ledenjaci ili kako vec

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
my_wayy_1
Prava Štela
Postovi:164
Pridružen/a:18 kol 2011, 17:22
Lokacija:Lukavac/Graz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
ledenjaci ili kako vec

Post Postao/la my_wayy_1 » 10 ruj 2011, 15:34

planiram malo na vodu da plovkarim posto idem na rijeku koja prilicno brzo tece odlucio sam da pored uobicajne primame napravim i te ledenjake pretrazi forum vidim da nema nista o tome ako ima izvinjavam se uputite me :) sad nikad nisam peco tu kazu da ima skobalja klena pastrmke... ne vjerujem dok ne ufatim :) pa ako moze ko kako se prave ti ledenjaci ili kako ih vec zovu znam da se to nesto mjesa sa crvima pa se ubaci u zamrsivac kao teze se rasipa... hvala unaprijed svaki predolog je dobro doso Bistro


Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: ledenjaci ili kako vec

Post Postao/la masterbih » 10 ruj 2011, 19:46

mamci se zalede u casu ili neku posudu, a kasnije se takav komad leda baca u vodu.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ledenjaci ili kako vec

Post Postao/la Seha » 12 ruj 2011, 13:38

Pa jel ima logike da bacis takozvanu ledolinu u brzu vodu i lovis na toj poziciji !? Sta mislis koliko ce kilometara vodena struja odnijeti od mjesta taj komad leda sa prihranom ?

Za protocnu vodu se koristi kamen i zemlja (glina) u koju se umijesa prihrana. Samo na takav nacin si siguran da je prihrana ostala ispred tebe.
Ledoline se iskljucivo koriste u saranskom ribolovu gdje se u plasticnu casu naspe sjemenki do pola nakon toga predvez sa udicom i mamcem, dopuni do vrha sjemenkama, dolije malo vode i zaledi. Tako zaledjene u prirucni frizider i na vodu.
slika

my_wayy_1
Prava Štela
Postovi:164
Pridružen/a:18 kol 2011, 17:22
Lokacija:Lukavac/Graz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ledenjaci ili kako vec

Post Postao/la my_wayy_1 » 12 ruj 2011, 17:04

hmm pa i u pravu si nego kad sam bio na savi neki covjek baco za ploticu kaze baci potone i polako se rastapa nisam ni ja mislio sad bas u brzak da bacam i ovaj ih je pravio sa crvicima nekim i jos nesto sad neznam sta.. znaci bolje da se ne z.. sa tim ostat pri staroj zemlji i kamenicama :) bistro

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: ledenjaci ili kako vec

Post Postao/la masterbih » 12 ruj 2011, 22:02

masti na volju, mozes ti i kamencica zaledit u toj vodi, al kao sto je Seha vec naveo pretezno se ovaj vid koristi u saranskom ribolovu na mirnim vodama, mada rijetko ko od sarandzija danas to koristi..


Avatar
sasavt
Početnik
Postovi:23
Pridružen/a:22 srp 2012, 08:56
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ledenjaci ili kako vec

Post Postao/la sasavt » 25 srp 2012, 15:19

Evo da malo pomognem ljudima kako ja pravim ledoline .Ovako ja pravim ledoline - kukuruz ostavim jedan dan u vodi da ostoji moze i dva dana nece mu ništa biti to je maksimala
- stavim ga kuhat u vodu gdje sam stavio aromu najčešće od karamele kuham ga dok se ne raspuca ,takav ga ostavim da se hladi do drugog dana jos malo ulijem arome , voda ce do ujutro biti upijena
- sada pripremite žice od bicikla i izrežite dva prsta od visine čašice da viri vani ,kada si isječete npr. ja sam 50 komada ,sada ih na šajbi brusite da budu špičasti samo na jednom kraju .Zašto žbice od bicikla zato što je idealna debljina za prolaz igle sa kukicom i žilava je .
-kada ste sve to lijepo pripremili u jednu posudu stavite kukuruz u drugu vodu i jos malo kapnite u vodu arome jer je ona več slatka ako je voda previše slatka ledoline nemogu dugo izdržat ovako meni traju 12 sati.
-uzmete čašicu nasipate kukuruz pa vodu i uzmete jednu jednu žicu koje ste isjekli i stavite je u sredinu i tako pripremite ledolina koliko vam treba
-kada se to sve lijepo smrzne uzmete kombinirke lupate po žici ( nazvat čemo je čačkalica ) probiti čete čašu i kroz drugi kraj sa kombinirkama izvučete čačkalicu sada sa iglom koja ima kukicu provučete predvez kroz čašu ali prije toga skinite plastiku . Sada vam netrebaju more predveza ja imam samo 5 i možete na dlaku stavljat šta vam je volja. Predveze pravim koji se zovu 360 stupnjeva tako da virbla koči ulaz u ledolinu a i pokazao mi se naj bolji
Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pozorno slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mamci i prihrana”