LOV SARANA I OPREMA

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
Damir_CH
Početnik
Postovi:7
Pridružen/a:30 stu 2008, 20:28
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
LOV SARANA I OPREMA

Post Postao/la Damir_CH » 18 sij 2009, 16:38

ako mi moze neko pomoc ko ima iskustvo dobro bio bi zahvaljen tek sam pocetnik volim lovit ribu nema nista ljepse nasvjetu nego to!!!interesira me ove stvari:

nasto da lovim na monofil ili pletenu snjuru?
kad je najbolje lovit srana? mjesec i vreme?
kako znam koji je stap dobar za srana?
i naravno rola?
kako mogu saznat sta saran zeli uzet boili ili kukuruz ili ostalo?
jel iko lovio srana na jablanickom jezeru i nasto je lovio nasto hoce saran?

to su te par stvari napocetku sto me zanima bio bi zahvalan ako mi moze neko to odgovorit


BISTRO RAJA


enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: LOV SARANA I OPREMA

Post Postao/la enko » 18 sij 2009, 18:11

Damir_CH je napisao/la:ako mi moze neko pomoc ko ima iskustvo dobro bio bi zahvaljen tek sam pocetnik volim lovit ribu nema nista ljepse nasvjetu nego to!!!interesira me ove stvari:

nasto da lovim na monofil ili pletenu snjuru?
kad je najbolje lovit srana? mjesec i vreme?
kako znam koji je stap dobar za srana?
i naravno rola?
kako mogu saznat sta saran zeli uzet boili ili kukuruz ili ostalo?
jel iko lovio srana na jablanickom jezeru i nasto je lovio nasto hoce saran?


to su te par stvari napocetku sto me zanima bio bi zahvalan ako mi moze neko to odgovorit


BISTRO RAJA
Evo ja cu ti pokusat odgovorit mada ni ja nemam neko iskustvo vjerujem da ce ti kasnije neko od iskusniji sarana dati odgovor.

Monofil ili snjura sve zavisi od vode i to moras sam procjeniti slabo ko ti moze odgovor dati na to.
Kad ga je najbolje loviti.Pa proljece i jesen daju najbolje rezultate.Ljeti isto tako.Sve zavisi od temperature.
Sto se tice stapa i role koji god uzmes od nekih renomirani firmi neces bas puno ofulat.

E sad kako ces znati sta saran uzima vrlo jednostavno.Na sta budes ga dobijao znaci to i uzima.

Et nadam se da sam ti bar malo pomogao.

Avatar
Damir_CH
Početnik
Postovi:7
Pridružen/a:30 stu 2008, 20:28
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: LOV SARANA I OPREMA

Post Postao/la Damir_CH » 18 sij 2009, 19:11

Hvala enko ali ipak kako mogu saznat koja je voda za monofil ili za snjur?
kad bi trebo ic saran da primamim kad je najbolje? smijemli odma i lovit ili samo da nabacam hrane?
BISTRO

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: LOV SARANA I OPREMA

Post Postao/la Seha » 18 sij 2009, 19:16

Damire monofil ili pletenica odredjuje koliko daleko mislis loviti i na kakvom terenu.
Monofil se uglavnom koristi na cistim terenima i gdje nelovis ekstremno daleko (do 150metara je i ok) preko toga upredenica je idealan izbor..
Takodje ako u vodi na kojoj namjesravas loviti ima dosta trave, lopoca i drugog bilja predlazem pletenicu jer ona ima tendenciju da dosta bolje odolijeva zapinjanju za podvodno bilje i lakse je samim tim i da izvuces ribu iz neke prepreke. Doduse mozes koristiti monofil a samo jedan dio 10-30 metara pletenice (sok predvez) do samog sistema kako bi imao
vece sanse izvuci ribu koja uleti u neku prepreku.. Ukoliko su te prepreke granje predlazem ti neke druge materijale za predvez kao npr. amnezija ili neki drugi materijal koji se neusijeca u granje.

Saran se hrani tokom cijele godine a kad su udarni periodi to je razlicito od vode do vode.. Generalno proljece i jesen je na vecini voda udarni period.

