Ribolov šarana na rijeci...

O šaranskim vodama, kako iz Bosne i Hercegovine, tako i iz cijelog regiona

Moderatori/ce:adi,Seha,emin,enko

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
toma
Početnik
Postovi:15
Pridružen/a:16 tra 2009, 10:55
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Ribolov šarana na rijeci...

Post Postao/la toma » 27 tra 2011, 14:48

Prvo pozdrav svima..
Ovako,do sada sam pecao šarana na jezerima koja su redovito poribljavana šaranom...
Ali me poceo interesirati ribolov šarana na rijeci,naime zanima me kako da se uvjerim ili provjerim dali uopce ima sarana u rijeci...
Bilo je ulovljenih primejraka,i ljudi tvrde da su ih vidjeli u vodi,ali ja bih to htio dokazat sa svog glediša i utvrditi da je u toj vodi šaran stvrano prisutan..
Pa evo ako tko zna od vas iskusniji da mi kaže način da zaznam..


Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Ribolov šarana na rijeci...

Post Postao/la masterbih » 27 tra 2011, 16:51

O Kojoj se rijeci radi?
Lov sarana na rijekama je malo slozeniji i nije bas jednostavan po pitanju svega..

toma
Početnik
Postovi:15
Pridružen/a:16 tra 2009, 10:55
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov šarana na rijeci...

Post Postao/la toma » 27 tra 2011, 17:38

Ovako ja sam iz Hrvatske.....
Radi se o rijeci Kupi....neznam jeste upoznati sa njom...

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Ribolov šarana na rijeci...

Post Postao/la masterbih » 27 tra 2011, 18:45

Kupa ima dosta sarana, provjereno 100%.
Naj vaznije je odabrati mjesto, a onda se dati na dugorocno prihranjivanje i pripremanje za ribolov.
Treba biti uporan i ne ocekivati nista preko noci..
Ne znam koliko imas iskustva u lovu sarana na jezerima, ali lov na rijeci iziskuje dosta rada i truda, a bogme i novca jer riba nije na par stotina kvadrata kao u jezeru :wink:
Pogresan odabir mjesta i sav novac i baceno u vodu ode bas nizvodu, a ulova nema, mozda poneki sitniji, ali oni krupniji, tesko.
Za koji dan cu zavrsiti clanak za blog o lovu sarana na rijekama, malo je poduzi, ali ce vrijediti sjesti i detaljno ga procitati pa se prilagoditi svojoj vodi i pokusati prevariti kojeg lisca..
Bistro.

toma
Početnik
Postovi:15
Pridružen/a:16 tra 2009, 10:55
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov šarana na rijeci...

Post Postao/la toma » 27 tra 2011, 19:10

Aj hvala ti...
Nadam se da ce biti korisnih stvari koje ce me uputiti u pravom smijeru...
Bistro!!


Avatar
Mujacic Mirza
Piskaralo
Postovi:246
Pridružen/a:24 lip 2006, 18:05
Lokacija:-Tuzla -
Kontakt:

Re: Ribolov šarana na rijeci...

Post Postao/la Mujacic Mirza » 28 tra 2011, 13:14

toma je napisao/la:Ovako ja sam iz Hrvatske.....
Radi se o rijeci Kupi....neznam jeste upoznati sa njom...
Kupi knjigu od Kresimira Kurija ''Osnove saranskog ribolova'' imas je u svakom boljem opremljenom shopu gdje prodaju saranski pribor.Kuri ti je pionir u modernom ribolovu sarana na rjeci kupi I JEDAN OD NAJPOZNATIJI SARANASA U HRVATSKOJ.
U knjizi je dosta pisao o lovu sarana na rjeci i to bas na Kupi.Od pristupa ,pronalaska ribe i pripremi mjesta, kao i iznenadzenjima koji su mnogo slozeniji nego na jezeru.I samo imaj na umu ,sarani na rjekama su nomadi.Dans na tvom jestu sutra 10km nizvodno ili uzvodno.
Bas neki dana sam slucajo prisustvovao mrjestu sarana na rjeci bosni na jednom rukavcu.Bio je to melem za oci .Sve sami divljak,ljuskar.

Bistro.
Zadnja izmjena: Mujacic Mirza, dana/u 28 tra 2011, 16:04, ukupno mijenjano 1 put.

toma
Početnik
Postovi:15
Pridružen/a:16 tra 2009, 10:55
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov šarana na rijeci...

Post Postao/la toma » 28 tra 2011, 15:00

Hvala raspitat cu se za knjigu..
Bistro!!

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Šaranske vode”