Stapovi

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
cranck
Početnik
Postovi:23
Pridružen/a:13 stu 2011, 12:47
Lokacija:Zagreb
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Stapovi

Post Postao/la cranck » 31 sij 2012, 07:25

Mislim da bi to bilo samo bacanje novaca. Probaj pričekat i uštedit, pa kupit nešto konkretno. I sam sam na početku nakupovao dosta jeftinog pribora sumnjive kvalitete koje sam poslije dijelio okolo rodbini i prijateljima.
Vjeruj isplati se uložit u malo kvalitetniji pribor koji će te godinama služit i neće iznevjerit kad je najpotrebnije.
catch & release


Avatar
AdmirS
Štela
Postovi:79
Pridružen/a:13 kol 2011, 17:07
Lokacija:Hadzici
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stapovi

Post Postao/la AdmirS » 01 vel 2012, 21:53

cranck je napisao/la:Mislim da bi to bilo samo bacanje novaca. Probaj pričekat i uštedit, pa kupit nešto konkretno. I sam sam na početku nakupovao dosta jeftinog pribora sumnjive kvalitete koje sam poslije dijelio okolo rodbini i prijateljima.
Vjeruj isplati se uložit u malo kvalitetniji pribor koji će te godinama služit i neće iznevjerit kad je najpotrebnije.
Druze cranck. Prije svega dobro nam dosao na forum, i bilo bi lijepo da se u prvim postovima predstavis na temi predvidzenoj za to. Sljedece... Znas li da ovaj momcina tarik nema vise od 15-16 god. i momak se jos uvjek skoluje.Taj momak nije u mogucnosti da skupi pare za svu kvalitetniju opremu. Dok bi skupio za svu opremu trebalo bi mu par godina za koju bi odvajao od skolskog dzeparca, bajramluka itd. Ja mislim, a i vecina onih koji razmisljaju glavom, a ne sminkom da je momku jednostavnije uzeti solidne stapove kakvi i jesu ovi SHIMANO - Alivio specimen, ron thompson, daiva i sl. a koji se mogu kupiti za nekih 100-120 km.
Mislim da i ovi stapovi mogu udovoljiti svim potrebama kao i taj fox, a za dosta manju cjenu.
Takodzer uz ove stapove bih preporuvijo momku da ako je u mogucnosti kupi Spro LCS 460 masine koje se mogu naci za oko130- 140 km i da bude miran sigurno 3-4 sezone. Naravno ako zna paziti na opremu. Posto je momak iz tuzle i vjerovatno ce loviti na smoluci i okolnim jezerima tu onda nema potrebe da koristi specijalne stapove tipa greys-ova i fri spiritaa i shimano BBLC masina da sa njima baca po 150 m i da lupa po komuni iznad jezera. Dovoljan mu je zabacaj do 80-ak met.

Avatar
AdmirS
Štela
Postovi:79
Pridružen/a:13 kol 2011, 17:07
Lokacija:Hadzici
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stapovi

Post Postao/la AdmirS » 02 vel 2012, 01:33

Evo Tarik pogledaj ovdje stapove sa ovog linka. Ima ih jako dobrih sa jos boljim cjenama. 5.000 rsd ti je oko 100 km pa se po tome mozes orjentisati. Pozzz...

http://plovakplus.rs/index.php?option=c ... 4&Itemid=1

Avatar
cranck
Početnik
Postovi:23
Pridružen/a:13 stu 2011, 12:47
Lokacija:Zagreb
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stapovi