Koji stap i koja masina to je tvoj licni izbor koliko novca mislis izvojiti.
Solidan set (2 stapa i masinice) mozes kupiti za nekih 400-600 jevreja (kao sto ti enko rece gledaj renomirane firme nash,fox,shimano,daiwa)
Ako nemislis loviti ozbiljno i ako je to samo par puta godisnje mozes uzeti i neki jeftiniji pribor samo gledaj da akcija i nosivost stapa i masine bude uskladjena tvojim potrebama tj. terenima na kojim namjeravas loviti. Jaci i robusniji pribor za teske terene a obrnuto za terene bez prepreka samim tim ces i vise uzivati u ribolovu.
Preporucio bi ti da odma u startu kupi masinicu sa velikim kalemom (spulnom) jer u saranskom ribolovu nekad treba zabaciti jako daleko a to je sa sa malim kapacitetom stune nemoguca misija....


Koji mamac riba preferira to moras sam saznati 2 stapa razliciti mamci pa usporedi.
Saran je svastojed znaci pokupice sve sto je jestivo, a nekad nece nista u tome i jeste poenta da boravkom na vodi saznamo nesto vise o tome a ujedno se i odmorimo.
Imas dosta toga napisano na forumu pod temom saranski ribolov.

Bistro
slika

Avatar
Damir_CH
Početnik
Postovi:7
Pridružen/a:30 stu 2008, 20:28
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: LOV SARANA I OPREMA

Post Postao/la Damir_CH » 18 sij 2009, 19:42

hvala seha uzeo sam saranski stap o DAM valjda ce bit dobar hehe. kodnas ovde u svici gdje ja idem u ribolov to je jezero ima i brana ublizini ima puno srana ljeti ga vidim sve u plicaku od obale mozda 1-3m vrti se. ima ovde trave u vodi puno. a komsija moj ovde oko augusta uhavtijo tu 3 sarana od oko 6-8kg i 4 imaju bogami oko 18kg on govori daje na kukuruz ali sad neznam imaju oni kupjeni u dozama i onaj tvrdi kukuruz. Role imam od Carson Flash Runner a druga je od DAM HPN 650 FS


Avatar
Damir_CH
Početnik
Postovi:7
Pridružen/a:30 stu 2008, 20:28
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: LOV SARANA I OPREMA

Post Postao/la Damir_CH » 22 sij 2009, 10:02

Bio bi zahvaljen ako mi neko moze rec za primamit srana jel valjaju pastrmske palete i od kukuruza palete?? ako je neko vec probo neko nek rekne svoje rezultate.

HVALA I BISTRO

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: LOV SARANA I OPREMA

Post Postao/la enko » 22 sij 2009, 19:24

Damir_CH je napisao/la:Bio bi zahvaljen ako mi neko moze rec za primamit srana jel valjaju pastrmske palete i od kukuruza palete?? ako je neko vec probo neko nek rekne svoje rezultate.

HVALA I BISTRO
Pastrmske palete mozes koristit i dobro su se pokazale.Kukuruz isto tako jer nema sarana koji nejede kukuruz.Samo kukuruz moras prvo da kiselis minimalno 24 sata a nakon toga pola sata do 45 minuta kuhanja.Niposto nemoj koristit nepripremljen kukuruz jer isti takav zatvara sarana i dugo vremena se nehrani

Avatar
Damir_CH
Početnik
Postovi:7
Pridružen/a:30 stu 2008, 20:28
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: LOV SARANA I OPREMA

Post Postao/la Damir_CH » 22 sij 2009, 20:18

Hvala enko ali kupio sam nesto zove se kukuruzne palete izgleda ko smoki hehe a onaj stosi ti kukuruz mislijo jel posle kuhanja ili kad kuham moram nesto stavljat da bude sladak? i kako ga namjenim na dlaku?

BISTRO

Avatar
sajo
Početnik
Postovi:19
Pridružen/a:09 svi 2007, 16:32
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: LOV SARANA I OPREMA

Post Postao/la sajo » 23 sij 2009, 23:31

Neznam tacno na kojem jezeru ili rijeci mislis vec pecati,ali siguran sam u resultate slatki kokuruz iz Denera i to je to,prihrana i na udicu i bez hranilice.
stap i rola,Seha ti je dobro predlozio,a sad ti je sigurno priprema pa u proljece kako vec kolege rekose. Resultati nece nedostajati.
Bistro!
Bistro !

Avatar
Emir
Štela
Postovi:97
Pridružen/a:25 lip 2006, 10:01
Lokacija:Germany
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: LOV SARANA I OPREMA

Post Postao/la Emir » 06 vel 2009, 23:25

Postovanje Damire prvo dali ti je ovo CH za Schweiz i ako jest gdje lovis u Sweiz ili se imas namjeru setati preko u France ako nije tajna u kom gradu zivs i kakve vode imas na raspolaganju.Ja sam lovio u kantonu Schwiz i lovio sam u Luzernu Vierstäter See mislim da se zove ogromna voda i za cudo bozije ima i sarana pozdrav i bistro
budi fer,uhvati i pusti

Avatar
Damir_CH
Početnik
Postovi:7
Pridružen/a:30 stu 2008, 20:28
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: LOV SARANA I OPREMA

Post Postao/la Damir_CH » 07 vel 2009, 23:49

bistro emire nisam jos iso u francusku ove godine cu ic na lov sarana. da ja sam iz svice ovde idem na halwilersee i gippingen u gippingen tu ima sarana puno i vidjo sam. ja sam blizu badena ako znas gdje je to?


