POMOC! Pecaljka, koja je najbolja

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
astor
Početnik
Postovi:13
Pridružen/a:31 kol 2006, 19:52
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
POMOC! Pecaljka, koja je najbolja

Post Postao/la astor » 31 kol 2006, 20:36

Od ove godine sam poceo pomalo koristiti pecaljku za lov plovkom na bjelicu i deveriku, no, nisam dovoljno upoznat sa time kakvu pecaljku sebi da kupim. Inace sam od jarana posudjivao pecaljku od 5 m, ne znam koja je marka, i igra li to neku posebnu ulogu. Zelio bih znati sta kod pecaljke treba najvise da gledam, na sta da obratim paznju. Znam da bi trebala da bude lagana, ali ne znam koji materijal, i sta vec treba da gledam da bi nabavio sebi dobru pecaljku. Pomoc! Hvala unaprijed!


Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Amir » 01 ruj 2006, 12:11

Gledaj stari da ti godi kad ga uzmes u ruku.Duzinu moras prilagoditi dubini vode gdje lovis ribu.Nemoj da bude neka lijeva marka i da nije jeftin.E ja mislim ovakav stap bi bio solidan i zadovoljices se sa njim.Nemoj se zamarati sa materijalima stapova jer ce ti to malo pomoci.

astor
Početnik
Postovi:13
Pridružen/a:31 kol 2006, 19:52
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la astor » 02 ruj 2006, 23:14

Amir je napisao/la:Gledaj stari da ti godi kad ga uzmes u ruku.Duzinu moras prilagoditi dubini vode gdje lovis ribu.Nemoj da bude neka lijeva marka i da nije jeftin.E ja mislim ovakav stap bi bio solidan i zadovoljices se sa njim.Nemoj se zamarati sa materijalima stapova jer ce ti to malo pomoci.
Hvala stari, to sam i pretpostavljao. Interesuje me kolika je to cijena koju bi covjek trebao da da za dobru pecaljku. Znam da cijena igra veliku ulogu, ali i ne mora. koja je to optimalna cijena koju covjek treba da da za pecaljku, a da bude zadovoljan i cijenom i kvalitetom???

Avatar
The president
Početnik
Postovi:24
Pridružen/a:20 lip 2006, 15:40
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la The president » 02 ruj 2006, 23:34

Jedna od najboljih po meni je Shimano Aspire ASAXTE 3500 vidi na:

http://www.fishingtackle24.de/product_i ... 0m700m800m

Ako ces jos skuplje onda gledaj Daiwa direktase, solidne a jeftinije ces naci od Colmic-a mada su po meni previse osjetljivi citaj pucaju. Ako si bas pocetnik, moj ti je savjet da uzmes neki Milo stap duzine 5 m do 50 EUR.
Krace moze bilo sta ali od 5 i vise metara, tezina je problem i tu treba platiti vise.

astor
Početnik
Postovi:13
Pridružen/a:31 kol 2006, 19:52
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la astor » 02 ruj 2006, 23:44

HVALA velika! Ovo će mi bito od velike pomoći. Nastojat ću malo da pogledam izbor i ponudu, a onda sabrati malo para pa u akciju.
Hvala još jednom stari moj!


iizuzetan
Početnik
Postovi:1
Pridružen/a:01 sij 2011, 13:57
Kontakt:

Re: POMOC! Pecaljka, koja je najbolja

Post Postao/la iizuzetan » 02 sij 2011, 15:25

Jeste tema stara ali je uvek aktuelna za ribolovce pocetnike te u tom smislu evo i da kazem koju rec na tu temu. Nadam se da cu nekom i pomoci :)

Stapza pecanje je jedna od najbitnija stvar u ribolovackom priboru jer je to produzetak vase ruke u pecanju. Ali da bi odabrali pravi stap za pecanje morate sebi odgovoriti na sledeca pitanja:

- Da li ce te zeleti da hvatate stvarno sto vise ribe ili samo zelite da se zabavite na reci.
- Koliko cesto ce te ici na pecanje? Ako midete jako cesto onda orate kupiti sto kvalitetniji normalno.
- Gde ce te pecati? Da li na moru, језерu, potok ili svuda?
- Koju vrstu ribe zelite hvatati?

Ako ste relativno novi u ribolovu nije lose ipak kupiti jeftiniji stap sve dok ne steknete iskustvo. Pogotovu zato sto kako sve dublje ulazite u svet ribolova vasi afiniteti ce se najverovatnije menjati. Na primer obicno svi krenu na varalicu a kasnije se preorijentisu neki i na musicarenje itd. Tako neki krenu na belu ribu ali im kasnije ipak najvise zadovoljstva cini pecanje sarana, soma , itd. Znaci glupo je odma kupiti najskuplji stap za belu ribu a kasnije posle pola godine ili godinu doci u situaciju da ga prodajes upola cene, ili da ga poklonis nekome. A moze se desiti i situacija da nakon nekog vremena jednostavno izgubite zelju za pecanjem (mada se to retko desava do duse :) )

Takodje vremenmom ce te sami iz iskustva poceti da uvidjate koje vam stvari i stapovi najvise gode u ruci i po duzini, tezini itd. Znaci ipak je to individualna stvar.

Kasnije kad krenete u redovan i jako intenzivan ribolov moracete kad tad da ulozite znatnu sumu novca u pribor i stap. Ako je moguce tad kupite stap od grafita ili fiberglasa a postoji veoma veliki broj pouzdanih marki a cene se krecu od umerene do neverovatno skupih. Kvalitetan stap omogucava odlicnu ostljivost, uzivanje u pecanju jer je lak i omogucava celodnevno pecanje bez zamaranja.

Da zakljucimo, sta cini dobar ribolovacki stap?

- Dobre vodjice (krugovi koji vode najlon od masinice do vrha stapa). Obicno vodjice su vec namontirane na stap. One trebaju biti izradjene od nerdjajuceg celika. Ukoliko se brzo ostecuju vodjice onda dolazi do pruzanja otpora najlonu ili cak i do njegovog ostecivanja sto je jako negativna stvar.

- Ako je materjal od dobrog grafita a takodje i materjal za rucke mozete osetiti kako riba gricka mamac!!!

- Ako vam je jako bitna jacina stapa neminovno morate kupiti grafitni stap. Ali morate proveriti da li ste dobili stap od kvalitetnog grafita. Kvalitetan grafit cini stap jako krutim i iako je tanak veoma ga je tesko saviti. Zapravo oni koji su imali stapove od bilo kojih drugih materjala su obicno fascinirani krutoscu stapa od pravog i kvalitetnog grafita. A osim toga kvalitetan grafitni stap koji je jako krut baca izuzetno precizno udicu nakon sticanaj iskustva.

- Duzina stapa za reke obicno treba da se krece od 5,5 do 6,5 metra.

- I na kraju bez obzira da li ste iskusni ili pocetnik kupite onaj stap koji vam najvise godi u ruci dok ga drzite.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: POMOC! Pecaljka, koja je najbolja

Post Postao/la Seha » 03 sij 2011, 14:00

Dobro nam dosao izuzetan.
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i mašinice”