hrana za pse

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
adem93
Piskaralo
Postovi:294
Pridružen/a:05 srp 2009, 13:13
Lokacija:Srebrenik|Spionica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: hrana za pse

Post Postao/la adem93 » 25 ruj 2009, 09:16

Seha je napisao/la:
Amir je napisao/la:Hvala Seha ma susio sam ja aparat u basci pa ga zaboravio i kisa pala pa ga ponovo sredila tako da sam ga bacio.Kartica je spasena.U tom padu sam i stap slomio ali o tome drugi put.
Amire baksuze.......Eh da je to bilo snimiti.Sa tako efektivnim padom bi maznuli lovu najsmjesniji video ......... Jao koliko bi opreme za tu lovu mogli kupiti ! :)
Hahaha jao tacno koliko rod pod-ova i koliko saranski stapova jos bi vam ostalo da se preplatite na sva jezera u bih na jedno 5 godina i za sicu kupiti kvakica primama i boila.heheh <plach> <plach> <plach>


Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: hrana za pse

Post Postao/la Amir » 25 ruj 2009, 16:25

ribu sam ipak uspio izvaditi <loza>

Avatar
adem93
Piskaralo
Postovi:294
Pridružen/a:05 srp 2009, 13:13
Lokacija:Srebrenik|Spionica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: hrana za pse

Post Postao/la adem93 » 25 ruj 2009, 19:40

Amir je napisao/la:ribu sam ipak uspio izvaditi <loza>
e to je bitno hehe ko sisa digic i ostalu opremu hehe dobar si ti lik...heheh

dario
Početnik
Postovi:8
Pridružen/a:06 tra 2010, 12:12
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

pozdrav izslavonije

Post Postao/la dario » 12 tra 2010, 14:42

decki prvo da pohvalim forum ima i hurmor onog pravog bosanskog kog ja obozavam.zelio bi znati kako dugo cu cekat na uspjeh s boilama od frolica posto na ribnjaku na kom pecam nitko ne peca na boile uopce.moram rec da mi i ne izgledaju bas cvrste neznam dali je to od previse grube pticje hrane ili obicnog krusnog brasna.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: hrana za pse

Post Postao/la Seha » 12 tra 2010, 15:28

Pozdrav Dario i dobro nam dosao..
Meni se frolic pokazao kao instant mamac na vecini voda na kojim sam ga koristio.
Problem jest malo oko brzog rastvaranja u vodi ,ali to ima i dobru stranu jer tako brzo otpusta atraktore u vodi i riba ga tako brze pronadje.
Samelji i narolaj sebi jedno kilo lovnih boilia kako sam objasnio na pocetku ove teme ,a prihranjuj raketom frolicom u izvornom obliku. Mozes ubaciti u samljeveni frolic malo kukuruzne krupice i sojinog brasna kako bi tijesto bilo kompaktnije. Tako napravljeni mamci bez problema mogu biti u vodi 5-6 sati. Bistro
slika


Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: hrana za pse

Post Postao/la masterbih » 13 ruj 2010, 17:00

slika

Frolic je marka hrane za pse, ali je jako kvalitetna i bogata bas onim sastojcima koje riba obozava.
Njegova primjena u ribolovu je pocela odavno i to sasvim slucajno.
Jedan ribolovac je poveo svog ljubimca na pecanja, a kako mu je bilo dosadno i riba nije uzimala onda je izvadio frolic iz torbe i bacao psu u plicak, njemu je to bilo zanimljivo jer je ker bukvalno ronio za ukusnim komadicima. Nakon par sati spustio se mrak, najbolje vrijeme kad saran treba da radi, medjutim na veliko iznenadjenje ribolovca ni r od ribe, ali par trenutaka kasnije na njegovo zaprepastenje, sarani su bukvalno rovili ispred njega u plicaku!!!
Bilo je lako zakljuciti zasto su bas tu rovili bez imalo straha, sav ostatak price je mozda izmisljotina, a mozda i istina. Ovako sam barem cuo od jednog poznatog sarandzije iz Njemacke.
Mnogo se tu polemisalo koja sorta je najbolja, medjutim ubrzo se shvatilo da samo meso sa dodatkom mrkve radi najbolje, sve ostalo je promasaj.
Tajna je u dodatcima jetrenog brasna, krvi, mesa + raznih aditiva sto povecavaju apetit te isti komadic psu stvara jedan vid zavisnosti, a o pojacanom ukusu da i ne govorimo..
Da nebi vise davio sa frolicom i njegovoj upotrebi za kerove jer ova tema nije namjenjena psima vec podvodnim lisicama.
Frolic se moze koristiti gotov (Losija varijanta) ili u miksu za boile (Bolja varijanta).
Ako pecamo na gotov njegov opstanak pod vodom nije dugorocan, a fale mu i neki dodatci kako bi bio jos zanimljiviji saranu.
Najbolje ga samljeti i koristiti kao glavni nosac miksa, sto je jako jeftino, a isprobano dosta puta.
Evo jedan od najboljih recepata Frolic boile:
50% Mljeveni Frolic
25% Kazein
10% Kukuruzni griz
5% Jetreno brasno
+ dodatak vitamina (kostovit) opcionalno.