Post Postao/la cranck » 02 vel 2012, 09:01

Druze cranck. Prije svega dobro nam dosao na forum, i bilo bi lijepo da se u prvim postovima predstavis na temi predvidzenoj za to. Sljedece... Znas li da ovaj momcina tarik nema vise od 15-16 god. i momak se jos uvjek skoluje.Taj momak nije u mogucnosti da skupi pare za svu kvalitetniju opremu. Dok bi skupio za svu opremu trebalo bi mu par godina za koju bi odvajao od skolskog dzeparca, bajramluka itd. Ja mislim, a i vecina onih koji razmisljaju glavom, a ne sminkom da je momku jednostavnije uzeti solidne stapove kakvi i jesu ovi SHIMANO - Alivio specimen, ron thompson, daiva i sl. a koji se mogu kupiti za nekih 100-120 km.
Mislim da i ovi stapovi mogu udovoljiti svim potrebama kao i taj fox, a za dosta manju cjenu.
Takodzer uz ove stapove bih preporuvijo momku da ako je u mogucnosti kupi Spro LCS 460 masine koje se mogu naci za oko130- 140 km i da bude miran sigurno 3-4 sezone. Naravno ako zna paziti na opremu. Posto je momak iz tuzle i vjerovatno ce loviti na smoluci i okolnim jezerima tu onda nema potrebe da koristi specijalne stapove tipa greys-ova i fri spiritaa i shimano BBLC masina da sa njima baca po 150 m i da lupa po komuni iznad jezera. Dovoljan mu je zabacaj do 80-ak met.[/quote]

Hvala na dobrodošlici, ne vidim gdje bi se trbao prestavit, a za ostalo....no comment <djed>
catch & release

Avatar
AdmirS
Štela
Postovi:79
Pridružen/a:13 kol 2011, 17:07
Lokacija:Hadzici
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stapovi

Post Postao/la AdmirS » 02 vel 2012, 14:41

Ovdje se stupasis kao i mi ostali sa foruma, da imamo uvid ko je u pitanju, pocetnik ili stari lisac, kojom vrstom ribolova se bavi itd. Jbg jednostavno da znamo sa kim pisemo.

Evo link za temu predstavljanje novih clanova.
http://bistrobih.ba/noviforum/viewtopic ... 201&t=1608
Pozdrav i zivio...


Avatar
cranck
Početnik
Postovi:23
Pridružen/a:13 stu 2011, 12:47
Lokacija:Zagreb
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stapovi

Post Postao/la cranck » 02 vel 2012, 14:59

AdmirS je napisao/la:Ovdje se stupasis kao i mi ostali sa foruma, da imamo uvid ko je u pitanju, pocetnik ili stari lisac, kojom vrstom ribolova se bavi itd. Jbg jednostavno da znamo sa kim pisemo.

Evo link za temu predstavljanje novih clanova.
http://bistrobih.ba/noviforum/viewtopic ... 201&t=1608
Pozdrav i zivio...

Hvala...evo jesam.

Pozdrav!
catch & release

tarik cerimovic
Početnik
Postovi:26
Pridružen/a:21 lip 2010, 08:51
Kontakt:

Re: Stapovi

Post Postao/la tarik cerimovic » 03 vel 2012, 13:35

Hvala Admire na odgovoru sto bi se reklo " uzeo si mi rijec iz usta " hehe

cranck hvala i tebi ja bi to rado uradio da imam svoju platu vec davno .... Razmisljo sam o ovim stapovima, jer sam mislio da bi mogli ispunit vecinu mojih zeljaa... rado bi uzeo neke bolje , al to kasnije :D msm da bi biloo ne zahvalno trazit od oca tolke pare koji nije ribar ionako me stalno vodii .... a Da nisam uspijesan ne bi to radio :D :D

Pozzzz <flag> i hvalla joss jednom na odg.

tarik cerimovic
Početnik
Postovi:26
Pridružen/a:21 lip 2010, 08:51
Kontakt:

Re: Stapovi

Post Postao/la tarik cerimovic » 03 vel 2012, 13:35

Hvala Admire na odgovoru sto bi se reklo " uzeo si mi rijec iz usta " hehe

cranck hvala i tebi ja bi to rado uradio da imam svoju platu vec davno .... Razmisljo sam o ovim stapovima, jer sam mislio da bi mogli ispunit vecinu mojih zeljaa... rado bi uzeo neke bolje , al to kasnije :D msm da bi biloo ne zahvalno trazit od oca tolke pare koji nije ribar ionako me stalno vodii .... a Da nisam uspijesan ne bi to radio :D :D

