Uzgoj sarana-pomoć

O šaranskim vodama, kako iz Bosne i Hercegovine, tako i iz cijelog regiona

Moderatori/ce:adi,Seha,emin,enko

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
osman1505
Početnik
Postovi:6
Pridružen/a:04 stu 2011, 14:54
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Uzgoj sarana-pomoć

Post Postao/la osman1505 » 15 kol 2012, 09:30

Pozdrav
Novi sam na ovom forumu pa bi trazio malu pomoć,
naime prosle godine u oktobru mjesecu sam iskopao ribnjak nekih 2500m kvadratnih vodene površine čisto iz rekreativnih razloga dubine do 4m na mjestima. Ubacio sam 15 šarana od 3 do 5kg i on mi je dao odličan mrijest, međutim početkom maja mjeseca (znači prije mrijesta) drug mi je donio dva koi šarana koji su mu već izrasli u akvariu dužine otprilike 20cm pa sam i njih ubacio.
Prije nekih 15 dana dok sam hranio mlađ primijetio sam i jedno desetak crvenih ribica, je li moguće da su i ta dva dali mrijest ili su se ukrstili sa ovim šaranima.
Pošto sam laik što se tiče koi šarana, a na netu nemogu puno da nađem o njima interesuje me kako se uzgajaju, da li smetaju ovim šaranima, je li ih dobro držati u jezeru, znači šta god ko zna o njima da mi se javi.
Hvala


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Uzgoj sarana-pomoć

Post Postao/la Seha » 15 kol 2012, 11:17

Koi sarani ti mogu napraviti problem u proljece. Pocesto u otvorenim vodama fasuju KHV virus. Taj virus se budi nakon zime kada voda naglo otopli i uglavnom ubija najvece ribe jer je kod njih slabiji imunitet.
slika

osman1505
Početnik
Postovi:6
Pridružen/a:04 stu 2011, 14:54
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Uzgoj sarana-pomoć

Post Postao/la osman1505 » 16 kol 2012, 15:00

Znaci najbolje bi bilo da ih pokusam kako pohvatat iz bare, ali sam ne znam kako cu. Ipak hvala ti puno na savjetu

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Šaranske vode”