BEASTMASTER AX CARP FLOAT(SHIMANO)

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
a_elvir
Haman Štela
Postovi:59
Pridružen/a:17 lis 2007, 10:55
Lokacija:Zivinice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
BEASTMASTER AX CARP FLOAT(SHIMANO)

Post Postao/la a_elvir » 06 svi 2009, 11:53

BEASTMASTER AX CARP FLOAT, radi se o shimanovom saranskom stapu za lov na plovak(namjenski) Zanima me dali neko od iskusnijih kolega zna mozeli se ovaj stap koristiti za lov dubinskim sistemom? Tražio sam na shimanovoj stranici njegove karakteristike i nema one po meni bitne koja govori o jacini stapa(pretpostavljam dok je saranski da je i jak :)). Jel neko slucajno ima ovakav stap, volio bi da mi malo pojasni jer nisam imo priliku da ga vidim osim na netu, a mogu ga naruciti pa reko da ne kupujem napamet. Jer kad naručim moram i kupiti. Eto ako mi neko moze pomoci bicu mu zahvalan.

BISTRO
-... .. ... - .-. ---


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: BEASTMASTER AX CARP FLOAT(SHIMANO)

Post Postao/la Seha » 06 svi 2009, 12:38

Elvire ovo je takozvani mach stap koji je iskljucivo najmjenjen za ribolov sarana plovkom sto sporazumijeva i tanku strunu kako nebi doslo do pucanja stapa.
Sa ovim mach stapom mozes loviti i na dnu ali struna i tezina olova mora biti u okvirima navedenim na blanku.
Ako vec hoces da lovis sarana dubinski a ujedno uzivas u ribolovu (zavisno odt erena koje namjeravas loviti) ja bi ti preporucio za ciste terene Beastmaster AX Multi Heavy Feeder ili ako su tereni koje namjeravas loviti zatravljeni ili imaju dosta prepreka u vidu potopljenih panjeva, ili su ribe koje namjeravas loviti preko 5 kg tezine itd nema ti druge nego da kupis nesto prikladno takvim uslovima tj. klasican saranski stap od 12" ili 13 " stopa.

Bistro
slika

Avatar
a_elvir
Haman Štela
Postovi:59
Pridružen/a:17 lis 2007, 10:55
Lokacija:Zivinice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: BEASTMASTER AX CARP FLOAT(SHIMANO)

Post Postao/la a_elvir » 08 svi 2009, 13:54

Bistro Seha. Znam da se radi o mach stapu, naravno da uzivam u ribolovu i volim pecati "meksim" stapovima. Nisam bas ljubitelj grubog pribora. Mislio sam da je ovaj stap malo jaci(reko saranski je)al izgleda to je samo mach. Trazio sam nesto elasticniji stap trodjelni radi transporta i da mi je gust pecati snjim krupniju ribu(ne bas puno krupnu :) ma bi i krupniju al obidje mamac :D )
Mozes li sta takvih karakteristika da mi predlozis(saranski stap, meksi, shimano pa nek je i dvodijelni cca 360 cm)

BISTRO
Zadnja izmjena: a_elvir, dana/u 08 svi 2009, 15:34, ukupno mijenjano 1 put.
-... .. ... - .-. ---

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: BEASTMASTER AX CARP FLOAT(SHIMANO)

Post Postao/la Seha » 08 svi 2009, 14:38

Znas kako strasno je nezahvalno nekom preporuciti neki stap.. Moras znati sta zelis i sta sa takvim priborom dobijas za uzvrat kao i koje su njegove mane i prednosti.
Naravno treba znati koja ti akcija stapa odgovara i kako ti taj stap lezi u ruci.
Glavna vodilja pri izboru nekog stapa bi ti trebalo biti teren i daljina na kom namjeravas loviti.
Ako je dno gdje namjeravas loviti cisto a ujedno zelis maksimalno uzivati predlazem ti da uzmes recimo neki stap namjenjen ribolovu mrene. Takve stapove mozes naci u duzini 12" stopa tj. 360 cm i neki modeli dolaze sa 2 vrsne sekcije razlicite libraze 1.25 lbs pa sve do 2 lbs.
Imas i drugu soluciju da uzmes recimo regulara saranski stap od 2½ lbs i sa njim ces imati vrhunsko uzivanje i pri izvlacenju i manjih primjeraka.
Ja za lov sarana na povrsini ili za lov u kraju koristim Tom Bolthon stalker 1½ lbs i borba sa ribom ovim priborom se svarno duboko usijeca u mozdane vijuge.
To je sve koliko ti ja mogu pomoci nadam se da naleti jos neko pa da koju pametnu..

Bistro
slika

Avatar
a_elvir
Haman Štela
Postovi:59
Pridružen/a:17 lis 2007, 10:55
Lokacija:Zivinice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: BEASTMASTER AX CARP FLOAT(SHIMANO)

Post Postao/la a_elvir » 08 svi 2009, 15:47

Ma naravno da je tesko, sve je stvar ukusa a o ukusima se ne raspravlja. Mislio sam mozda vec poznajes neke modele kakve trazim, naravno necu kupiti nista napamet, ali isto tako neko se mozda susreto sa necim sto je mozda lose kod nekog stapa isl.. Sto se tice bacanja i lova(mrene kao sto rece) te stapove nebi koristio samo za sarana nego izmedju ostalog i za mrenu jer je uzivam loviti na Savi i bas je lovom meksim stapovima(shimano alivio 20-50 gr-spinerski stap) sa kojim bacam olovo od 50-80gr....
Gledo sam vec neki saranski SHIMANO BeastMaster sbr biofibre AX 12 ,3 lbs T/C 12" stopa ....
-... .. ... - .-. ---


