Jezero Pelagićevo

O šaranskim vodama, kako iz Bosne i Hercegovine, tako i iz cijelog regiona

Moderatori/ce:adi,Seha,emin,enko

Žiko
Štela
Postovi:69
Pridružen/a:16 pro 2009, 10:42
Lokacija:Ljubljana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Jezero Pelagićevo

Post Postao/la Žiko » 14 stu 2011, 15:00

zdravo,

evo i ja sam bio pre nekih 14dana na jezeru u 4 dana 5 riba.
Pelagičevo 2011 016.jpg
Pelagičevo 2011 012.jpg
Pelagičevo 2011 004.jpg
Biiiistro svima.

Žika
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.


Avatar
Mujacic Mirza
Piskaralo
Postovi:246
Pridružen/a:24 lip 2006, 18:05
Lokacija:-Tuzla -
Kontakt:

Re: Jezero Pelagićevo

Post Postao/la Mujacic Mirza » 14 stu 2011, 19:08

[quote="Žiko"]zdravo,
Bistro Zika svaka cast ,od tebe kao i uvjek velike i ljepe ribe.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Pelagićevo

Post Postao/la rusko » 14 stu 2011, 20:25

Ziko kao i obicno, odusevljava!! <championvanja>
slika slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Pelagićevo

Post Postao/la Seha » 14 stu 2011, 21:48

Bistro Ziko
slika

scorp
Prava Štela
Postovi:128
Pridružen/a:23 ožu 2010, 12:32
Lokacija:Breza
Kontakt:

Re: Jezero Pelagićevo

Post Postao/la scorp » 15 stu 2011, 14:39

U petak je ekipa Element Baits-a u sastavu John i moja malenkost odlucila posjetiti jezero Pelagicevo i odraditi jednu kampanju u zimskim uslovima u kojima su po nasim pretpostavkama trebale uzimati kapitalne ribe. Na nase veliko zadovoljstvo, sa nama je posao i moj dobar prijatelj Keno.
Odlucili smo se za poziciju 29.

Petak je protekao u standardnom markiranju pozicije (kojem smo ovoga puta zbog velike hladnoce i teskih uslova u kojima cemo loviti posvetili mnogo vise paznje nego inace) postavljanju kampa i svemu ostalom sto prati pocetak jedne ribolovne kampanje. Na nasu zalost petak protice bez i jedne ribe, međutim, to nas i nije mnogo iznenadilo jer smo takvo nesto i mogli ocekivat s obzirom da smo tokom noci lovili na temperaturi -5.

Subota ujutro na -5:

slika

slika

slika

Sa subotom ujutro smo odlucili malo izmijeniti taktiku, te smo umjesto kobranja koje smo preferirali u petak, sa po par spombova na hranilistima pokusali napraviti nesto buke. Ni to nije davalo rezultata. Kasnije smo pokusali napraviti jos buke, ali kako spomb, zbog prehranjivanja hranilista, vise nije dolazio u obzir odlucili smo se na bacanje nekoliko kugli. Ni to nam nije dovelo ribu na hraniliste. Pred vece je trebalo odabrati pravu taktiku za noc. John i Keno su se odlucili na hranjenje spombom, a ja sam se odlucio za Element Baits i kobru. Hranio sam sa Black Fish boilom 18mm i Fruty Mix boilom 14mm. Na to sam i lovio, uz napomenu da sam uz Fruty Mix boilu koristio i mali Element Baits pop-up sa istom aromom. Bio sam siguran da mi sve to mora donijeti ribu.

Keno u akciji:

slika

Negdje oko 17 sati oglasava se signalizator na stapu na kojem sam lovio sa Fruty Mix kombinacijom. Rezultat je ovaj prelijepi malisa.

slika

Kako je postajalo prilicno hladno vec oko 20 sati smo bili u satoru. Iz tople vrece, napolje na minus, me oko 21 sat istjerao signalizator na istom stapu, sa istom kombinacijom na koji je dosla i prethodna riba. Zatezem i vidim da se ovoga puta radi o vecoj i jacoj ribi. Tako je i bilo. Na saku je ubrzo bio ljepotan 15+.

