru saobracaj sa camcima kao u sarajevu poslije tri!
NEK JE BISTRO........

Avatar
StariAlas
Piskaralo
Postovi:234
Pridružen/a:16 lip 2006, 19:17
Lokacija:na obali ili u camcu!!!
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la StariAlas » 14 lis 2006, 18:48

BISTRO MIRZA, DEDER MIJENJAJ TE TROKUKE NA SHAD RAPU, JER SE MOGU KUPITI DOSTA KVALITETNIJE, TAKO DA SLEDECI PUTA VIDIMO TOG BRKONJU!!!!!
StariAlas

Avatar
Mujacic Mirza
Piskaralo
Postovi:246
Pridružen/a:24 lip 2006, 18:05
Lokacija:-Tuzla -
Kontakt:

Post Postao/la Mujacic Mirza » 15 lis 2006, 19:00

StariAlas je napisao/la:BISTRO MIRZA, DEDER MIJENJAJ TE TROKUKE NA SHAD RAPU, JER SE MOGU KUPITI DOSTA KVALITETNIJE, TAKO DA SLEDECI PUTA VIDIMO TOG BRKONJU!!!!!
Ma znam ja to alase , ali ja bio izveo malo zenu da upozna i ovaj vid ribolova , i nisam se ni najmanje nado ovome zgoditku , jer da jesam nebi mu uopste spustio ovu varalicu , ali ono kad hoce obicno tako bude!
Bila mi se zena pravo prapala ,jer u jednome trenuku zamaranje je se zavratio i udario u prednji dio camaca , toliki mu je bi udarac da je zenu izbacio is tolice!
Alase sto je nagore u ovome slucaju imao sam priliku da ga vidim dok mi je prolazio ispod camca , da nebude ribarska ,znas me kakav sam ribar cirka mu je bila 60-70kg mozda cak i veci i kad mi neko kaze nece som male varlice ima da mu se nabrojim..
Nek je bistro.

Avatar
lemi63
Štela
Postovi:99
Pridružen/a:29 kol 2006, 21:37
Lokacija:holland
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la lemi63 » 02 pro 2006, 23:56

Mirza care,
Jesili mogo spavati te noci.Pretposatavljam da nisi jer to se nehvata svaki dan,ali bilo je fino procitati tvoj dogadjaj.
Bistroooooooooooooo care!!!
priroda nam daje mnogo,uzvratimo joj bar malo

Avatar
StariAlas
Piskaralo
Postovi:234
Pridružen/a:16 lip 2006, 19:17
Lokacija:na obali ili u camcu!!!
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la StariAlas » 03 pro 2006, 17:26

BSTRO, Mirza Care,
ne daj se doci ce on sledeci izlazak na vodu bitno je da znas, mjesto i nacin, jer veliki Som slabo mijenja mjesto boravka, cak i kada je u potrazi za hranom, a sto se tice price o velikim i malim varalicama, te da som nece malih varalica to je prica za malu djecu, jer svi znamo da kod ribe nema pravila, ZATO naprijed dohakaces ti njemu znam ja to!!!!!
StariAlas

Avatar
Mujacic Mirza
Piskaralo
Postovi:246
Pridružen/a:24 lip 2006, 18:05
Lokacija:-Tuzla -
Kontakt:

Post Postao/la Mujacic Mirza » 23 lip 2007, 18:42

StariAlas je napisao/la:BSTRO, Mirza Care,
ne daj se doci ce on sledeci izlazak na vodu bitno je da znas, mjesto i nacin, jer veliki Som slabo mijenja mjesto boravka, cak i kada je u potrazi za hranom, a sto se tice price o velikim i malim varalicama, te da som nece malih varalica to je prica za malu djecu, jer svi znamo da kod ribe nema pravila, ZATO naprijed dohakaces ti njemu znam ja to!!!!!
Alase steta sto necu ove godine moci biti dole u oktobru ali bicu krajem novembra, samo da jezero ne smrzne do tada. pokusacu optet na isti fazon.
nek je bistrro

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 24 lip 2007, 15:42

:o:o:


Nezaboravi sljedeci put sa vecim varalicama i kompetetnijim trokukama !
slika

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la enko » 24 lip 2007, 23:16

Odavno se kanim posjetiti Modrac ali zbog nepoznavanja terena uvijek sam odgadjao put.E Astore Mirza treba mi vasa pomoc.Da li postoji mogucnost lova na plovak sa obale na jezeru???

pocetnik
Štela
Postovi:63
Pridružen/a:12 tra 2007, 17:51
Lokacija:Trenutno BRCKO/DUBRAVE
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la pocetnik » 25 lip 2007, 22:24

Bistro svima!

Upravo se spremam na godišnji odmor pa kako cu neko vrijeme boraviti u okolici Tuzle planiram i na Modrac otići. Samo me zanima gdje je ovako pogodno mjesto za pecanje (sistem olovo, trokuka, i plovak) soma. Ne bih zelio negdje gdje ima buke (kao npr. s onu stranu jezera gdje su kafici i ostali nered).

Avatar
Mujacic Mirza
Piskaralo
Postovi:246
Pridružen/a:24 lip 2006, 18:05
Lokacija:-Tuzla -
Kontakt:

Post Postao/la Mujacic Mirza » 26 lip 2007, 17:10

Enko , naravno da mozes pecati na plovak sa obale ,gotova sa svi strana jezera ,kada je upitanju bjela riba.
Pocetnik , ovo somovsko mjesto nemozes posjetiti ako nemas camac ,jer se nalazi kod zicare izmedzu receg i drugog stuba , neke daljine od obale cirka 150-200 metara.

Bistro.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Jezera”