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: BEASTMASTER AX CARP FLOAT(SHIMANO)

Post Postao/la Seha » 08 svi 2009, 16:58

3 lbs ti je malo previse ako namjeravas loviti mrenu i sarana ja bi radije nesto 2-2½ lbs takvim stapom mozes loviti olovima 70-80 grama osjetiti borbu sa manjom ribom ali i parirati vecim komadima.
Nisam lovio sa tim beasmaster ax float niti sam citao neki test o njemu pa ti nemogu nista vise reci o tome.
Imas i mogucnost takozvanih stapova za hranilicu oni su relativno robusni da se uhvate u kostac i sa vecim komadom..
To bi bilo to.
slika

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: BEASTMASTER AX CARP FLOAT(SHIMANO)

Post Postao/la AlaS » 08 svi 2009, 21:57

Elvire znam sta tražiš i ja sam isto davno takav /da nije krut i da nije ni previse mekan/tražio.Probo sam dosta tuđih stapova dok nisam na Bosni kod jednog ribara vidio kako lovi mrenu i klenove i ostale naravno i Soma je lovio. Štap nije previše skup a ja ga imam evo 2 gdine i nijednom nisam pomislio da sam pogriješio stalno navijam da se pored još 2 štapa na njega zaleti riba.Riječ je o SHIMANO forcemasteru odličan i za varalicu ,imaš ih od 2,70 do 3,30m dužine ja sam uzeo 3,30m. Ja mislim da i ti to tražiš gramaža je 40 do 80g a kad se riba zakači možeš primijetiti kako se akcija izražava ovaj kod mene se savija cijelom dužinom ne kao što smo navikli kod većine stapova /nevezano za skupe i markirane/da se samo vrh savija.
Košto me je 125 km ima čak i garanciju zaboravio sam koliko dugo a evo ti i slika
slika
Da si bliže da ti ga posudim koji dan da isprobaš vidio bi kako fercera
slika
Bistro

Avatar
a_elvir
Haman Štela
Postovi:59
Pridružen/a:17 lis 2007, 10:55
Lokacija:Zivinice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: BEASTMASTER AX CARP FLOAT(SHIMANO)

Post Postao/la a_elvir » 11 svi 2009, 07:52

Bistro. Upravu si Seha za 3 lbs, grub je, a ovo sto alas govori mislim da je ok. Nerazumijem ti se bas u te libre, ovo sa gramima bolje kontam(nadjoh na netu da je 1 lbs= 0,45359 kg i kako se to sad poredi sa onim sto pise recimo 80-150 gr :?: a jacina mu ko kod ovog od cca 3 lbs) Moram posjetiti vise prodavnica ribarske opreme pa da vidim imali tog modela posto ovde gdje vecinom kupujem nemam bas veliki izbor...Ako se dobro sjecam Alase piso si mi da lovis negdje na uscu Bosne i Save a to meni nije "puno "daleko, pa se mozda i vidimo.


BISTRO
-... .. ... - .-. ---

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: BEASTMASTER AX CARP FLOAT(SHIMANO)

Post Postao/la Seha » 12 svi 2009, 12:28

Sama konstrukcija blanka igra ulogu kako se stap ponasa pod opterecenjem tj jeli parabolik ili nesto sasvim trece. Oznake u Lbs je iskljucivo povezana sa TC (test krivulje) ustvari objasnjenje koliko je tereta potrebno da bi se vrh stapa savio pod ugao od 90º u odnosu na osu rucke stapa.
Tezinu bacanja koja se preporucije mozes dobiti ako pomnozis 1 Lbs sa 28 grama (ili u tvom slucaju 3lbs x 28 grama).. To je tezina koja se preporucuje, ali pazi na varku neki blankovi mogu i vise od toga sve zavisno od same konstrukcije i vrste materijala koristene za izradu blanka stapa. I sam raspored ringla zna dosta uticati na to kako se stap ponasa pri opterecenju..
Najbolje je da probas u ruci nekolike vrste stapova i vidis sta je to sto odgovara tvojim potrebama..
Jako je tesko na pamet ubosti pravu stvar ukoliko nisi imao priliku probati neki stap.

Nadam se da sam ti bar malo pomogao pa da nam akobogda puknes koju slikicu sa ulovom i novi priborom.
slika

Avatar
a_elvir
Haman Štela
Postovi:59
Pridružen/a:17 lis 2007, 10:55
Lokacija:Zivinice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: BEASTMASTER AX CARP FLOAT(SHIMANO)

Post Postao/la a_elvir » 12 svi 2009, 16:30

Ma bice Seha ako bog da. Znas kad nemas bas neki izbor u radnji gdje kupujes a ono sto ima nije bas po ukusu. Znam dobro sta hocu al nemogu da nadjem. Cuo sam se sa Alasom i rece mi da valjda ima stapova gdje je i on kupio pa cu otici. nije daleko a kad je ceif u pitanju to se radi sa elanom. Hvala ti za info o ovim lbs. Mislim da je neko na stranici vec pito za tako nesto. Mislim da je bilo pitanje pretvaranje lbs u mm, nisam siguran, pa nije dosao adekvatan odgovor.


Hvala na savjetima, svima. Sehi posebno. Seha tvoji savjeti su uvijek za cistu 10. :wink:

BISTRO
-... .. ... - .-. ---

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: BEASTMASTER AX CARP FLOAT(SHIMANO)

Post Postao/la Seha » 12 svi 2009, 22:48

Nema frke prijatelju tu smo da se pomogne koliko se moze i zna....
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Tehnike, sistemi i mamci za pojedine vrste riba”