Rod balanseri

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
IVAN
Štela
Postovi:78
Pridružen/a:30 lis 2008, 06:17
Lokacija:Kalifornija
Kontakt:
Rod balanseri

Post Postao/la IVAN » 01 stu 2008, 00:41

Neznam dali vi upotrebljavate nesto slicno kao rod balanser. Vrlo jednostavano za napraviti. Ja sam ovaj kupijo ali je jednostavno metalna pruza sa V racvom na gornjem djelu koja se zabode u zemlju. Kada zabacite mamac, zategnite silk i stavite stap na racvu da se balansira. Kada riba udari, nece osjetiti zateg silka ni stapa. Uslikat cu nekoliko boljih slika tako da mozete imati bolju ideju.

slika
slika


Avatar
labud
Pravo piskaralo
Postovi:342
Pridružen/a:14 sij 2008, 00:33
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rod balanseri

Post Postao/la labud » 01 stu 2008, 07:04

na rachvu balansiras stap isti efekat imas .....

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rod balanseri

Post Postao/la Seha » 01 stu 2008, 16:11

:roll:

Daj jos koju sliku Ivane i objasnjenje kako i od cega si pravio "balanser" za ugib nagib i pregib :D

Dobro dosao na forum !
slika

IVAN
Štela
Postovi:78
Pridružen/a:30 lis 2008, 06:17
Lokacija:Kalifornija
Kontakt:

Re: Rod balanseri

Post Postao/la IVAN » 01 stu 2008, 18:25

Ovaj sto sam postavijo gore sam kupijo i upotrebljavam ga kao balanser. Imam dva na camcu koje sluze na isti princip.

slika


slika

slika
slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rod balanseri

Post Postao/la Seha » 03 stu 2008, 14:15

Iskreno ovako nesto prvi put vidim. Naoko mi nekeko izgleda da je jako kriticno kad riba uzme jer stap moze vrlo lako pasti u vodu. Jel nam mozes malo poblize objasniti svrhu i nacin ribolova sa ovim "balanserima".

Hvala na fotkama i bistro
slika


Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rod balanseri

Post Postao/la AlaS » 03 stu 2008, 20:51

Dok sam pecao na Bosni jucer postavio sam stap tako /a i prije sam nekad to sam probavao i kao sto kazes skakljivo uvijek ti je na umu otice stap/ i ulovio sam par mrena a nista narocito bolje je onako da je drska tamo gdje treba jer bar ja nisam vidio neki extra efekt u lovu .
Kad bi se Somina zaletio neki preko 10 kg ili saran ode i stap i ta ubadaljka sve u vodu nespasi je niko
Bistrooo svima
slika
Bistro

IVAN
Štela
Postovi:78
Pridružen/a:30 lis 2008, 06:17
Lokacija:Kalifornija
Kontakt:

Re: Rod balanseri

Post Postao/la IVAN » 04 stu 2008, 03:19

slika

slika

Razlog ovoga sistema je da riba ne osjeti ni stap ni olovo. Ona bi mamac samo podigla i odplivala sa njip, davajuci ribolovcu vrjeme da zabije udicu. Isto tako sa ovim sistemom se moze vidjeti jeli mala riba ili velika. Manje ribe bi kljucale na mamac a vece bi ga samo progutale, a to se moze vidjeti po mrdaju stapa na balanseru.
slika

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rod balanseri

Post Postao/la AlaS » 04 stu 2008, 23:56

Zasto je kod tebe predvez /lider/ 2 m nebi da krivo komentarisem ali mislim da bi bilo bolje da je nekih 30 do 50 cm
Evo kako ja to koristim u najvise slucajeva na rijekama i jezerima standard u BiH
slika
slika
Bistro

IVAN
Štela
Postovi:78
Pridružen/a:30 lis 2008, 06:17
Lokacija:Kalifornija
Kontakt:

Re: Rod balanseri

Post Postao/la IVAN » 05 stu 2008, 00:42

Izvinjavam se to bi trebalo da bude 1metar. Ovdje je sve u fitima tako da moram konvertirati sve mjere. Ja samo upotrebljavam kratke lidere za jesetru i som.
slika

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rod balanseri

Post Postao/la enko » 05 stu 2008, 00:59

Po meni duzinu predveza odredjuje mamac i ribu koju lovimo.Ako se lovi na zivog kedera logicnije je da ide duzi predvez.Ako se ipak lovi sitnija riba pogotovo na BH rjekama i jezerima ide kraci

IVAN
Štela
Postovi:78
Pridružen/a:30 lis 2008, 06:17
Lokacija:Kalifornija
Kontakt:

Re: Rod balanseri

Post Postao/la IVAN » 05 stu 2008, 01:17

Posto nisam nikada lovijo tamo ribu nisam to znao. Hvala na informaciji. Ja sam postavijo da vidite taj sistem sa balanserom. Lider mozete skratiti ili oduzit kako god odgovara.
slika

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rod balanseri

Post Postao/la AlaS » 05 stu 2008, 20:39

a lovis ti soma pa daj onda druze ubaci koju slicicu i napisi mi par recenica oko lova i ja sam se bazirao zadnjih godina na soma i dosta toga sam procitao ali uvijek dobro dodje kad neko napise svoju taktiku i tehniku
znaci udice velicina vrste mamaca i tako
ps.ako lovis na zivu ribu isto mi nacrtaj sistem
unaprijed se zahvaljujem kolega po stapu
slika
Bistro

IVAN
Štela
Postovi:78
Pridružen/a:30 lis 2008, 06:17
Lokacija:Kalifornija
Kontakt:

Re: Rod balanseri

Post Postao/la IVAN » 05 stu 2008, 22:00

Ja soma lovim na isti taj nacin sa balanserom. Ako upotrebljavam zivi mamac onda mi je lider duzi (1m). Udice smanjim na 1/0-3/0 zavisnosti velicine mamca. Za mamac upotrebljavam suncanicu zato sto ovdje je dosta ima. Probijem joj udicu groz nos ili usta i to je to. Za ostale mamce upotrebljavam kraci lider (pola metra). Za ovaj nacin mi je velicina udice 5/0-6/0. Za mamac upotrebljavam pilecu dzigericu, sardinu, skusu, i nekad upotrebljavam tjesto od krvi koje pravi Berkley.
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi, mašinice, stalci za štapove”