BOILI

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Ljubisa
Početnik
Postovi:6
Pridružen/a:06 srp 2007, 14:57
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Ljubisa » 06 srp 2007, 23:58

Ne mogu se ti nikako zahvalit, pa tacno nesto tako sam trebao. Punooooooooo ti hvala!!!!!!!!!!!!!!


Avatar
adi
Predsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:1228
Pridružen/a:18 vel 2007, 10:50
Lokacija:sarajevo
Kontakt:

Post Postao/la adi » 07 srp 2007, 08:53

Nista zato smo tu :wink:
slika
ja sam inace po riboispovjesti sarandzija

Ljubisa
Početnik
Postovi:6
Pridružen/a:06 srp 2007, 14:57
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Ljubisa » 07 srp 2007, 12:34

Pa evo jos jedno pitanje. Dosao sam do problema, kad sam hteo razpalcelirati mixeve ovisi na ljetno dobu. Po literaturi po koji sam probao dobiti infomacije kako izabrati mix, sam dosao de nekakvih konflikta. Puno saranasa govori, da je na ljeto dobro upotrebiti riblje brasno, a tu mi je konflikt. Riblje brasno ima visok postotak masti, koji se u toplijoj vodi dobro razgraduju, ali znamo , da se saranu u topli vodi smanjuje potreba po hrani jer je teze prebavlja (masti). I onda se pitam ili ce mu riblje brasno praviti probleme ili ne?

Slicno je u kraju zime. Ribe trebaju puno proteine i energije za sex :) ali u hladni vodi opet ne mogu prebavljati masti i vecje kolicini proteina.

Sta kazete na ovo?

Pozdrav Ljubisa

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 07 srp 2007, 13:13

Kao prvo pozdrav Ljubisa ,i dobro dosao na forum Bistro BiH.
Riblje brasno je poznat atraktor za sarane i definitivno komponenta broj 1 u mom ljetnom (max 30%) ,ali nerijetko i u mixu za hladniju vodu (max 5%). Neznam od koje ribe koristis riblje brasno ja koristim iskljucivo od haringe i ono ima oko 70% proteina i cirka 12 % masnoce u koje u ljetnom periodu "nakalemim" i riblje ulje kako bi povecao atraktivnost mamca.
Nebi se slozio sa teorijom da saran ljeti slabo probavlja masti naprotiv tad ih oragnizam najlakse razgradjuje jer enzimi i metabolizam ribe tad rade punom parom. U ovom primjeru iskljucujem pregrijavanje vode kad saran periodicno u takvim uslovima aktivnu potragu za hranom svodi na minimum.
Ovo je moje misljenje ,i znam da drugi ribari imaju drugacije pretpostavke.. Najbolji nacin je da pravis mamce bez predrasuda ,i da ih testiras na vodi.Samo na taj nacin mozes doci do nekih odgovora koje te mozda dovode u nedoumicu.
A sarani ,ko sarani uvjek ce biti tu da nam pomalo komplikuju solucije. :wink:

Bistro
slika

Ljubisa
Početnik
Postovi:6
Pridružen/a:06 srp 2007, 14:57
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Ljubisa » 07 srp 2007, 14:48

Hvala za odgovor!


Robin
Početnik
Postovi:19
Pridružen/a:30 svi 2007, 02:36
Lokacija:Srebrenik
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Robin » 08 srp 2007, 01:19

Pozdrav Ljubisa. Nadam se da si citao post-ove od pocetka pa si mogao vidjeti sta seha kaze "saran ce uzeti sve sto je jestivo i to bas bukvalno sve"
i ubuduce se drzi toga. Najbolje ti je je kreni od necega jednostavnog sto mozes rolati u vecim kolicinama pa ako imas jos vodu blizu da mozes kampanjski prehranjivati mjesto bilo bi super. Napravi tepih od kukuruze i preko toga daj boili. kroz par dana lovi sa istim osnovnim miksom a hemiju kombinoj napravi par komada voćnih i par smrad boili. Svi ti recepti nemaju
efekta ako se cesto ne izlaze na vodu da se kombinuje i osjeti do sada sam tri puta izlazio na vodu i svaki puta na jezero bistarac jednog malca sam dobio na boilu sto nije nikakav uspjeh kad sam puno vece dobijao na kukuruz prosle godine. Ako cesto ne izlazis na vodu isplatnije je kupi sebi gotov proizvod a to sto pokusavs da uradis je nesto najljepse za saranasa da napravi boilu koja ce loviti sarana.
Evo ti jedan link koji je pravi za nas pocetnike jesste da se moras uclaniti ali to je kao i da kupis knjigu otprilike svasta se nauci http://www.zupanic-zupanic.com/ a ako nezelis da se uclanis idi na http://www.ribolov.net/CGI-BIN/forumasp ... PN=7&TPN=3
trazi samo cezarove postove covjek je fanatik probaj.
Bistro