Pozzzz <flag> i hvalla joss jednom na odg.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stapovi

Post Postao/la Seha » 03 vel 2012, 16:22

Tarik jos jednom sve saberi i oduzmi. Ako vec imas familiju vani ja bi da sam na tvom mjestu pribor kupio preko njih jer se trenutno moze kupiti jako dobra oprema za sicu love. Recimo sto bi u BiH kupio te spro masinice od 150 km vani mozes kupiti stari model Shimano Aero 8000 RE Baitrunner koje su idelane za tvoje uslove i cijena je 100 km komad. Sa tim masinicama bi bio miran godinama. Ja moje nisam milovao 10 godina i nikad nista im nije zatrokiralo sto nije slucaj sa nize rangiranim markama.
Kazem ti jos jednom razmisli dobro prije kupovine jer uz malo pomoci (iz vana) mozes imati super pribor za isto ili manje love koliko bi potrosio u bilo kojoj BiH trgovini opreme.
slika

tarik cerimovic
Početnik
Postovi:26
Pridružen/a:21 lip 2010, 08:51
Kontakt:

Re: Stapovi

Post Postao/la tarik cerimovic » 04 vel 2012, 01:32

Znam ja to sve , al je problem carinaa :(((((((( ima njih u Njemackoj , al nece dolazit niko :/

Avatar
cranck
Početnik
Postovi:23
Pridružen/a:13 stu 2011, 12:47
Lokacija:Zagreb
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stapovi

Post Postao/la cranck » 04 vel 2012, 08:47

Slazem se sa Sehom jer imam još uvijek malo stariji model Aero 8000 GTE u rezervi koje povremeno koristim za feeder i nema šanse da ih se odreknem. Nisam predlagao kvalitetnije role zbog šminke nego kvalitete. Vjeruj da bi i danas rađe uzeo jednu uščuvanu polovnu Shimano BBLC nego dvije nove Spro LCS 460, a za te novce da se nać po oglasima, bar u RH.
Sad znam s obzirom na godine da ti je teško doć do novca, al se svakako raspitaj jel ti neko iz Njemačke može nabavit te Aero jer su neusporedivo kvalitetnije, a nisu ti koliko vidim bitni neki super daleki izbačaji.
catch & release

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stapovi

Post Postao/la Seha » 04 vel 2012, 11:56

tarik cerimovic je napisao/la:Znam ja to sve , al je problem carinaa :(((((((( ima njih u Njemackoj , al nece dolazit niko :/
Harac na carini mozes izbjeci tako sto tvoji u svabiji kupe sta trebas spakuju stapove u neku plasticnu cijev adresiraju i plate nekom od autobuskih kompanija koje prevoze putnike iz svabije za BiH. Tih kompanija imas tuce i definitvno su najjeftiniji za prevoz tako tih nazovimo ih sitnih stvari.
Ja licno da nemam love za nove nebi se libio uzeti ni polovne masinice, ali da su provjeren model kao ove shimano koje sam naveo.
slika

tarik cerimovic
Početnik
Postovi:26
Pridružen/a:21 lip 2010, 08:51
Kontakt:

Re: Stapovi

Post Postao/la tarik cerimovic » 04 vel 2012, 13:30

okk :D

Avatar
_dexter_
Haman Štela
Postovi:36
Pridružen/a:28 stu 2010, 15:50
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stapovi

Post Postao/la _dexter_ » 04 tra 2012, 18:05

Pozdrav svima!Nabavio sam 3 masine shimano bblc, pa me zanima koji stapovi su najidealniji da ih uparim, unaprijed zahvaljujem

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stapovi

Post Postao/la Seha » 04 tra 2012, 22:21

Jedini ispravan odgovor je: ono sto ti lezi u ruci i odgovara tvojim potrebama. Svi modeli saranskih stapova nezavisno od akcije duzine itd imaju nosace koje prihvataju velike masinice bez problema.
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi, mašinice, stalci za štapove”