MODRAČKO JEZERO - MODRAC

O šaranskim vodama, kako iz Bosne i Hercegovine, tako i iz cijelog regiona

Moderatori/ce:adi,Seha,emin,enko

Žiko
Štela
Postovi:69
Pridružen/a:16 pro 2009, 10:42
Lokacija:Ljubljana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
MODRAČKO JEZERO - MODRAC

Post Postao/la Žiko » 16 pro 2009, 16:07

POZDRAV SVIMA,

U prolječe bi došao u ribolov na Modrac, pa me interesuje kakvo je tamo stanje, dali ima koga, da tamo peca šarana i na koga bi se mogao da obratim.

BISTRO,

Žika


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: MODRAČKO JEZERO - MODRAC

Post Postao/la Seha » 16 pro 2009, 18:54

Dobrodosao Ziko.. Proljece je navodno najproduktivnije sto se tice ribolova sarana na tom jezeru.. Kome bi se obratio neznam , mada nemas ni potrebe za tim kupis dozvolu i lovis gdje tebi odgovara. Bistro
slika

Žiko
Štela
Postovi:69
Pridružen/a:16 pro 2009, 10:42
Lokacija:Ljubljana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: MODRAČKO JEZERO - MODRAC

Post Postao/la Žiko » 17 pro 2009, 08:29

hvala na dobrodošlici,
daj mi reci u kojem mesecu postaje šaran aktivniji, znam da mi ne možeš reči dodi taj i taj dan pa češ dobro loviti, ali onako iz izkustva koji je onaj mesec kada se riba po pravilu krene hraniti.

Hvala na odgovoru,

BISTRO,

Žika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: MODRAČKO JEZERO - MODRAC

Post Postao/la Seha » 17 pro 2009, 14:00

Ja licno nisam lovio sarane na tom jezeru . Bilo je vijesti ovdje na stranici o ulovima velikih riba uglavnom: prije, za vrijeme, i odma poslije mrijesta. Kako sam ja povezao informacije indenticna prica se ponavlja iz godine u godinu ......... Svi veliki za cije ulove sam saznao su nazalost platili glavom !
Ja da sam na tvom mijestu probao bi odma nakon mrijesta to mi se cini nekako najlogicnijim izborom.
slika

Žiko
Štela
Postovi:69
Pridružen/a:16 pro 2009, 10:42
Lokacija:Ljubljana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: MODRAČKO JEZERO - MODRAC

Post Postao/la Žiko » 17 pro 2009, 16:07

najlepša hvala za jedamput, ali ako ima još itko neke info. o toj vodi neka mi to javi.


Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: MODRAČKO JEZERO - MODRAC

Post Postao/la soha » 17 pro 2009, 17:44

bistrooo...na ovom forumu ziko imas nekoliko kvalitetnih postova o modrackom jezeru, od kolega koji su zivvjeli na tom jezeru...kao sto seha rece najbolje vrijeme bi bilo odmah poslije mrijesta, recimo s "bokavicke" strane i prema brani....kampnja od nekoliko dana s kvalitetnim prihranjivanjem bi sigurno dala dobre rezultate...zalosno je sto svi veliki modracki sarani zavrsavaju u necijim friziderima, ali ih ima hvala bogu, i nadam se da ce uspjeti da prezive svog najveceg neprijatelja "covjeka"... ako ti bude zatrebalo kakve pomoci obrati se slobodno.. moze i pp...

Žiko
Štela
Postovi:69
Pridružen/a:16 pro 2009, 10:42
Lokacija:Ljubljana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: MODRAČKO JEZERO - MODRAC

Post Postao/la Žiko » 17 pro 2009, 22:14

U prolječe idem na otvorenje sezone "druženje" na jezeru Pelagičevo, pa ču tada da iskoristim i odem videti to veliko prostranstvo, a naravno i da ga malo upoznam.
Ali reci ti meni Soha jesi li ti več lovijo na Modracu, a za detaljnija upustva ču te zamoliti jednom posle nove godine.


BIIIIISTRO JARANI

Avatar
Mujacic Mirza
Piskaralo
Postovi:246
Pridružen/a:24 lip 2006, 18:05
Lokacija:-Tuzla -
Kontakt:

Re: MODRAČKO JEZERO - MODRAC

Post Postao/la Mujacic Mirza » 19 pro 2009, 12:27

Žiko je napisao/la:U prolječe idem na otvorenje sezone "druženje" na jezeru Pelagičevo, pa ču tada da iskoristim i odem videti to veliko prostranstvo, a naravno i da ga malo upoznam.
Ali reci ti meni Soha jesi li ti več lovijo na Modracu, a za detaljnija upustva ču te zamoliti jednom posle nove godine.


