Lip Grip

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Lip Grip

Post Postao/la @ldin » 25 ruj 2011, 20:38

ne !!!
umoriti ribu i rukicama pa kako god , pravi ćeif ;)
Osto kod mene taj Zlajin grip ima i vagu i sve i ja jednom somića čvaknem od 5-6 kg i on ispade iz ongo gripa , puče dole , razljepi se ... tj ona usta u datom momentu mogu se razdvojit bar kod ovog jbg ( somića naravno :135: <valjanjeodsmijeha> gripa normalno ) )
nisam skinuo slike sa mog tel. pa onda aparata zlajinog aparata :135: , al u nedostatku opreme ovog zadnjeg bucka , čak sam i dux halalio skinuo sa sebe i na to ribu polozio.... fino ... i laganini , kad sam spustio ruku na nju da je uzmem , a ona jedva i škrgama radi , sve krljušti na br. žao mi bilo , ja mahinalno s donje strane za onu Žilu , i kad sam je krenuo dignutio jednom rukom osjetio sam pod prstima kako puca, ... riba , jednostavno ta "Žila " i njena glava ne mogu izdrzati ukupnu sumu , preuzmem drugom rukom i ... ;)
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lip Grip

Post Postao/la rusko » 25 ruj 2011, 20:46

A zar se mora riba dizati u vis ako je vec u tome najveci problem?
zar je nije dovoljno pridrzati u vodi, skloniti udicu, malo joj zadati kretanja da skrge dobiju kisik i pustiti je?
Za te stvari je ova sprava odlicna, puno bolja nego ogroman meredov... a ruke treba paziti ;-)
slika slika

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lip Grip

Post Postao/la @ldin » 25 ruj 2011, 21:10

SVE ZNAM RUSKO ... al kad zbomba obe troce treba ti 10 min , ja se slazem da varaličarenje nije humano po tom pitanju , al jbg nismo svi savršeni .... meni danas nokat puko čupajući trocu i na kraju sam posegnuo za kliještima , nije humano i daleko je od toga ... a šta je moralno .... ode to jbg ....predaleko , nego ono koliko mogu od sebe to i učinim , i sad nisam namjerno dešava se jbg , kontam moze nositi sebe , ustvari tad nisam razmišljao uopšte jer je to bila prava riba nego sam reagovo instiktivno i mahinalno al ono što je bitno da sada to imam u podsvijesti i da sam naučio nešto i toga...
i sad bi ja tebi pričo još svašta al mrsko mi pisat jbg .... uvek kuckanje drugovi ovakva priča ide uz roštilj i sok od jabuke :grin: al preko pare ;)
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
bakee
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:23 kol 2010, 15:08
Lokacija:sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lip Grip

Post Postao/la bakee » 25 ruj 2011, 21:17

MA ja sam bas cejfio sa ovim klenom,i na kraju mi se osveti. Nisam ga ni uzeo kako treba malo dotakao samo i on se trznu i udica pravo u ruku. Najgore je sto nece da se prestane koprcati. Na jednoj trokuki moja ruka a na drugoj klen sve tri se zabile. A ja tek stavio ownerove trokuje. E zbog toga sam mislio kupiti ova grip, ili ako ima neka rukavica ili nesto slicno sa kojom se moze prihvatiti riba.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lip Grip

Post Postao/la rusko » 25 ruj 2011, 21:36

@aldine, nije ono tebi bila kritika, vec cisto filozofija o tome kako bi se mogao koristiti lip grip... mojne me pogresno shvatiti, nije mi bila namjera komentirati tvoj raniji post vec sam samo htio ubaciti novu perspektivu na koristnost lip gripa ;-)

Za klena i manju ribu bih preporucio meredov... on je najprakticniji i najbolji za takve ribe...

Lip grip vise vidim kao dobru opremu za krupniju stuku i to najvise zbog zuba....ali pod uslovom da se riba ne dize s njim u vis... jednom rukom je drzis s lip gripom, drugom peangom/klijestima uredno sklonis udicu sve fino dok joj je glava jos u vodi, a poslije se smislis hoces li i kako je dizati za slikanja ili sta vec...

i mene neko da uhvati za usne u vodi moze me drzati bez problema, a da me krene dizati u vis za usnu sa svojih 100+ kila bio bih 'vaki:

slika
slika slika


Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lip Grip

Post Postao/la zlaja » 25 ruj 2011, 21:45

Ja sam to čudo kupio ali je izgleda samo za manju ribu,Aldi se som razbio ko p..ka kad ga je prihvatio gripom :grin:
Grip je super stvar kad ima onaj kuglični ležaj pa se osovina okreće kako se riba okreće prikačena na njega,ove jeftine verzije što nama po Bosni prodaju po 30 km. nebi nikom preporučio...

