Musicarski prsluk

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
flyFishing
Piskaralo
Postovi:203
Pridružen/a:04 kol 2009, 13:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Musicarski prsluk

Post Postao/la flyFishing » 07 svi 2011, 21:56

montana, angler, rusko i ostali...

potrebno misljenje:
http://cgi.ebay.co.uk/Ron-Thompson-Colo ... 1452wt_905

http://cgi.ebay.co.uk/Leeda-Profil-fly- ... _529wt_905

OT: danas sam uzeo neki silikon sprej za musice (sprecava tonjenje); imali su i neku kremu koju izmedju prstiju razmazes i onda utrljas u musicu... kazu da se sprej malo brze trosi ali da je bolji... ima li neko iskustva sa tim?
hvala i bistro!
Men and fish are alike. They both get into trouble when they open their mouths.


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Musicarski prsluk

Post Postao/la angler » 07 svi 2011, 22:19

Ja se nisam salio kad sam spomenuo labelo za usne, za muskarce. Isto kao tu kremu ismdju prstiju i pliva kao Rogosic :grin:

Oba su prsluka po meni ok. Imaji dodatnu kragnu pa bi trebalo da dobro lezi na ramenima. Jedino pazi, ovi sa mnogo izbacenim dzepvima mogu zasmetati pri mahanju...lijeva ruka, snjura pa se zakaci...

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarski prsluk

Post Postao/la montana » 08 svi 2011, 05:04

I meni je ovaj drugo puno prakticniji. Ti izbaceni dzepovi znaju nekad dobro zezati snjuru.

Od maza za muhe ja najvise volim onu klasicnu koju utrljas. Ta u spreju se trosi bez veze, moras dobro nanisaniti, vaditi je iz dzepa, dok kod klasicne imas drzac kojim je zakacena vani i spremna za upotrebu. Kod spreja kad nestane, kapak, dok kod ove se uvijek moze malo "prstom", kao u tegli Nutele.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarski prsluk

Post Postao/la rusko » 08 svi 2011, 07:28

Onaj prvi ima bolju formu, posebno sto se ramena tice, a onaj drugi ima bolje dzepove.

Racunaj na to da ces se znojiti pod njima, jer nemaju dobru ventilaciju...

Sto se muha tice, najbolje je ako ih namazes dan dva prije pecanja... i onda ada si na vodi samo malo prstima "izmasiras" muhu da materijal dodje sebi... ja najvise koristim gel u tubama, lako ga je okaciti na prsluk i imas ga sa sobom ako zatreba.

Na trzistu imas more raznih sprejeva, dipova, gelova, ulja i prasaka za brzo susenje muhe na trzistu... u sustini bi se moglo reci da je svaki od njih podjednako dobar... medjutim, ako muhu impregniras odmah cim je napravis, puno je bolja za pecanje poslije od one koju impregniras neposredno prije zabacivanja... Trebas gledati jedino koji materijal imas na muhi jer npr CDC muhe budu bolje ako se za njih koristi CDC ulje, dok ih gel samo deformise...
slika slika

Memo
EFFA instruktor
Postovi:194
Pridružen/a:09 vel 2010, 21:10
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarski prsluk

Post Postao/la Memo » 08 svi 2011, 09:53

Ja licno ne koristim nista ,a ako se vec mora pacija mast je dobra i moze se kod nas nabaviti treba samo tijelo mazati ne krila pogotovo kod CDC-a samo sljepi muhu . Najbolje je poslje svakog vadzenja iz vode par puta promahati u prazno da se muha osusi,ako ne uzme je riba kao mokru muhu i to je to.Paciju mast ne nanositi prstima nego malom cetkicom ili kistom.Ako se to neima moze se lako napraviti sam : odrezes strucak kose (ko ima) uzmes stapic za ciscenje uha odstranis vatu strucak kose uvezes koncem uguras u stapic(obicno bude supalj) zalijes sekundarnim ljepilom i skratis kosu tako da njie premekana da bi sa njom mogao nanijeti paciju mast na muhu.


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarski prsluk

Post Postao/la montana » 08 svi 2011, 10:27

Vidis sta se sve korisno cuje. A ima i ta Memina, da promases dva-tri puta uprazno. To je bolje, posebno ako uzima potopljenu muhu ili u filmu. Samo ako bas nece nista nego skroz suhu, onda je dobro namazati. Eh, bas mi je drago da smo dosli dovdje.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarski prsluk

Post Postao/la rusko » 08 svi 2011, 10:38

Jeli neko od vas probavao ove nove "nano"-dipove... tecnost u koju se umoci muha nakon vezanja i poslije susenja se na njoj stvori sloj sa "nano"-partiklama koji repelira vodu...
slika slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Šnjure, predvezi, prsluci, čizme...ostali pribor za mušičarenje”