Karas

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
jaskofin
Štela
Postovi:77
Pridružen/a:12 lip 2008, 07:51
Lokacija:Helsinki - Finska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Karas

Post Postao/la jaskofin » 17 kol 2009, 15:06

Evo sad na Sehin prijedlog a vidio sam i sam da nema ovakve teme. Mozda ce Senad prebaciti ovu temu na pocetnu Forumsku stranicu kada uoci da imamo zastupljeno mnogo postova. Ova riba

Kako uzima. Na sta uzima da li je Ciprinida ili je Salmonida ili je Izabela. Pa da vidimo
Iskustva i sve o ovoj ribici. Sad kad sam je uhvatio mogu da kazem samo da je dosla na glistu i na grunt. Ostalo ne znam. Pitao sam Sehu o boilama da li voli koristi li a on rece da otvorimo novu TEMU pa evo dobro dosli svi KARASDZIJE.
Navalimo.
Jasmin Sehovic- Jasa ili Seha
slika


Avatar
jaskofin
Štela
Postovi:77
Pridružen/a:12 lip 2008, 07:51
Lokacija:Helsinki - Finska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Karas

Post Postao/la jaskofin » 21 kol 2009, 13:25

Niko jos nista nije odgovorio na ovo pitanje. A ja tako dobro isplanirao. Pa eto ako je tako hocemo li zatvoriti temu. JA bih da se malo porazgovara i o ovome. Sabura kazu nasi ljudi pa evo saburisem. <plach> Moze li koji dobar recept ili dobra fela za ovu vrstu ribe.
Jasmin Sehovic- Jasa ili Seha
slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Karas

Post Postao/la montana » 21 kol 2009, 13:34

Ideja ti je dobra i vidi se i namjere. Podsjetio si me na politicke partije, imaju one "glavne" i nezavisni kandidati. Raja kaze dobar je ovaj nezavisni, al' ja cu za one moje i tako dobre ideje ostanu napustene. Ja bih ti odgovorio, al' nisam maher. Nekad sam k'o mali lovio (slucajno) na plovak i glistu.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
jaskofin
Štela
Postovi:77
Pridružen/a:12 lip 2008, 07:51
Lokacija:Helsinki - Finska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Karas

Post Postao/la jaskofin » 22 kol 2009, 12:06

Eh ovako saznao sam da se ovdje u ovoj zemlji Karas zove RUUTANA znaci jako zanimljivo ime za one koje imaju dlake. Da ne bih skretao sa teme. Najbolje se lovi na larve vodenih komaraca. Mislim svaka riba se moze uloviti na ove larve ali ova kazu najbolje radi na te larve.
Toliko za sad pa cu pripremiti malo poduzi izbor sa slikama. Zurim na vodu i cekaju me nova uzbudjenja pa da vidimo mozda i danas bude jedan od primjeraka iznenadnog ribolova.

Nema prihrane, samo cekanja. I to ponekad i beskonacnog ali isplati se biti i ocekivati. Pa vidjet cemo kako ce biti.

A SADA ZELIM BISTRO I EVO JOS JEDNOM BISTRO


Zelio bih da svi uhvatite ribe pa da dadnete ono sto uhvatite i Senadu a Za Sehu bi volio da uhvati najmanju ribu sa kojom ce biti ponosan isto toliko kao i sa saranom.

Eto mislim da je posteno.

ZIVJELI.
Jasmin Sehovic- Jasa ili Seha
slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Karas

Post Postao/la Seha » 23 kol 2009, 15:46

Sta odma paranoises nema se vremena nije ovo online hot line, ding dong hon kong.

Evo ti ukratko kako sam ga ja lovio najuspjesnije.
Vrijeme: rano ujutru i prvi sati mraka.
Sistemi: mamac na dlaci (sistem samoubadanja olovo max 40 grama) idealno hranilica, i mamac na udici wagler plovak (nocu sa svjetlecom ampulom) opterecen do maximuma tako da samo vrh antene viri iz vode.
Prihrana: svi tipovi gotovih jezerskih prihrana za sarana u koju nakon sto smo je skvasili i prosijali na situ ubacimo przenu ili kuhanu konoplju,secerac i nesto od mamaca na koje lovimo: crvice,isjeckane gliste, rezane boilie, pastrmske / saranske palete.
Mamci: boilie 10 - 12 mm (smek riba,rak,skoljka) za plovak secerac,crvici,glista ili pasta od ribljeg ili kukuruznog brasna.
Pribor: Idealno fedder za dubinski mada moze proci i saranski semi parabolik 1½ libru , za plovak mach ili bolonjez brze akcije preko 4 - 6 metara duzine ili ako bas zelis cejfit steka.
Mislim moze sve samo se postavlja pitanje koliko covjek zeli uzivati i biti uspjesan u ribolovu.
slika


