SNAGMASTER-otkačivač rapala i dr.varalica

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

BcRich
Književnik
Postovi:850
Pridružen/a:03 pro 2010, 16:04
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: SNAGMASTER-otkačivač rapala i dr.varalica

Post Postao/la BcRich » 20 pro 2011, 23:23

ima ih raznih vrsta evo jos par,,kako izgledaju
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.


BcRich
Književnik
Postovi:850
Pridružen/a:03 pro 2010, 16:04
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SNAGMASTER-otkačivač rapala i dr.varalica

Post Postao/la BcRich » 20 pro 2011, 23:28

n
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.


jko33
Početnik
Postovi:26
Pridružen/a:24 lip 2011, 00:57
Lokacija:Odzak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SNAGMASTER-otkačivač rapala i dr.varalica

Post Postao/la jko33 » 21 pro 2011, 20:26

haha ovo zadnje je dobro i ako sam dobro viidio jednostavno!
Jel to samo svjecica sa kopcom i vrtilicom??
za zivot samo treba pribor i dobar mamac,i po mogucnosti ribe pun ranac :D

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SNAGMASTER-otkačivač rapala i dr.varalica

Post Postao/la zlaja » 21 pro 2011, 20:56

jko 33 druže ovo gore na snimku je idealan ugao kako da otkvačivač ili ti spasoje dođe do varke,Eldar ti je najbolje opisao a evo i ja ponavljam- rijeka brzog toka te mali ugao između vršice štapa i varalice dovodi do toga da otkvačivač pada nizvodno ili na stranu od varalice,nemožeš napasati spravu na vobler-samo može kad je razdaljina mala na par metara i to je sve, džaba sam te skalamerije nosao po ruksaku...špagu takođe spominju kao jedno od rješenja, moraš pecati sa špagom od 60 lb. da bi ispravio ili slomio kvalitetnu trokuku,one obične jeftine trokuke na voblerima možeš ispravljati sa 15 lb. ali ne želiš pecati sa slabim udicama,kvalitetna špaga prilikom vuče puca na čvoru prije lomljenja ili ispravljanja udice..znači ako želiš baš spasiti varku pecaj samo u mjesecima bez slova R jer tad možeš da se okupaš i spasiš varku mada ja ni lud nebi ušao u hladnu Neretvu na Nedimovom ranču u pola jula...Idealan ugao je biti iznad varke i pustiti spasoja dole u dubinu, to ide sa čamcom ili kakvom kamionskom unutrašnjom gumom...


jko33
Početnik
Postovi:26
Pridružen/a:24 lip 2011, 00:57
Lokacija:Odzak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SNAGMASTER-otkačivač rapala i dr.varalica

Post Postao/la jko33 » 21 pro 2011, 21:56

Hvala vam puno,
A ja inace kod nas nema mjesta na bosni tolikih dubina,
najvise pecam na zalivu jednom,al nema dubljeg mjesta od 3 metra,pa mi cesto zapadne varka za grenu u ovi i tak
al hvala
za zivot samo treba pribor i dobar mamac,i po mogucnosti ribe pun ranac :D

BcRich
Književnik
Postovi:850
Pridružen/a:03 pro 2010, 16:04
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SNAGMASTER-otkačivač rapala i dr.varalica

Post Postao/la BcRich » 21 pro 2011, 22:59

Bas to Zlaja,za sve koje love sa obale, na rijekama brzeg toka,,,, spasko 0 bodova........valja vuc pa sta bude hihihi,popustice nesto pozdrav bistro

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SNAGMASTER-otkačivač rapala i dr.varalica

Post Postao/la montana » 30 pro 2011, 08:55

zlaja je napisao/la:..znači ako želiš baš spasiti varku pecaj samo u mjesecima bez slova R jer tad možeš da se okupaš i spasiš varku mada ja ni lud nebi ušao u hladnu Neretvu na Nedimovom ranču u pola jula.....
Idealno! Evo ide par mjeseci (sijecanj, veljaca i ozujak) ima da se ispecamo i iskupamo bez kidanja varalica! <jelmekotrazio>

Dok sam ja bio mladji i ucio od onih starijih, jedan od nacina otkacivanja varalice koju smo vukli poprecno ili uzvodno je bio da se napravi vijenac od granja koji se pusti niz strunu nizvodno i potegne varalicu u nekom drugom uglu koji sa obale nije moguc. To dodaje nekih novih 10% sanse za otkacenje. Ako je brza voda, postoji mogucnost da otpustimo strunu i da vijenac potegne varalicu nizvodno. Eto, mozda ce nekom biti i od koristi... <jelmekotrazio>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SNAGMASTER-otkačivač rapala i dr.varalica

Post Postao/la AlaS » 30 pro 2011, 18:58

montana je napisao/la:
zlaja je napisao/la:..znači ako želiš baš spasiti varku pecaj samo u mjesecima bez slova R jer tad možeš da se okupaš i spasiš varku mada ja ni lud nebi ušao u hladnu Neretvu na Nedimovom ranču u pola jula.....
Idealno! Evo ide par mjeseci (sijecanj, veljaca i ozujak) ima da se ispecamo i iskupamo bez kidanja varalica! <jelmekotrazio>