Avatar
aldkis
Haman Štela
Postovi:36
Pridružen/a:18 vel 2007, 15:26
Lokacija:Rorschach Ch Bodensee/Kotorsko,BIH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la aldkis » 08 srp 2007, 14:25

kad smo već kod boila možel neko nešto napisat i o pva vrećicama i mrežicama koje su topne u vodi.mrežice sam već koristio i pokazale su se uspješne al jedina mana jim je da nisu dobre za bacanje.koristit se mogu samo sa bait boatom.u primjeru pva vrećice kako sve skupa navezat za sto dalji zabačaj.hvala i bistro.
slika
aldkis

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 08 srp 2007, 15:30

Aldkis imas uske mrezice takozvane pva sticks.One su relativno dosta lakse da dalje i preciznije zabacivanje,stim da predvez mora biti na kopci koju svaki sljedeci zabacaj skines predvez i sa stringer iglom provuces kroz mrezu i onda zakacis predvez za kopcu.Nemoj uzimati siroke pva mrezice vec uske ako nemas stapove preko 3 lbs.Evo i link da vidis kako izgledaju.

slika
Zadnja izmjena: Seha, dana/u 10 srp 2007, 11:41, ukupno mijenjano 1 put.
slika

Ljubisa
Početnik
Postovi:6
Pridružen/a:06 srp 2007, 14:57
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Ljubisa » 08 srp 2007, 22:15

Pa ljudi, vi ste svetski. Hvala vam

Avatar
macak
Haman Štela
Postovi:40
Pridružen/a:11 ožu 2007, 11:58
Lokacija:München
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la macak » 09 srp 2007, 20:39

Aldkis evo i od mene jedan link u vezi PVA a drugi ti je PVA za daleke izbacaje ako se radi o boilama:
http://www.carpfishing.de/kl/shop/catal ... 3tfb9esfp1
http://www.carpfishing.de/kl/shop/catal ... 3tfb9esfp1
samo je pitanje vremena....

Avatar
macak
Haman Štela
Postovi:40
Pridružen/a:11 ožu 2007, 11:58
Lokacija:München
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la macak » 09 srp 2007, 21:22

Ljubisa je napisao/la: Puno saranasa govori, da je na ljeto dobro upotrebiti riblje brasno, a tu mi je konflikt. Riblje brasno ima visok postotak masti, koji se u toplijoj vodi dobro razgraduju, ali znamo , da se saranu u topli vodi smanjuje potreba po hrani jer je teze prebavlja (masti). I onda se pitam ili ce mu riblje brasno praviti probleme ili ne?

Slicno je u kraju zime. Ribe trebaju puno proteine i energije za sex :) ali u hladni vodi opet ne mogu prebavljati masti i vecje kolicini proteina.

Sta kazete na ovo?

Pozdrav Ljubisa
Metabolizam sarana ovisi o temperaturi vode.Hladana voda za sarana je ispod 15c .Od 15c pa do 22c nemoj da razmisljas da li ili ne koristiti riblje brasno jer njegovi encimi u crijevima (nema zeludac) rade punom parom.Kao sto ti je rekao Seha oko 30% ribljeg brasna ti je dovoljno kako zbog rolanja tako isto sto je nepotrebno natrpati proteina vise nego sto saran moze iskoristiti (ako imas mix kalkulator mozes izracunat i gledaj da ti bude cca 30% proteina i imaces super boilu).Ako ides u brze ribolove dodaj jos 20% pticje hrane da boila "brze" radi.Kad saran izlazi iz mrijesta (Nakon sexa kako ti kazes) ima potrebu za proteinima i tada mu to moras ponuditi (dakle ne pecaj u to vrijeme sa jeftinim boilama ) .Masti su mu vazne krajem ljeta i jesen kada ih pokusava sto vise nakupiti da bi ih zimi pretvorio u energiju.Tako da u to doba obrati paznju na boili sastojke koji ih imaju.Inace riblja brasna kupuj ako imaju oznaku LT tj da su proizvedena pod niskom temperaturom.Uz hering brasno mozes jos dodat i brasno od sardina i incuna odnosno bijelo riblje brasno koje su dobri atraktanti a mozes i samljeti pastrmske pelete kao jeftiniju varijantu
samo je pitanje vremena....

Ljubisa
Početnik
Postovi:6
Pridružen/a:06 srp 2007, 14:57
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Ljubisa » 09 srp 2007, 22:49

Ja dolazim iz Slovenije i ovdje je problem doci uopste do ribljeg brasna jer ze zabranjeno zbog ludih krava, tako da mogu koristit samo brikete od pastrvka.

A drugcije hvala za nasvjet, uzet cu ga u obzir.

Avatar
aldkis
Haman Štela
Postovi:36
Pridružen/a:18 vel 2007, 15:26
Lokacija:Rorschach Ch Bodensee/Kotorsko,BIH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la aldkis » 10 srp 2007, 10:33

MOŽEL NEKO DA MI KAŽE ZA KOLIKO PARA SE PRODAJU DAMOVE EMOTIONAL CARP 3,90m I 3 LBS.ZANIMA ME I VAŠE MIŠLJENJE O TOJ PALICI.HVALA ŠEHI I MAČKU ZA ODGOVORE U VEZI PVA MREŽICA.
slika
aldkis

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mamci i prihrana”