Avatar
jaskofin
Štela
Postovi:77
Pridružen/a:12 lip 2008, 07:51
Lokacija:Helsinki - Finska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Karas

Post Postao/la jaskofin » 23 kol 2009, 19:00

Dragi Seha
<plach>
Izgubi se od tvojih savjeta.
Dobro samo mi objasni jedno DLAKA kako sta. Znam vidio sam sarandzije da koriste kao neku iglu na koju navuku Bojlu. Kako to izraditi bez prevelike muke. Ja se stvarno izgubim kad slusam Sehu i njegove savjete. Volim svake savjete ali on koristi divnu terminologiju. Meni odmah na um padne gefufna, cincilator, zgembla. :D i tako to. A ja laik ko mamut. Majke mi.

Neces mi zamjeriti Seha ali stvarno ne mogu da se snadjem. Reci mi kako da namontiram tu dlaku i probat cu a na anegdotama pisem kako sam ja napravio prvu bojlu. Mozes zamisliti kad ce to sad da izadje na anegdotama.

Urodila je plodom ugriza je bilo ali vadjenja nikako. Znam gdje sam pogrijesio nisam ih skuho. <eureka>
Jasmin Sehovic- Jasa ili Seha
slika

Avatar
jaskofin
Štela
Postovi:77
Pridružen/a:12 lip 2008, 07:51
Lokacija:Helsinki - Finska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Karas

Post Postao/la jaskofin » 23 kol 2009, 20:07

slika


Ovo je karas kojeg sam ulovio eto ne davno. Ova slika samo za mog Prezimenjaka jer on nije dobro vidio. Dakle ovo bi bio taj KARAs
Jasmin Sehovic- Jasa ili Seha
slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Karas

Post Postao/la Seha » 23 kol 2009, 23:33

A ovo bi bila dlaka i ostala terminologija.
Imas dosta toga na youtube pa pogledaj sta i kako tesko je to ovako natipkati ovako je jednostavnije.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=pisRe3tmJnE[/youtube]
slika

Avatar
jaskofin
Štela
Postovi:77
Pridružen/a:12 lip 2008, 07:51
Lokacija:Helsinki - Finska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Karas

Post Postao/la jaskofin » 24 kol 2009, 15:05

Hvala ti Seha puno. Izvini ako sam pretjerao ali ti imas zaista naucnu terminologiju. To je zaista samo za pohvaliti. Mozda jednog dana i ja budem takav. Vec sam poceo sanjati kalibre i citati sve vise o ribolovu kojim se bavim. Tako da teorija ni malo ne odstupa od ucinka. Naprotiv sve vise me zanima sto je i zabrinjavajuce.

;)

Jasko ce nauciti sve sto mu treba pa kad se jednom uputimo zajedno ja cu hraniti a ti samo davaj upute. I na kraju zajedno cemo vaditi ako bog da.
Jasmin Sehovic- Jasa ili Seha
slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Karas

Post Postao/la Seha » 24 kol 2009, 15:16

Nema sanse da me nagovoris na takav ribolov da tokom ribolova ja drzim pridike i drzim seminare o ribolovu.

Kad lovim odmaram se sve drugo je umor..
Uzivaj imas na you tube i vise nego sto ti je potrebno samo ukucas sta te interesuje .........
slika

Avatar
jaskofin
Štela
Postovi:77
Pridružen/a:12 lip 2008, 07:51
Lokacija:Helsinki - Finska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Karas

Post Postao/la jaskofin » 25 kol 2009, 13:01

Dobro onda cu ja uzeti gitaru i pjevati o ribama a ti samo uleti sa baritonom. Valja li?
<elvisprisli>

Eto tako cemo se bolje razumijeti.

Necu samo pjevati o ribama pjevat cu nema sta. Ali kazu u ribi ne valja pjevati pobjegose ribe. Ako pjevas tiho dobro je ako se deres nije dobro.
Skontat cemo nesto.

Eto.
Jasmin Sehovic- Jasa ili Seha
slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Karas

Post Postao/la Seha » 09 ruj 2009, 13:13

Evo i ja malo karasa koji su uhvaceni wagler plovkom nocu na pastu napravljenu od kukuruznog i ribljeg brasna u omjeru 50/50 koji sam umijesio u jaja.

slika

Naravno nakon slikanja vraceni tamo gdje ce imati sansu da porastu jos veci !

slika
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Tehnike, sistemi i mamci za pojedine vrste riba”