napravi sam - rod pod

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
ČupoCarp
Prava Štela
Postovi:183
Pridružen/a:17 tra 2009, 13:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: napravi sam - rod pod

Post Postao/la ČupoCarp » 02 stu 2009, 00:02

Evo jedna od mašinerija <gangster>
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Io5TJ5_6fRw[/youtube]
slika

100% CARPING


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: napravi sam - rod pod

Post Postao/la Seha » 02 stu 2009, 00:57

Dobar skroz !
Ovo "skoro" sve moze i onaj moj na manfrotovoj stativi. Doduse nemoze se transformisati u rod pod, ali od njega se mogu napraviti 2 ljulje , moze posluziti kao kozlic za seganje drva ,a visok je dovoljno da mali nemoze dohvatiti stapove ako ide na fer play (to jest iz mjesta) . Mogu i ja moj tripod maskirati grancinama i brsljenom eih ko da je to nesto. <valjanjeodsmijeha>
slika

Avatar
ČupoCarp
Prava Štela
Postovi:183
Pridružen/a:17 tra 2009, 13:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: napravi sam - rod pod

Post Postao/la ČupoCarp » 02 stu 2009, 14:13

<valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>
Treba smislit maskirnu odjeću za podove!
slika

100% CARPING

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: napravi sam - rod pod

Post Postao/la soha » 05 stu 2009, 15:44

dal neko od kolega mozda posjeduje ovakav rod pod i ako ga ima kako se pokazao.....cijena nije velika i moze se naci za 65 eura
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: napravi sam - rod pod

Post Postao/la soha » 05 stu 2009, 15:52

izvini senade, ovo je moj prvi pokusaj uploada....drugi ce biti bolji


Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: napravi sam - rod pod

Post Postao/la senad » 05 stu 2009, 16:12

soha je napisao/la:izvini senade, ovo je moj prvi pokusaj uploada....drugi ce biti bolji
Nije problem, Soha, vidio si iz ovog pokusaja da samo treba manji format slike, a neka ne bude preko ogranicenja u kb (sad se ne sjecam koliko je to, negdje oko 150 kb, ali pokusajte da budu sto manje memorije (oko 70 kb bi bilo OK))
Uputstvo za smanjivanje slika imate ovde:
http://bistrobih.ba/noviforum/viewtopic ... lika#p7715
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

zajko
Piskaralo
Postovi:274
Pridružen/a:11 kol 2008, 18:26
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: napravi sam - rod pod

Post Postao/la zajko » 05 stu 2009, 19:06

Bistro soha jarane iskreno da ti kazem meni licno se tri podi ne svidjaju iz razloga sto tacku vjesanja imaju na jednom mjestu pa se znaju dobro zaljuljati na vjetru to su moja iskustva ,imas slicnih podova sa 4 noge po meni je to dosta bolje rjesenje

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: napravi sam - rod pod

Post Postao/la enko » 05 stu 2009, 20:41

Evo ja sam malo editovo sohin post.Sto se tice tripoda soha za razliku od tetka ja imam tripod i nemam nikakvi problema sa njim cak sto vise zadovoljan sam sa njim

Avatar
ČupoCarp
Prava Štela
Postovi:183
Pridružen/a:17 tra 2009, 13:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: napravi sam - rod pod

Post Postao/la ČupoCarp » 05 stu 2009, 21:25

Sve zavisi kakav teret će na podu da bude teški štapovi, 2 ili 3 komada, male ili velike mašine. Ukoliko je lagana oprema nije problem a ako je šta požestoko postoi mogućnost savijanja ili pada poda što dovodi u mogućnost lomljenja štapova itd.
Kod mene je tripod ali ima dodatni par nogu naorijed i nazad koji pravi dodatnu stabilnost. :!: :!: :?: :?:
slika

100% CARPING

Avatar
Ko_fol_ribar
Prava Štela
Postovi:131
Pridružen/a:15 kol 2009, 12:47
Lokacija:Gracanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: napravi sam - rod pod

Post Postao/la Ko_fol_ribar » 05 stu 2009, 23:59

Ev' mog tripoda koji ima na sredini na donjoj strani kuku kojom se moze dodatno tripod da fiksira i nema sanse da makne igdje kada se to odradi! Ovaj tripod je kao sto vidis jako jako slican ovome tvome na ovoj slici za koji pitas ali kod tvog ne vidim kuku ispod dole ili mozda ipak ima!?

Ovaj tripod ima opciju da se ispravlja ili naginje nazad i naprijed ali nema opciju kruznog obrtanja oko svoje ose!

Ja sam zadovoljan sa ovim tripodom mada necu bjezati od dobrog rod poda ako ga nadjem i da mi bude po mom cejfu!

slika


PS: ovo smece od stapova je zamjenjeno sa Greysovom linijom Prodigy Plus <supersmile> 8)

PS2: nadam se da nije preteska slika ? <forenzicar>
slikaTrust I seek and I find in you, every day for us something new, open mind for a different view,
and nothing else matters!
Never cared for what they say, never cared for games they play, never cared for what they do, never cared for what they know, and I know !!! slika

Bistro BiH ma gdje da si!!!

