Čvorovi-spojevi...

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:
Re: Musicarska snjura

Post Postao/la angler » 11 tra 2010, 19:27

Malo sam se okusao u pravljenju omce na snjuri. U pocetku cista radoznalost, a onda sam skinuo konektore i napravio omce. :twisted:

slika

slika

slika

slika

Desna omca je originalna ili ti fabricka :wink:
slika

slika


Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarska snjura

Post Postao/la Kovach » 07 tra 2013, 21:43

Evo nadjoh ovaj interesantan fazon spajanja bekinga sa snjurom. Ja do sad vezao albrightovim cvorom pa malo smeta da se fino slozi snjura ali mi se ovo vise svidja. Danas probao na jednoj snjuri i njje toliko tesko napraviti, a stvarno izgleda mnogo bolje nego albright cvor. Evo linka :

http://vimeo.com/47893864

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Musicarska snjura

Post Postao/la angler » 08 tra 2013, 07:53

Dobar fol za backing, evo mi zanimacije danas. Valjalo bi isto napraviti konektor za predvez pa ko lovi na nimfe ima drecav indikator.

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarska snjura

Post Postao/la Clavis » 08 tra 2013, 11:42

angler je napisao/la:Dobar fol za backing, evo mi zanimacije danas. Valjalo bi isto napraviti konektor za predvez pa ko lovi na nimfe ima drecav indikator.
VALJALO VALJALO, odlična je to ideja, ja stavim onaj pleteni konektor, pa nabijem bužir, i onda uvijek strši gore par niti konektora uz šnjuru.... i onda savršeni rol kast sve treba da polegne kako treba...ALIII predvez utrče u rašlje koje su ti krajevi napravili uz šnjuru .... skinut ću bužir a konektor učvrstiti koncem i zaliti ljepilom.

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarska snjura

Post Postao/la Kovach » 08 tra 2013, 14:48

Ja napravio na jednoj losijoj snjuri i bekingu koji koristim kad lovim kljena jer je teren prepun kamenja probe radi, pa ako zeznem nije mi zao :456: Jedan dan cu i na drugoj snjuri napraviti isto jer mi se svidjelo kako izgleda. Kontao sam ja o tome angler drug jer stvarno bude odlicno. Sve se slozi perfektno, a malo konca i ljepila na dnu sve osigura. Sto Clavis rece onaj original se rasplice i na kraju zasmeta. A sto rece ujedno i dobar indikator, vidljiv uvijek :wink:


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarska snjura

Post Postao/la rusko » 08 tra 2013, 18:15

Moze li se taj kraj malo upaljacem fiksirati... Nije los fazon, mada ja preferiram tanji i kompaktniji backing, vise ga stane na spulu...

Nego, treba mi savjet za snjuru klase 4 za sporiji stap...
slika slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Čvorovi-spojevi...

Post Postao/la tommylee » 09 tra 2013, 11:56

Odličan sajt sa animacijama kako šta spojiti:

http://www.animatedknots.com/indexfishi ... dknots.com

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Čvorovi-spojevi...

Post Postao/la Clavis » 24 ruj 2013, 20:06

Haj da malo oživimo ovo...ide vrijeme sitne imitacije jednodneviki....ovaj čvor je navodno idealan za takve kreacije jer ne pravi glavurdu na imitaciji... ima li ko iskustva i je li testirao?

slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Čvorovi-spojevi...

Post Postao/la Seha » 24 ruj 2013, 20:32

Ja nisam koristio, ali mi palomar koji nerijetko koristim ovako na prvu izgleda malo pouzdanije

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Rxj55MXLg0w[/youtube]
slika

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Čvorovi-spojevi...

Post Postao/la Clavis » 24 ruj 2013, 21:36

Ovaj baš djeluje heavy duty :D čini mi se da može poslužiti u kombinacijama velika udica tanak najlon....probat ću jer sam imao situaciju udica četvorka a najlon 14 i klasični čvor...bolje da sam strimera odmah bacio u vodu iz kutije nego da je ostao u ustima onog sirotog glavonje klena....

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Čvorovi-spojevi...

Post Postao/la tommylee » 24 ruj 2013, 22:57

Ovaj spada u najjače:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nV2baROgoPc[/youtube]

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Čvorovi-spojevi...

Post Postao/la Clavis » 13 svi 2014, 22:21

slika

Večeras sam zasjeo prebirati po priboru, šta drugo pored stege, i odradim bez čvora spoj konusnog najlonskog leadera sa špagom.
Stvar radi kod špaga sa upredenom jezgrom, da se jednom riješim one omče, zapinjanja po kanalicama i nezgrapne sakalamerije.
Uzeo sam iglu (obična šivaća) centimetar prije završetka špage uveo sam je u sredinu kao u "venu" i provukao do kraja špage da izađe na otvor (hoće snage pa sam povremeno koristio kliješta kako bih gurao iglu), prije nego je ušica igle ušla u špagu kroz nju sam provukao tanji kraj leadera i onda je izvukao do kraja a početak leadera prošao kroz jezgro špage. Onda sam cijeli leader izvukao do kraja a sam kraj sam upaljačem napravio kuglicu koja je ušla u jezgro. Ipak, nisam mogao ostaviti tako pa sam stavio preko napunjenog dijela komadić mrežice sa starog konektora i preko toga bužir što je dodatno ojačalo spoj obzirom da je starija špaga pa iz predostrožnosti da ne bi puklo, kod novijih ne treba. Elem u novinama sam vidio da se umjesto kuglice može završetak leadera malo izbrusiti šmirglom da dobije efekt tiple i nanese malo sekundarnog ljepila a onda na brzinu uvuče u špagu. Mada moglo bi doći do zajebancije ako na vodi oštetim leader je izmjena nije brzinska, ali sam mu dugotrajnosti osigurao Climax-ovim tipet rings na kraju

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Čvorovi-spojevi...

Post Postao/la tommylee » 14 svi 2014, 08:45

Interesatno zvuči,ja sam davno nabavio to prstenje i sad ga planiram koristiti.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Čvorovi-spojevi...

Post Postao/la angler » 14 svi 2014, 17:53

Dobar fol. Vala i meni je dosadio cvor kakav god da je.
Krajnje je vrijeme da pocnu praviti snjure sa predvezom, samo podvez mijenjati. :grin:

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Čvorovi-spojevi...

Post Postao/la Clavis » 14 svi 2014, 20:15

Konektor 3 za 7 KM , predvez silk konusni 2,60 KM najjeftiniji što sam našao. Pa još sve to naredaj na štap cirkus. Jedino Rusko ubio te dvije muhe onim svojim fantastičnim upredenicama.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Šnjure, predvezi, prsluci, čizme...ostali pribor za mušičarenje”