Saran u rijeci Bosni kod Kaknja

O šaranskim vodama, kako iz Bosne i Hercegovine, tako i iz cijelog regiona

Moderatori/ce:adi,Seha,emin,enko

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
dzunga
Početnik
Postovi:5
Pridružen/a:28 kol 2010, 03:58
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Saran u rijeci Bosni kod Kaknja

Post Postao/la dzunga » 30 kol 2010, 03:30

pozz za sve iako sam vec pregledao vecinu tema na forumu primjecujem da nema neke novije aktivnosti pa da onda ja nesto zapocnem.Naime ovo ljeto je siromasno sa ulovom sarana na podrucju Kaknja i vecini iskusnih ribolovaca nije jasno zbog cega doticni brko slabo gotovo nikako ne radi.Primjecuje se njegova(saranska)aktivnost,valja se ,rovi,ali nikako nece da uzme mamac,napominjem da je ovdje uvijek lovljen na puru i kukuruz.Ja sam malo eksperimentisao i pokusavao sa leblebijom,par boila,kikirikijem,graskom,cak i s bananom,samo se tada jednom javio tako da je stap zavrsio uzvodno nekih 15-tak metara i naravno nekom svojom magijom se skinuo s udice.....od tada nista u svim boljim saranskim revirima alasi samo gundjaju,ali od ulova nista.Mozda je uzrok i ovi radovi na autoputu,cesto mute vodu,ali cinjenice su takve kakve jesu.Eto toliko za pocetak od mene bar da malo osvjezim forum,a ako neko ima savjet ili kakvu konstataciju,pitanje samo nek postavi...Bistro!


Avatar
adi
Predsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:1228
Pridružen/a:18 vel 2007, 10:50
Lokacija:sarajevo
Kontakt:

Re: Saran u rijeci Bosni kod Kaknja

Post Postao/la adi » 30 kol 2010, 08:22

Kao prvo dzunga dobrodosao, a sto se tice sarana generalno je lose radio svugdje. Sta je razlog tesko je reci, ali po meni definitivno vrijeme, kasnio mu je mrijest uz prekidanja naglim vremenskim promjenama. Mi smo bili na Limu u dva navrata po pet dana i imali samo jedan udarac. Vidjeli smo ga u jednom zaljevu, lezi na povrsini bukvalno kao drogiran. Jedan momak iznad nas je imao ulov i iz njega lije, a napominjem da je to bio kraj jula, dakle jos se nije bio izmrjestio. Nas kolega sarandzija je bio nekih desetak dana prije nas i temperatura vode mu je bila samo 9 stepeni, mislim da ti to sve govori a i zasto sam ubjedjen da je do vremena.
slika
ja sam inace po riboispovjesti sarandzija

dzunga
Početnik
Postovi:5
Pridružen/a:28 kol 2010, 03:58
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Saran u rijeci Bosni kod Kaknja

Post Postao/la dzunga » 30 kol 2010, 22:48

hvala na dobrodoslici i odgovoru na moj post,a nadam se da ce i saran proraditi ovih dana samo treba biti uporan.Ovih dana se uredjuju obale rijeke bosne,cisti se i krci izraslo rastinje tako da je bar to za pohvalu iako treba mnogo vremena da se ocisti nanijeto i donijeto smece,ali bar ce lovna mjesta biti pristupacnija.toliko od mene za sad.BISTRO!!!

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Saran u rijeci Bosni kod Kaknja

Post Postao/la masterbih » 13 ruj 2010, 16:45

Tokom mjeseca avgusta sam na rijeci bosni imao ulova.. Tacnije tereni u okolini Doboja.
Istina, mnogo slabije, ali bilo je..

dzunga
Početnik
Postovi:5
Pridružen/a:28 kol 2010, 03:58
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Saran u rijeci Bosni kod Kaknja

Post Postao/la dzunga » 20 ruj 2010, 11:02

napokon je krenulo nasao sam svoj kutak i ima lijepog ulova,jednog sam ostavio za veceru,ostale sam vratio,al napokon malo akcije
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Saran u rijeci Bosni kod Kaknja

Post Postao/la Seha » 20 ruj 2010, 18:20

Bistro dzunga prekrasne boje ribe.. Sljedeci put stavi i koju sliku sa vracanjem ribe nakon ulova. Nek se uce mladje generacije kako se ophodi prema devastiranom ribljem fondu.
slika

dzunga
Početnik
Postovi:5
Pridružen/a:28 kol 2010, 03:58
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Saran u rijeci Bosni kod Kaknja

Post Postao/la dzunga » 20 ruj 2010, 21:06

evo i takve slike:Moj sin Fuad pusta dva ulovljena sharana,na zalost ne mogu da uploadujem te slike zbog velicine.slike su preko megabajta

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Saran u rijeci Bosni kod Kaknja

Post Postao/la rusko » 21 ruj 2010, 06:35

dzunga je napisao/la:evo i takve slike:Moj sin Fuad pusta dva ulovljena sharana,na zalost ne mogu da uploadujem te slike zbog velicine.slike su preko megabajta
posalji ih mejlom na: rusmir@fliesandfishes.com pa cemo ih ubaciti ovdje...
slika slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Šaranske vode”