Dok sam ja bio mladji i ucio od onih starijih, jedan od nacina otkacivanja varalice koju smo vukli poprecno ili uzvodno je bio da se napravi vijenac od granja koji se pusti niz strunu nizvodno i potegne varalicu u nekom drugom uglu koji sa obale nije moguc. To dodaje nekih novih 10% sanse za otkacenje. Ako je brza voda, postoji mogucnost da otpustimo strunu i da vijenac potegne varalicu nizvodno. Eto, mozda ce nekom biti i od koristi... <jelmekotrazio>
Bravo druze preko bare ,2 puta isprobo i spasio varalicu samo zahmetli to pravi vijenac motaj ga oko najlona sad 50% ribolovaca peca sa strunama ili nanofilom pa se peglaju udice prije nego pukne struna.
slika
Bistro

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SNAGMASTER-otkačivač rapala i dr.varalica

Post Postao/la zlaja » 30 pro 2011, 19:12

U dosta više slučajeva sa kvalitetnim udicama i karabinjerom puca špaga na čvoru, udica se tankom špagom ispravlja samo ako je fuš!!
Treba izreći do kraja da ovi što počinju razumiju,ako ćete pecati sa fuš udicama na mamcima onda ćete spašavati varke ali nećete dovesti ribu do objektiva ili u drugom slučaju do tepsije...

BcRich
Književnik
Postovi:850
Pridružen/a:03 pro 2010, 16:04
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SNAGMASTER-otkačivač rapala i dr.varalica

Post Postao/la BcRich » 30 pro 2011, 20:30

bas to,kvalitetne,strune,su itekako jace od trokuka,,,,paljena zica,,,,koje trokuke dodju na varkama,itekako se peglaju,pa mogu sa sigurnoscu reci da se spasi varka u 70% slucajeva,ako zapnu trokuke,ali ako varka udje izmedju kamenica,to je vec nesto drugo,sve zavisi kako i sta zapne,, ja sam cak ownera lomio sa spiderom 20lb,nije bomba,,,,ali opet ako stavis kvalitetnu trokuku ,nema te spage,da se spasi....nema pegle,,,, to je tako 100%....pa likovi mi kukaju pegla ima som,sta da radimo,nema j....e kvalitetne trokuke kod nas,,,ljudi pizde,,,, reko ima rjesenje,i donesem im vmc 6x strong,,,,zovu me,kaze j..o,te one trokuke,kidamo varke ko nista,,,,e reko brate,,,,, trebate vi rjesit sa sobom,sta hocete,,,,,sto drug Zlaja rece ili cete velike ribe pred objektivom ili tavu,,,ili na jednu varku loviti dozivotno............ i kukati..........ode mi........king kong..........meni bi vise bilo krivo da mi mi riba ispegla trokuku,a hvala Bogu ima pribora da do toga nedoje,,,nego kad varku otkinem......... ps ima cari i u kupovinama varki.......hihihihi

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SNAGMASTER-otkačivač rapala i dr.varalica

Post Postao/la montana » 30 pro 2011, 21:34

Ma sve nam na volju. Ima i kopovanje svoju draz, ali i kad spasis otpisanu varalicu. Sjecam se jednom otkinuh svog omiljenog "Eleza" za neku potopljenu kladu. Proslo dvije godine, ja na istom mjestu, spaga 60lbs i unski blinker. Valjam ga po dnu i taman se sjetih onog voblera i da tu kaci, kad blinker zalijepi... Nakon jakog povlacenja osjetih da panj ide ka meni. Kad ga izvukoh, na njemu onaj "Elez" sa istruhlim trokukama. Jos me poslije dugo godina sluzio i mladice navukao, dok se zauvijek ne oprostih od njega ovdje u Americi, gledajuci lososa kako iskace par puta sa "Elezom" u ustima odlazeci u nepovrat. <plach>

Eh Alase, brate moj u domovini. Za njega bih opleo bascansku garnituru bez ikakvog problema, a kamo li vijenac od granja.

Bilo kako bilo, neke spasimo, neke ostetimo, a neke oplacemo. Bitno je da se desava i da se prepricava? <championvanja>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SNAGMASTER-otkačivač rapala i dr.varalica

Post Postao/la zlaja » 18 ožu 2015, 23:30

Drugovi šta mislite da li bi ovaj gumeno plastični mogao da dokliže do varke kod nas na rijekama?...nešto kontam nije težak pa mi možda klizio pri cimanju štapa u vis
http://www.resqlure.com/index.php/en/

Avatar
mokeSA
Prava Štela
Postovi:121
Pridružen/a:07 ruj 2014, 20:30
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SNAGMASTER-otkačivač rapala i dr.varalica

Post Postao/la mokeSA » 19 ožu 2015, 00:55

Mislim da je ovo ok, kada se radi o ovom tipu kacenja..posto u nas ima dosta kreveta ,auto guma, kesa, opruga od kauca, kaputa, itd..mrka kapa...a probati svakako treba, sto da ne svabo je ovo skonto :wink:

Avatar
Klenolovac
Piskaralo
Postovi:223
Pridružen/a:12 ožu 2012, 20:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SNAGMASTER-otkačivač rapala i dr.varalica

Post Postao/la Klenolovac » 19 ožu 2015, 12:47

Zlaja nisam znao da loviš štuku i basa po stajaćicama :135: Ja sam malo to nešto pravio, pokušavao... Najbitnija je stvar da odeš što više uzvodno. Probaš spustiti nešto teško i da to udari u varalicu. Ako ne uspije plan A ima varijanta B. Štap što više uz vodu a snagmaster (obično drugi ribolovac) što više niz vodu.

Inače od tih tvorničkih mi se najviše ovaj svidio

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=9xSKJ9FrH7k[/youtube]
Vidi gnjurca voda mu do koljena, kad dođe plima...

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Silkovi, upredenice i ostali sitni pribor”