BIIIIISTRO JARANI
Kada budes zelio da lovis na modracu javi se meni pa cu ti objasnit i pokazaTI terene,mada je modrac dobrim djelom devastiran i unisten.Ostalo je jos nesto veliki riba,ali jako tesko. Treba uloziti dosta truda, a slabi su rezultati.Uglavnom love se slucajno.Vecina riba koja se pojavi u proljece na nekim vjestima je ulovljena mrezama pred mrjest, kada saranu opadne kocenracija usred ljubavne igre ne primjecuje mreze.Zalosno ali istinito.Sto je najgore takvi mesari se poslije kite da su ulovili ih na stap.
Moja zadnja kampanja na modracu je bila krajem avgusta od 6 dana i hranjenja 7 dana prije ribolova nije urodila rezultatom.Cak ni poteza nisam imao, a lovio sam na jednoj nekad najpoznatijoj lokaciji ''kod vagona u bokavicima''gdje je se saran nekad lovio uveliko.
Neznam opet ,ako budes zelio pokazacu ti lokacije na jezeru pa sad mozad budes imao bolje srece,nikad se nezna mozda modracki rekord se jos uvijek krije u njegovim dubinama.
Bistro

Žiko
Štela
Postovi:69
Pridružen/a:16 pro 2009, 10:42
Lokacija:Ljubljana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: MODRAČKO JEZERO - MODRAC

Post Postao/la Žiko » 19 pro 2009, 23:03

Pa i sam sam čuo puno tih priča ali sve su se na žalost naših "ljubimaca" i nas koji poštujemo fer play do tih vodenih lisaca žalostno završile, puno priča a sve se tragično završavaju.
ali šta se tu može kad zakoni ne gledaju na te stvari ko mi, njih više interesuje $$$$$, pa to su stare priče i bez veze o tome puno raspravljati. sve te stvari su se dešavale i tu kod nas u SLO, samo da su kod nas puno tih riba nosili u Austriju i Njemačku pa se sada tamo diče tim ribama, na puno voda sada važe kao rekordima jezera, a mi sad umesto da lovimo u SLO moramo da idemo svuda.
A što se ribolova na Modracu tiče, ja ga moram isprobati pa makar se samo dobro naspavo i onda išo kuči, jer ta voda me mami več neko vreme, a sigurno ču da se javim kad budem dolazio pa,
HAVLA SVIMA ZA SVE INFO. KOJE SAM DOBIO DO SADA!!!


BiiiiiiiiSTRO

Zijad
Početnik
Postovi:1
Pridružen/a:12 pro 2009, 00:46
Lokacija:Becej
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: MODRAČKO JEZERO - MODRAC

Post Postao/la Zijad » 20 pro 2009, 23:34

pozdrav ljudi zanimljiva vam je ova tema!bistro

Žiko
Štela
Postovi:69
Pridružen/a:16 pro 2009, 10:42
Lokacija:Ljubljana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: MODRAČKO JEZERO - MODRAC

Post Postao/la Žiko » 13 vel 2010, 22:27

Zdravo,
Mirza jesi li dobio pp sa moje strane

Biiiistro

Žika

Avatar
Mujacic Mirza
Piskaralo
Postovi:246
Pridružen/a:24 lip 2006, 18:05
Lokacija:-Tuzla -
Kontakt:

Re: MODRAČKO JEZERO - MODRAC

Post Postao/la Mujacic Mirza » 14 vel 2010, 15:56

Žiko je napisao/la:Zdravo,
Mirza jesi li dobio pp sa moje strane

Biiiistro

Žika
Pozdrav
Zika odgovorio sam ti na PP.

Bistro

Avatar
austrijanac
Prava Štela
Postovi:159
Pridružen/a:01 lip 2009, 15:28
Lokacija:Lukavac
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: MODRAČKO JEZERO - MODRAC

Post Postao/la austrijanac » 15 ožu 2010, 22:27

Žiko je napisao/la:samo da su kod nas puno tih riba nosili u Austriju i Njemačku pa se sada tamo diče tim ribama, na puno voda sada važe kao rekordima jezera, a mi sad umesto da lovimo u SLO moramo da idemo svuda.


BiiiiiiiiSTRO
Ziko Na kojim jezerima pecas u Sloveniji ako smijem da pitam? I iz kojih jezera su Austrijanci i Nijemci nosili u Austriju i Njemacku ribe?
slika BISTRO AUSTRIJANAC

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: MODRAČKO JEZERO - MODRAC

Post Postao/la Seha » 16 ožu 2010, 11:41

Austrijanac sta se prica kod vas na forumima, jeli tu procurila informacija o kradji ribe ?
Taj trend kradje ribe je stvarno IN u Evropi ......... Zalosno je to da ribe koje su rasle u divljini desetljeca prebaciti u baru kako bi je "kataloski manekeni" lovili kad god ogladni je FUJ..
slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: MODRAČKO JEZERO - MODRAC

Post Postao/la angler » 16 ožu 2010, 13:33

Slaveni se rasirili Evropom...kukala im majka <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Šaranske vode”