primama

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
kljeco
Početnik
Postovi:1
Pridružen/a:02 sij 2009, 18:38
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
primama

Post Postao/la kljeco » 10 sij 2009, 13:50

interesuje me koje su najbolje primame za ploticu, deveriku,skobalja na mirnim vodama


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: primama

Post Postao/la Seha » 11 sij 2009, 21:53

Kljeco dobro dosao na forum.
Meni se u zadnjih par sezona pored Sensas-ovih klasika dobro pokazale Browning-ove prihrane.
Uz pravilno miksanje razlicitih vrsta prihrana mozes sam odredjivati kako ce se kugle prihrane ili hrana u hranilici rastvarati u vodi. Za rijeku gdje najcesce lovim u zimskom periodu su mi se dobro okazale Browningove prihrane No.1 i M7.One su razlicite granulacije,ljepljivosti i hranjive vrijednosti, te ih kao takve mozes (uz malo rutine) lako prilagoditi situaciji na vodi.
Kad posijes prihranu na situ dodaj crve,kukuruz secerac i ako imas kuhanu konoplju (i na 1 kg suhe prihrane malu kasiku zacina koriander/ciprinidi su zimi ludi za njim). Neznam za skobalja ali ovoj prihrani ciprinidi tesko da mogu odoljeti.
Ps.Moj ribolov hranilicom i plovkom je uglavnom u zimskom periodu ljeti su neke druge ribe na repertoaru. :wink:

Bistro
slika

Avatar
darkopopic
Haman Štela
Postovi:54
Pridružen/a:29 pro 2008, 00:42
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: primama

Post Postao/la darkopopic » 15 sij 2009, 02:41

kombinacije za deveriku :: • 1 kg Sensas Carp (žuti, sivi ili crveni) • 1 kg Sensas Gros gardon • 1 kg Sensas Fond super • 1 kg TTX Mais gras gros • aditiv Vanillix (ili Frutix) • 50 % zemlje (Terre de Some ili krticnjaka) Ovu smesu nakvasiti i tri sata pre, ukoliko želite da sve cestice profunkcionišu i aktivno deluju što pre. :: za ploticu i deveriku :: • 1 kg Sensas carp finne monture • 1 kg Sensas Bremes (Juane crakunte ili Super bremes) • 1/2 kg Sensas Etang (rouge, noire ili juane) ili Lake • 1 kg TTX Mais Fine • 50 % zemlje • aditiv Brasemix ili Bremix super brasem :: crvenperku i crnooku deveriku :: • 1 kg Sensas Bremes (juane trakante ili super bremes) • 2 kg Sensas Etange (juane, rouge, noire) ili Lake • 1 kg Sensas Magic • 1 kg TTX Mais fine • 20 % zemlje • aditiv Unix special brasem :: za crvenperku i crnooku deveriku 2 :: • 2 kg Main futter • 1 kg Sensas Etange • 20 % zemlje • 1/2 kg Mach blend :D E vidis to su ti kombinacije koje takmicari koriste zavisno od situacije u kojoj ce loviti ako imas pare za takve primame i ako ih imas gdje kupiti onda nemas problema da ce izostati ulov(naravno ako se nadje dobro mjesto) Ali ja imam jednu odlicnu a :P jeftinu varijantu koja je isprobana na stajacoj vodi(Bilecko Jezero i Zvornicko jezero) pa barem 500 puta i pokazala se odlicna a radi se o sledecem: 5 hljebova crni ,3 hljeba bijela ,1kg mjevenog keksa(petit),1 kg kukuruznog brasna ,1 flasica mala arome vanilije ,500gr kukuruza secerca,mesni crvici. priprema se na sledeci nacin hljebove izrezati na tanke snite(kriske)osusiti ih da mogu da se melju (masina za mljevenje mesa) kada napravis prezlu(mrvice) pomjesati zajedno i crne i bijele dodati keks i kukuruzno brasno A aromu,crvice i kukuruz secerac dodavati na vodi (ako imas dodaj i kuvanu konoplju) ( :oops: NE KVASITI SVU PRIMAMU ODJEDNOM ZATO STO SE DOBIJE VECA KOLICINA :D ) javi kako se pokazala ova smjesa.Bistro
RODJEN DA PECA A TJERAJU GA DA RADI

Avatar
astoraurora
Nobelovac
Postovi:1229
Pridružen/a:04 kol 2008, 23:59
Lokacija:TZ
Kontakt:

Re: primama

Post Postao/la astoraurora » 26 kol 2010, 21:10

Gica primama, pakovanje 2, 5 kg, cijena 13 KM. Koristim dvije vrste ovog proizvođača: 1)za babušku i šarana i 2) druga za mrenu, klen, deverika...Pokazala se izvrsna, dobro prijanja za hranilicu, lijepo miriše, privlači mnogo ribe. Idealna za stajače vode, ali i za rijeke....
FACEBOOK - FeederTeamTZ Astor

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Tehnike, sistemi i mamci za pojedine vrste riba”