Sta mislite o koristenju "UNHOOKINGMATE" ili DUSEK

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
Emir
Štela
Postovi:97
Pridružen/a:25 lip 2006, 10:01
Lokacija:Germany
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Sta mislite o koristenju "UNHOOKINGMATE" ili DUSEK

Post Postao/la Emir » 11 stu 2006, 20:08

Postovanje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pozivam da malo prodiskutiramo o koristenju duseka za otkacivanje ribe posto sam primjetio na slikama da malo ljudi to koristi ,nije tesko za primjetiti ,ako je riba malko prljava od trave ili neceg drugog znaci da je lezala na podu bez zastite,misljenja sam ako ribu vracamo nazad onda bi to trbalo da uradimo kako treba bez povreda jer nekad kad se riba izvalj po pijesku ili travi i kad skine svoju sluzokozu tj. svoj zastitni omotac pogotovo u ljenim danima kad su visoke temperature vode i kad svakve bakterije samo traze gdije da se prilijepe i razmnozavaju sto moze dovesti do toga da ugrozimo i duge ribe u toj vodi ,a da nepricamo o ribama koje se ulove sa vidnim ostecenjima koze ili plavim flekama dok se tako reci KOPRCAJU kao riba na suhom zadobijaju takve povrede,pa je onda nekad bolje ribu i ubiti nego je vratiti nazad i samim tim dovesti u opasnost jos koju drugu ribu ili citavu poulaciju,ko se bavi aqaristikom vrlo dobro zna o cemu pricam i koloko se brzo sire te bakterijalne kozne bolesti u vodi ako se uzme u obzir da jedna jedika polozi do 55000 jaja mozemo da zamislimio koja je to epidemija.Nikog nisam imaenovao ali svak ce naci sebe i jos jednom bez uvrede zelim cuti samo i vase misljenje o tome ja znam da je taj dusek prilicno zeznuta stvar za nositi pogotovo nazad iz ribe kad je jos mokar i smrdljiv,pa jos kad se zaboravi u autu pa onda sutradan treba biti musko pa uci u auto.Bez uvrede pozdrav i BISTRO
budi fer,uhvati i pusti


Avatar
lemi63
Štela
Postovi:99
Pridružen/a:29 kol 2006, 21:37
Lokacija:holland
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la lemi63 » 11 stu 2006, 22:44

Taj sam.Ne jedini naravno.Ja se svojih slika pomalo stidim posto se na njima vidi da su mi sarani ispadali iz ruku.Znam da me nopravdava cinjenica sto sam cjelu godinu imao fiksiranu desnu ruku(sad sam se konacno operisao)i sto je gotovo nemoguce prosjecnog sarana od 7kg sa takvom rukom drzati.Dusek sam koristio ne svaki put.Imam neku koznu ceradu od pola cm debljine tako da je kakva takva zastita od direktnog dodira sa zemljom.Ali napominjem cesto se nisam usudjivao vaditi sarana iz meredova zbog ispadanj.Osobadjao bih ga udice i nazad u vodu...
Tema je odlicna i slazem se sa tobom.Obecavam sledece godine profesonalnije i humanije postupanje sa saranom.To ce mi i zdravlje dozvoliti.
Bistrooooooooooooooo!!!!
priroda nam daje mnogo,uzvratimo joj bar malo

Avatar
Emir
Štela
Postovi:97
Pridružen/a:25 lip 2006, 10:01
Lokacija:Germany
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Emir » 12 stu 2006, 02:43

KO prizna pola mu se prasta ali ako sledeceg sajma dolazis u Genk bar mislim da se tako pise taj grad ili Genko nesto u tom smislu ,ali i ta koza je dobra samo da je mokra da se sluzokoze ne steti jer udarce podnosi lakse Pozdrav i BISTRO
budi fer,uhvati i pusti

Avatar
Aco
Haman Štela
Postovi:50
Pridružen/a:19 kol 2006, 07:58
Lokacija:selim se na jezero
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Aco » 12 stu 2006, 18:57

ono jeste, ja koristim staru lezalku za plazu...

P.S. cenim to sto radis :wink:

Avatar
Emir
Štela
Postovi:97
Pridružen/a:25 lip 2006, 10:01
Lokacija:Germany
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Emir » 12 stu 2006, 20:15

Malo objasnjnja u slici!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Treba nam kad vadimo iz meredova ili vrece za cuvanje slika onda zna ponekad da bude nemiran slika pa pricakamo da se smiri slika mozemo da ga lijepo i sigurno uzmemo za slikanjeslika kad se slika cuva u slucaju ispadanja slikaa i kad pustamo nije lose da se transportuje do vodeslika tako bi to bilo u kratkim crtama
Zadnja izmjena: Emir, dana/u 12 stu 2006, 23:13, ukupno mijenjano 1 put.
budi fer,uhvati i pusti


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 12 stu 2006, 21:41

Bas kao sto rece Emir ako vec vracamo ribe nazad to treba raditi kako treba to jest imati odgovarajucu opremu kako se riba nebi ozilijedila prilikom boravka na "suhom". Nerijetko nakon skidanja sluzi sa koze ili otpadanjem krljusti nastaju infekcije koze ili prilikom ispadanja ribe iz ruka na tvrdo tlo riba rikne jer joj popucaju unutrasnji organi.
Pateticno mi je da pored tolike silne love koju vecina pljune za saransku opremu tesko se nakaniti i kupiti odgovarajuci dusek ili bar nepokusa improvizovati kao Aco sa dusekom za plivanje.
Pored duseka treba obratiti paznju i na odabir meredova koji po pravilu treba biti mreza sa sitnim oknom kako peraja nebi kacila za mrezu i tako izranjavala ribu.
Ja po obicaju uvjek pored duseka imam kantu vode sa kojom polijem dusek prije nego sto spustim ribu na njega ,i za vrijeme slikavanja mogu politi ribu po potrebi i tako joj olaksati boravak na "suhom".
Nakon spustanja na dusek koja slicica tretitanje antiseptikom ubod od udice i eventualne povrede na tijelu i pazljivo sa ribom curik u vodu !
Ako sam vec primoran da sakiram ribu i slikam je ujutro obavezno nadjem mjesto gdje je voda duboka i gdje ce riba imati dovoljno kisika.
Evo duseka kog sam improvizovao (sa spuzvom i ceradom) za ribolov iz camca jer mi se nije dalo da vucam saranski dusek stalno za sobom i kad idem na varalicarenje,plovkarenje,dubinski a evo zadnji put i na rijetke rijecne sarane.


slika

slika

Bistro raja

Avatar
Aco
Haman Štela
Postovi:50
Pridružen/a:19 kol 2006, 07:58
Lokacija:selim se na jezero
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Aco » 12 stu 2006, 22:49

slika

pre slikanja

Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Amir » 13 stu 2006, 11:33

U buduce Aco samo po jedna riba u mrezi.

Avatar
Aco
Haman Štela
Postovi:50
Pridružen/a:19 kol 2006, 07:58
Lokacija:selim se na jezero
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Aco » 13 stu 2006, 14:21

pa, nisam ni ja bas 100% C&R, ali svaku ribu iznad svega prvo cenim, ispostujem bez obzira na ...

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Silkovi, udice, olova i ostali sitni pribor”