slika

San nas je vec savladao kada se oko ponoci ponovo na istom stapu, treci puta tokom veceri, zacuo signalizator. Prolazeci pored Keninog satora, kao da sam znao da ce mi trebati njegova pomoc, zalupao sam po njemu i zovnuo ga da izađe.
Zatezem i osjetim da je na stapu riba mnogo, mnogo jaca od prethodnih. Ni u jednom trenutku je nisam mogao odlijepiti od dna.
Kada sam je konacno prvi puta ugledao na par metara od obale znao sam da je to ono po sta smo dosli. Ribu stavljamo na sak za vaganje i vidimo da je veca od njega.

slika

Vaga je samo pokazala ono sto smo mi znali od prvog trenutka kada smo vidjeli ovog prelijepog kapitalca, a to je da se radi o dvadesetci.

slika

U nedelju ujutro, oko 5 sati nas budi Johnov signalizator. Ljepotan od 17+ je dosao na 18mm Black Fish boilu.

slika

Sa ovom ribom je zavrsila jedna od onih kampanja koje se nikada ne zaboravljaju, kako zbog kapitalne ribe koju smo dobili, tako i zbog odlicnog drustva.

Element Baits boile su se jos jednom pokazale odlicnim izborom cak i u ove hladne dane i minuse koji ih prate.

Za kraj jos nekoliko slika sa Pelagiceva.

slika

slika

slika

slika

Bistro!!!


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Pelagićevo

Post Postao/la Seha » 15 stu 2011, 15:14

Sreca prati hrabre a vi to uistinu jeste sa ovim <smrzlo> izlaskom na vodu. Bistro
slika

Avatar
emin
Književnik
Postovi:820
Pridružen/a:21 ožu 2011, 10:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Pelagićevo

Post Postao/la emin » 15 stu 2011, 15:16

bistro scorp i ekipa, super reportaža, a bogami i ulovi.. usuditi se na ovim temperaturama provesti par dana na "otvorenom" svaka cast, al vala i isplatilo se.. <championvanja> <championvanja> <championvanja>

bistrooo..
..be yourself no matter what they say..

Avatar
AdmirS
Štela
Postovi:79
Pridružen/a:13 kol 2011, 17:07
Lokacija:Hadzici
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Pelagićevo

Post Postao/la AdmirS » 15 stu 2011, 18:19

Svaka cast momci. Fantastican ulov. Dvadesetka je nesto sto se dugo pamti. Jos kad pomislim na hladnocu po kojoj ste lovili ja se uz radijator najezih i sav pretrnuh. Drago mi je da ste uspjeli dobiti ono po sta ste i dosli. Nadam se da cete nas novom reportazom iznenaditi jos vecim ribama.
Pozdrav.

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Jezero Pelagićevo

Post Postao/la masterbih » 15 stu 2011, 23:02

Prelijepe ribe. Bistro..

DOX
Prava Štela
Postovi:112
Pridružen/a:05 tra 2011, 13:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Pelagićevo

Post Postao/la DOX » 16 stu 2011, 01:02

Bistro Tarik, bistro element b. bistro svima.

scorp
Prava Štela
Postovi:128
Pridružen/a:23 ožu 2010, 12:32
Lokacija:Breza
Kontakt:

Re: Jezero Pelagićevo

Post Postao/la scorp » 16 stu 2011, 16:15

Hvala svima na cestitkama.
Drago mi je da vam se reportaza svidjela.

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Pelagićevo

Post Postao/la AlaS » 16 stu 2011, 19:18

bistro momci svaka cast
slika
Bistro

Žiko
Štela
Postovi:69
Pridružen/a:16 pro 2009, 10:42
Lokacija:Ljubljana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Pelagićevo

Post Postao/la Žiko » 23 stu 2011, 21:51

Svaka čast majstori, prekrasne ribe

Biiistro i zategnute strune

Žika

scorp
Prava Štela
Postovi:128
Pridružen/a:23 ožu 2010, 12:32
Lokacija:Breza
Kontakt:

Re: Jezero Pelagićevo

Post Postao/la scorp » 28 stu 2011, 08:29

Hvala momci.

darell
Haman Štela
Postovi:38
Pridružen/a:26 vel 2013, 18:06
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Pelagićevo

Post Postao/la darell » 24 ruj 2013, 10:50

Pozz i bistro samo da pitam kada pocinje sezona lova stuke na pelagicevom jezeru ?

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Šaranske vode”