BISTRO

Avatar
Emir
Štela
Postovi:97
Pridružen/a:25 lip 2006, 10:01
Lokacija:Germany
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: LOV SARANA I OPREMA

Post Postao/la Emir » 08 vel 2009, 15:36

Pozdrav Damire
Naravno da znam gdje je Baden (ako mislis na ovaj na Rhein) u blizini Basela,za jezera na kojima pecas sam cuo od par momaka iz CH koji tamo love sarana i imaju prilicne uspijehe u svakom slucaju isplati se loviti,reci mi dali si mozda posijecivao ribarsku radnju kod Mila u Baselu
Pozdrav i Bistro
budi fer,uhvati i pusti

Avatar
Damir_CH
Početnik
Postovi:7
Pridružen/a:30 stu 2008, 20:28
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: LOV SARANA I OPREMA

Post Postao/la Damir_CH » 08 vel 2009, 16:33

bistro emire baden je od basela oko 40 minuta odaljeno blize je zirihu. nisam nikad bio u basel u toj ribarskoj radnji. ja sve stvari uzimam u njemackoj. na koja jezera lovis ti sarane i nasta lovis?

BISTRO

Avatar
Emir
Štela
Postovi:97
Pridružen/a:25 lip 2006, 10:01
Lokacija:Germany
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: LOV SARANA I OPREMA

Post Postao/la Emir » 08 vel 2009, 23:56

Dobro kod vas u Schweiz je sve blizo ,ja zivim u Germay i recimo smatram da mi je Basel blizo jer mi je udaljen samo oko 250 km,a ribu lovim po njemackoj malo France ponekad par puta sam lovio i u schweiz-u par puta sam lovio i u CRO i naravo BiH, vidim da pocinjes sa saranskim ribolovom pa mi je namijara bila da ti pomognem ako mogu na neki nacin ima puno stvari koje mogu da se ubrzaju i ujedno sparaju novac
budi fer,uhvati i pusti

Avatar
Ko_fol_ribar
Prava Štela
Postovi:131
Pridružen/a:15 kol 2009, 12:47
Lokacija:Gracanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: LOV SARANA I OPREMA

Post Postao/la Ko_fol_ribar » 14 lis 2009, 15:41

Evo nadam se da mogu postaviti na ovu temu ovdje ovo pitanje jer vidim da je oprema u pitanju pa ajde reko da ne otvaramo zasebnu temu!

O cemu se radi!?

Rijec je o kupovini stapova za saranski ribolov ali sam takoreci zakovao izmedju dvije firme odnosno pod istim krovom djeluju te dvije firme! U pitanju su Greys i Chub!

Htio bih da cujem vasa misljenja o ovim stapovima za saranski ribolov dakle a koji su u ponudi ovih dvaju imena proizvodjaca te opreme! Dali je neko imao priliku da peca na neke od njih i kakva su mu iskustva sa njima ako je pecao!

Greys-a i Chub-a sam prije svega izabrao da se odlucim izmedju te dvije opcije radi toga sto daju Worldwide extended warranty a to ipak nesto znaci!!! Jos nekoliko stvari mi se svidjelo kad su u pitanju ova dva proizvodjaca ali sad da ih ne navodim ovdje jer smatram da je nebitno za pomenut i da je to moj licni izbor!

Dvoumim se izmedju Greysovih Prodigy Plus-a i Prodigy SX-a na jednoj strani i Chub-ovog Outkasta i Outkasta 50 na drugoj strani!

slika slika

Ako neko moze da mi da kakav savjet sto se tice ovih proizvodjaca ili ako je kao sto rekoh imao priliku da peca sa ovim stapovima molio bih njihova misljenja!

Hvala unaprijed!
slikaTrust I seek and I find in you, every day for us something new, open mind for a different view,
and nothing else matters!
Never cared for what they say, never cared for games they play, never cared for what they do, never cared for what they know, and I know !!! slika

Bistro BiH ma gdje da si!!!

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi, mašinice, stalci za štapove”