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: napravi sam - rod pod

Post Postao/la senad » 06 stu 2009, 00:15

Ko_fol_ribar je napisao/la:....PS2: nadam se da nije preteska slika ? <forenzicar>.....
Ribar, ono se odnosilo na slike koje se uploaduju iz kompjutera direktno na forum (kao atachment), a ove slike preko nekog host servera (poput ovog "zaslike" ili imagesack) nije bitno kolike su jer one ne opterećuju stranicu.Kod njih samo pazite na njenu veličinu (mjere) da se uklopi u forum, da ne bude preširoka.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: napravi sam - rod pod

Post Postao/la soha » 06 stu 2009, 23:41

kolko moja skromna intelektualna snaga skonta, (čito sam izmedju redova), ipak je kao krajnja varijanta bolji rod pod od tri poda....informacija za ko_fol_ribar...SPRO rod pod onaj koji si htio da kupis ima trenutno u Doboju i firmi LORIS, danas sam se cuo sa njima i cijena je 110 KM, sto po meni i i nije puno... jer ipak sluzi svojoj svrsi

Avatar
ČupoCarp
Prava Štela
Postovi:183
Pridružen/a:17 tra 2009, 13:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: napravi sam - rod pod

Post Postao/la ČupoCarp » 07 stu 2009, 00:05

Zavisi drug opet i to jer imaš i rod podova boljih od tripoda a i obrnuto, tu igra veliku ulogu i ona kolko para tolko muzike.
Sa tripodom imaš mogućnost obaranja štapova nisko prema vodi ili dizanja visoko u zrak da bi preskočio neke prepreke što sa rod podom nije baš izvodljivo ukoliko nemaš par visokih nogu koje se kupuju dodatno ukoliko taj pod ima tu mogućnost, jedino uz FOX-ove modele dođu i velike noge al su cijene malo prećerane tako da se o ovoj temi ima šta komentarisat godinu sve u svemu treba dobro razmislit! <sjetise> :wink:
BISTRO !!!
slika

100% CARPING

Avatar
Ko_fol_ribar
Prava Štela
Postovi:131
Pridružen/a:15 kol 2009, 12:47
Lokacija:Gracanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: napravi sam - rod pod

Post Postao/la Ko_fol_ribar » 07 stu 2009, 13:28

soha je napisao/la:kolko moja skromna intelektualna snaga skonta, (čito sam izmedju redova), ipak je kao krajnja varijanta bolji rod pod od tri poda....informacija za ko_fol_ribar...SPRO rod pod onaj koji si htio da kupis ima trenutno u Doboju i firmi LORIS, danas sam se cuo sa njima i cijena je 110 KM, sto po meni i i nije puno... jer ipak sluzi svojoj svrsi

Ma jok soha to ti je Spro rod pod Trooper, a onaj koji je meni zapao za oko je Spro Extreme i njega nema! Ovaj kod Bilje u Lorisu je Trooper i on kosta 110 km! Ovom Expertu je okvirna cijena negdje oko 125 km.

Evo taj sto je u Lorisu

slika

A ovaj nemaju

slika
slikaTrust I seek and I find in you, every day for us something new, open mind for a different view,
and nothing else matters!
Never cared for what they say, never cared for games they play, never cared for what they do, never cared for what they know, and I know !!! slika

Bistro BiH ma gdje da si!!!

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: napravi sam - rod pod

Post Postao/la soha » 07 stu 2009, 18:00

Ko_fol_ribar je napisao/la:
soha je napisao/la:kolko moja skromna intelektualna snaga skonta, (čito sam izmedju redova), ipak je kao krajnja varijanta bolji rod pod od tri poda....informacija za ko_fol_ribar...SPRO rod pod onaj koji si htio da kupis ima trenutno u Doboju i firmi LORIS, danas sam se cuo sa njima i cijena je 110 KM, sto po meni i i nije puno... jer ipak sluzi svojoj svrsi

Ma jok soha to ti je Spro rod pod Trooper, a onaj koji je meni zapao za oko je Spro Extreme i njega nema! Ovaj kod Bilje u Lorisu je Trooper i on kosta 110 km! Ovom Expertu je okvirna cijena negdje oko 125 km.

Evo taj sto je u Lorisu

slika

A ovaj nemaju

slika


ribar, ima i ovaj expert rod pod u mariboru u radnji "blinkersport", moj brat tamo radi i kaze da košta 54,90 eura, ja sam sebi porucio jedan pa ako si zainteresovan da mu kazem da kupi i tebi jedan... mozes provjeriti i na netu ukucaj samo blinkersport maribor pa pogledaj

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi, mašinice, stalci za štapove”