Stapovi

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
_dexter_
Haman Štela
Postovi:36
Pridružen/a:28 stu 2010, 15:50
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Stapovi

Post Postao/la _dexter_ » 06 tra 2012, 17:13

Uredu, imam par opcija chub outkast 50, shimano beastmasters, fox warrior z, shimano tribal..Modeli su 3.6m i otprilik 3lb..Sve se svodi na ove stapove, tako da sam u nedoumici sta bi bilo najbolje rjesenje od navedenog... Zahvaljujem u svakom slucaju...


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stapovi

Post Postao/la Seha » 09 tra 2012, 12:48

Da biram za sebe uzeo bi chub outkast. Probao stap na vodi mrak stap za malu lovu. Zabacaji precizni blank stabilan i pri vecem opterecenju. Kupuj, napumpace mu cijenu nakon ovakog rezimea <jelmekotrazio>
slika

Avatar
_dexter_
Haman Štela
Postovi:36
Pridružen/a:28 stu 2010, 15:50
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stapovi

Post Postao/la _dexter_ » 09 tra 2012, 22:28

Hvala na savjetu, bacam se u shopping.........)))

scorp
Prava Štela
Postovi:128
Pridružen/a:23 ožu 2010, 12:32
Lokacija:Breza
Kontakt:

Re: Stapovi

Post Postao/la scorp » 10 tra 2012, 08:37

Moj prijatelj je polomio 2 takva chub-ova stapa. Dobra stvar je da imaju garanciju pa su zamijenjeni, ali ipak vise mu se ne rizikuje s njima pa su na prodaju sva 3 komada. Najveci je problem sto su pucali bez veze.
Moj favorit bi bio Shimano Tribal, skuplji je od Chub-a ali je barem meni stap fantastican. S Beast Masterom sam takođe lovio, prijatelj ga ima vec nekoliko godina i za njega ima samo rijeci hvale. Pored toga stap je veoma lijep (barem meni). Imam Shimano Beast Master spod i ne bi ga mijenjao.

Znaci Shimano Tribal, ili Beast Master ako ti je Tribal previse skup.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stapovi

Post Postao/la Seha » 10 tra 2012, 12:43

Ja gledam da covjeku ostane love i za sitnice, a ti ga uvali u kredu :mrgreen:
Cudno mi to "bezveze" pucanje chub stapova tu meni licno nesto smrdi ili su bili osteceni prije ili poslije kupovine. Znam par raje koja ih koristi zadnjih par sezona i apsolutno nikakav problem nemaju sa njima naprotiv prezadovoljni su investiranim novcem.
Pri svakoj kupovini stapova pazljivo pregledajte blank svakog stapa i pokusajte naci fabricke greske ili ostecenja.
Ni prvi ni poslijednji put takvi stapovi nicim izazvani pucaju upravo na tim mjestima. Ukoliko je greska u samoj konstrukciji blanka tj materijalu karbonu , grafitu i sl. tu nema pomoci i iznevjerit ce vas prije ili kasnije.
Mislim tek tako bezveze slomiti poboljsanu verziju ovog starog blanka :shock: Baj d vej meni izuzetno lijepo slozen stap

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lsh87axrgkk[/youtube]
slika


Avatar
cranck
Početnik
Postovi:23
Pridružen/a:13 stu 2011, 12:47
Lokacija:Zagreb
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stapovi

Post Postao/la cranck » 11 tra 2012, 06:39

Lovim na Shimano Beast Master 8 godina i mislim da je jako dobar omjer kvalitete i cijene.
Koristim i spod iste marke.
catch & release

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stapovi

Post Postao/la Seha » 11 tra 2012, 14:14

Takodje dobar stap. Ja sam prije par godina kupio 2 stapa (tesku artiljeriju) prologicovi platio ih 200 eura oba preko jednog test ribara koji ima popust na pribor. Iskreno lovio sam sa Nashom , RH i jos par renomiranih , ali ova 2 stapa sto sam uzeo sine to nije humano. 13" 3½ Lbs. Estetski po meni naljepsi stapovi koje sam vidio. Tamno braon blank na oblacnom po suncu idu na boju meda, upredeni kevlar ciju konstrukciju zbog prozirnosti smole vidis do u detalj. Ma nema ko filigranski rad a o bacackim karakteritikama i komponentama sa kojim je slozen da negovorimo vrh vrhova, a sve to za (normalna cijena je bila ja mislim) 150 eura komad. Za tako dobar stap danas se krece cijena od 400 eura pa gore, al eto moguce je naci neke modele za relativno malu lovu sa kojim cete biti dugo godina zadovoljni. Zbog toga uvijek kazem prvo probaj stap u ruci prije nego ga platis.
slika

scorp
Prava Štela
Postovi:128
Pridružen/a:23 ožu 2010, 12:32
Lokacija:Breza
Kontakt:

Re: Stapovi

Post Postao/la scorp » 11 tra 2012, 19:27

Beast Master je jeftiniji od Chuba a sigurno provjereno dobar stap.
Za Chubove znam da ih je prijatelj cuvao ali su popucali. Isto kao sto sam vidio i dosta polomljenih Greys Prodigia.
Ono sto je za ove Chubove dobro jeste da imaju dozivotnu garanciju i odmah su zamijenjeni.
Za razliku od njih sam za Beast Master cuo samo najbolje, lovio s njima i prezadovoljan sam. Prijatelj ih ima godinama, ja imam kako sam vec rekao spod Beast Master i ni jedan od nas dvojice nema nikakve zamjerke. Znam ljude koji su prosle godine mislim cak i ligu pecali s tim stapom bez problema. On nema dozivotnu garanciju, to mu je jedina mana u odnosu na Chub, u svemu ostalom je, barem za mene, daleko ispred.
Ja isto pecam na stapove koji nemaju dozivotnu garanciju vec samo godinu dana + dodatnu godinu od prodavca, ali ih ne bi mijenjao za Chubove bez obzira sto su sa dozivotnom garancijom.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stapovi

Post Postao/la Seha » 11 tra 2012, 19:35

Outcast se moze naci po 80 jevreja ako se kupuju 3 komada. Shimano Beastmaster od 120 funti pa gore znaci nisu bas skuplji kao sto kazes. Na kraju krajeva neka covjek proba i jedan i drugi meni ni u dzep ni iz dzepa samo kazem sta bi ja prije sebi uzeo.
slika

Avatar
adi
Predsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:1228
Pridružen/a:18 vel 2007, 10:50
Lokacija:sarajevo
Kontakt:

Re: Stapovi

Post Postao/la adi » 11 tra 2012, 19:40

Boj ne bije svijetlo oružje već srce u junaka!... <titinpionir>
slika
ja sam inace po riboispovjesti sarandzija

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stapovi

Post Postao/la Seha » 11 tra 2012, 19:49

E pozdravi mi vuka :mrgreen:
slika

dado250d
Početnik
Postovi:3
Pridružen/a:19 srp 2012, 19:42
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stapovi

Post Postao/la dado250d » 30 ruj 2012, 12:57

Eh evo i ja da se upišem u ovaj Vaš, (sada naš) forum..Da ne otvaram odmah temu imam jedno pitanje vezano za štap.. Upravo sam naručio sebi Shimano Alivio CX 3-dijelni 3-lbs 3,66m i za prijatelja D.A.M. Devilstick Tele 80 (kažem ja njemnu nemoj bolan tele, a on aa, ipak tek počinje, nezna ni zabaciti)..Ima li ko kakva iskustva vezano za ove štapove..Za Alivio sam čuo samo dobro, ali brine me ovaj Devilstick..Ne bih volio da covjek odmah zijani stap, ako pukne do mene je, a izgleda sam se zaletio..Ako iko šta zna pls nek odgovori?? zz

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stapovi

Post Postao/la AlaS » 30 ruj 2012, 19:44

Za toliko para je dobar stap ,sad sam citao karakteristike ,nisi se zaletio dobar stap za jarana....bistro
slika
Bistro

dado250d
Početnik
Postovi:3
Pridružen/a:19 srp 2012, 19:42
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stapovi

Post Postao/la dado250d » 01 lis 2012, 15:55

Nadam se, i ja sam kontao da je Devilstick dobar ali kažu da mu vrh lako puca..Jel moguće da DAM pravi takve greske..Ipak je štap od 60 KM..A još jeftiniji od njega je DAM Onliner...Kakav je on tek??

P

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stapovi

Post Postao/la AlaS » 01 lis 2012, 20:29

vrh stapa puca ako sa njim udari u granu ili kamenje ili neznam ti sta ,ako normalno peca nece punkuti i ako pukne ima tih gornjih segmenata koliko hoces ubaci sebi nekad puni ili carbonski za 7 maraka komad i miran dugo dugo ,nek bude bisto i tebi i jaranu ,slikajte nam ulove i prirodu na vodi
slika
Bistro

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi, mašinice, stalci za štapove”