olovo

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
hapljo
Početnik
Postovi:1
Pridružen/a:14 ruj 2010, 13:55
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
olovo

Post Postao/la hapljo » 17 ruj 2010, 18:17

hey poz ljudi ,nedavno sam poceo da fatam ribe :P probao sam na plovak ali ga voda nosi,pa sada sam probao bez plovka i zanima me koliko olova da nakacim(da ga voda ne nosi ili treba da ga nosi?) i koliko da odvojim olovo od udice?


Avatar
kenan_sa
Književnik
Postovi:522
Pridružen/a:20 svi 2009, 03:31
Lokacija:Memli strana starog sarajeva
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: olovo

Post Postao/la kenan_sa » 17 ruj 2010, 20:01

Kad lovis na rijeci i treba da ga nosi jer je bolji ucinak.samo sto moras odrediti dubinu plovka odnosno mamca.Ako je voda brza mislim brzak tu ne bacas plovak nego na mjesto gdje je malo sporija voda jer kako rece tek si pocetnik.Bez plovka samo sa olovom ne lovis na rijekama gdje je voda brza jer ti treba stranica od fapa da bi ti udica stajala na mjestu.opet bacas tamo gdje je voda mirna po mogucnosti ali da ne prebacujes brzake jer ti opet brzak odnese olovo.Znaci plovak na mirniju vodu ili sporijeg toka s tim sto moras odrediti dubinu da ti mamac ide nekih 30-ak cm iznad dna.Olovo koristis samo na mirnim vodama gdje voda stoji ili haman stoji (npr.Jezera).Pozzz... i bistro...
slika

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: olovo

Post Postao/la zlaja » 17 ruj 2010, 21:25

Što se tiče plovka kod bolji proizvođača je ovako:koliko je napisana gramaža na plovku toliko sačme postavljaš ,recimo ako na plovku piše 5 gr. postavljaš 5 gr. olova , ako si kupio neke neprecizne plovke oni trpe manje olova od onog napisanog na njemu,plovak i treba da ide niz riječni tok a ti ga pratiš tako što puštaš najlon kažiprstom sa mašinice ,da bi ti sve bilo jasno moraš sa plovkarošem nekim jaranom izaći na vodu...
Dubinski sistem na rijeci traži olova od 40 i više grama da ih riječna struja ne nosi ,ali ima i tehnika kotrljanja gdje se postavljaju olova od 10 do 20 gr. da se kotrljaju riječnim dnom i sa mamcem tražiš ribu...
Neka te u početku ne nerviraju tako neki detalji -budi uporan i sam ćeš doći do neki finesa ali opet ponavljam ako imaš nekog od raje da već uspješno peca bolje izađi sa njim u ribolov
Bistro

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Silkovi, udice, olova i ostali sitni pribor”