(Takodje je moguce dodati opcionalno Addit attracte, digest, taste od Nutrabaitsa)

Ovako izgledaju gotove boile:
slika

frolic boile mamac recept

Ovaj miks kad se sastavi dobijamo jednu veoma cvrstu masu, ali i sa dosta krupnije granulacije od frolic-a sto pogotovo u toplijem dijelu godine dodatno znaci kako bi se mamac brze otvarao u vodi i sirio miris, a za jesen je top!
Saran ga obozava, ali nemojte se iznenaditi ako uhvatite i pokojeg soma jer je to izvrstan mamac za brku.

Prezentacije:

Postoji mnogo nacina da postavimo frolic na dlaku, ali meni su se pokazale ove varijante najboljim:
slika
slika
postavljanje mamca na dlaku frolic

slikovito rig saran

Takodje je moguce napraviti i pop up prezentaciju uz dodatak pluta, tacnije komada od plutane (cork) klipice.
slika
plutajuci mamac prezentacija montaza

Ja licno najvise volim da je radim od Krystonovog Snake-Bite sa oguljenom krutom ovojnicom kod udice, a mamac je na prstenu i ima slobodni hod, dva mala gumena stopera odredjuju hod na udici. Na strunu obavezno stavljam otezanja kako bi lezala strogo na dnu! BISTRO.

Autor: Boris Ostojic

preuzeto sa: svemirac.com/ribolov

scorp
Prava Štela
Postovi:128
Pridružen/a:23 ožu 2010, 12:32
Lokacija:Breza
Kontakt:

Re: hrana za pse

Post Postao/la scorp » 01 pro 2010, 10:41

Pozdrav svima, malo me duze nije bilo, obaveze pritisle :oops: .
Imam jedno pitanje vezano za ovu temu. Svaki mamac prije nego sto ga koristim obavezno testiram u tegli vode i sl. Tako je bilo i sa Frolicom. Ono sto sam primijetio jeste da nakon određenog vremena Frolic dosta nabubri u vodi. Moje pitanje se odnosi na Sehinu preporuku da se Frolicom hrani raketom u izvornom obliku. Zanima me sta mislite moze li to proizvest kontra efekat zbog ovog bubrenja Frolica jer se lahko moze dogodit da se to bubrenje ako ga saran pojede neposredno nakon bacanja desi u njegovoj utrobi a onda smo dobili kontra efekat.
Neko moje rjesenje bi bilo da se Frolic ostavi u vodi jedno vrijeme i tako pusti na nabubri i tek kada vidimo da je taj proces zavrsen onda da s takvim Frolicom hranimo a pecamo na izvorni. Tako bi dobili 2 stvari:
1. da ne rizikujemo ni zdravlje sarana ni dobar ulov
2. nabubreni Frolic koji smo bacili u primami ce se mnogo brze otapati od naseg izvornog na udici. Tako cemo dobiti efekat da ce nakon određenog vremena citav prostor oko naseg mamca biti ispunjen mirisom i aromama Frolica i njegovim sitnim komadicima a samo ce na nasoj udici biti citav komad kojem saran vjerovatno nece bas moc odoliti.

Volio bi cuti vase komentare

Srdacan pozdrav

Bistro!!!

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: hrana za pse

Post Postao/la Seha » 02 pro 2010, 14:47

Nema frke sa nabubrenim frolicom. Znas kako sarani melju skoljke i rakove. Zdrobe ih ko keks zdrijelnim zubima. Frolic je porozan u izvornom stanju. Upije vodu i nabubri to on nije u stanju uciniti u stomaku sarana kao npr. sirove sjemenke. Testiraj palete kojim i hrane po ribnjacima, i one nabubre samo sto im treba vise vremena jer imaju veci postotak masnoce. Mozes i tako sa nabubrenim hraniti ali tesko da ce sarana to zadrzati ako nema nista konkretno da prezalogaji. To kederi razgrabe za sekund.
slika

scorp
Prava Štela
Postovi:128
Pridružen/a:23 ožu 2010, 12:32
Lokacija:Breza
Kontakt:

Re: hrana za pse

Post Postao/la scorp » 02 pro 2010, 15:03

Super, hvala na savjetu. Cemo da probamo <ribarcina>

peky
Početnik
Postovi:16
Pridružen/a:26 ožu 2011, 22:30
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: hrana za pse

Post Postao/la peky » 07 tra 2011, 13:01


Avatar
adi
Predsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:1228
Pridružen/a:18 vel 2007, 10:50
Lokacija:sarajevo
Kontakt:

Re: hrana za pse

Post Postao/la adi » 07 tra 2011, 14:31

da, to je ta
slika
ja sam inace po riboispovjesti sarandzija

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: hrana za pse

Post Postao/la masterbih » 08 tra 2011, 00:04

Frolic je jako tezak i saran ga tesko vari, pogotovo za proljece nije preporucljiv!
Riba se brzo zasiti i ostajemo bez ulova.
Pozdrav..

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: hrana za pse

Post Postao/la Seha » 08 tra 2011, 17:36

Ja sam nakon mrijesta lovio sasvim solidno sa boiliama narolanim od Frolika.
slika

peky
Početnik
Postovi:16
Pridružen/a:26 ožu 2011, 22:30
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: hrana za pse

Post Postao/la peky » 09 tra 2011, 10:59

Ima li još koji recept za ovu boilu?

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mamci i prihrana”