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lip Grip

Post Postao/la @ldin » 25 ruj 2011, 22:07

teško je prijatelju podvući refu odgojen i zadojen nekim starim idealima , spreman i otvoren za širenje vidika....al ...
evo neku noć nam dođe tip sa bombom na vodi ja Zlaja, Zoka i neki momci ispod nas , mislim glupost ... odo zvizdat al nije mi bilo svejdno niti jednom od nas .... danas pušam ribu regulano uhvaćenu i ispadam PAPAK ; ) ko ja sad nešto a meni svjedno i nezelim to da stavljam uopšte u prvi plan "puštanje " i sve ostalo dođe mi ko pravdanje ... bezzzee nekad pustim sve nekada se desi tako da nema svrhe već je gotovo , to je osobno dokle se ne kosi sa " zakonom " nametnut.... ovakav ili onakav valja ili ne valjalja ... nekad popizdim drzi me dva dana i onda kad mi je dosta svega odem u ribu i tu me niko neće hnadrit i to mi niko neće pokvariti ;) da se vratim na temu imam brata nešto mlađeg od sebe koji je gori od nas svih zajedno za ribolovom jede ribu i voli ribu ne ebe forum i to ... ništa ... kad odlučim sebi da ostavim nešto od ribe onda njega zovem i on završava ta čišćenja i to jer ja ne mogu jbg . i tu me najbolje razumije on i niko drugi na svijetu... i čovjek i pored meredova i svega uvjek rukam i samo rukama prima ribu i mislim da je to onaj zadnji šut adreanlina :135:
Bake desi se, grip je dobar al šteti ribu .Na velikoj ribi, to lijevo desno što riba radi prirodno, je diskutabilno ko ???' ma čim je stisneš oma trese ko :135: neznaš đe bac asvađe al ne lijevo i desno ... nego rukice tj . prije samog početka bacanja uvjek imaj strategiju gdje će ti biti najlakše izvući ribu ... i ribu umaraj ma kolika ona bila pokazijoj toliko postovanja kao protivniku i umori je igraj se s njom pusti forum i slikanje , pa tek onda vadi vani troce , vaganje :) opušteno
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
bakee
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:23 kol 2010, 15:08
Lokacija:sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lip Grip

Post Postao/la bakee » 25 ruj 2011, 22:36

POgotovo sad otkako sam kupio ovaj novi stap, bas cejfim sa ribom, ali mi se ovo desi juce tako da sam razmisljao o mnogim stvarima ali opet najbolje je rukom pokupiti, ako nista nabavicu bar neku rukavicu da probam.:). Hvala na odgovorima.

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lip Grip

Post Postao/la zlaja » 25 ruj 2011, 22:45

Kvalitetnim gripom nećeš povrijediti ribu ako se ponašaš kako je Rusko napisao,mokrom rukom isto nećeš povrijediti ribu ali će klen hajvan povrijediti tebe jer on samo vreba priliku i taman kad misliš da je miran spakuje ti udicu u ruku-za to je klen specijalac
Meredov sa krupnim okcima da se ne petljaju trokuke je najbolje rješenje ,onaj mali što ide na leđa i odmah imaš i za pastrmku-to bi bio moj jaranski savjet za tebe-kupi bake meredov i ne beri brigu,Angler je kupio prelijep meredov u sarajevskom blinkeru za malo novaca, čak ima i jaki magnet pa nema teorije da ga negdje izgubiš...

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lip Grip

Post Postao/la montana » 26 ruj 2011, 07:10

Mislim da smo vec negdje spominjali ove nove meredove sa gumenim mrezicama. Oni su najbolji protiv petljanja udica. Rukavica ne pomaze, moze biti samo problem jer kad udica probije i rukavicu i ruku, onda se teze i izvadi.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
bakee
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:23 kol 2010, 15:08
Lokacija:sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lip Grip

Post Postao/la bakee » 26 ruj 2011, 15:49

Otici cu malo pogledati kakvih sve meredova ima. Hvala svima

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Silkovi, upredenice i ostali sitni pribor”