najbolji mamac za klena

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:
Re: najbolji mamac za klena

Post Postao/la angler » 17 vel 2010, 19:15

Vidis Haso, da bi bio dobar ribar, ovo sto ti je "cika Seha" :grin: rekao, dooobro zapamti i drzi se toga za sve ribe, a to je "Ako zelis biti dobar ribar pocni razmisljati sta bi ti ucinio da si riba..". Tu ti je sva filozofija. Sve ribe gledaju da sa sto manje energije dodju do hrane. Ne kazem da da se za nekim dobrim zalogajem nece vise potruditi ali one itekako znaju da utroseno-dobiveno izbalansiraju.
Klijena citave godine mozes loviti malim varalicama i umjetnim musicama. Jedino sto je varalicarenje skuplje pogotovo ganjajuci klijenove medju korjenjem.
I kako Montana rece, napravi par lijepih fotografija, gdje i kako lovis pa ih postavi na forum.


Avatar
haso ribar
Štela
Postovi:79
Pridružen/a:04 sij 2010, 20:18
Lokacija:DOBOJ ISTOK,SPREČA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: najbolji mamac za klena

Post Postao/la haso ribar » 17 vel 2010, 19:22

super ste :!: :mrgreen:

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: najbolji mamac za klena

Post Postao/la enko » 17 vel 2010, 19:28

haso ribar je napisao/la:angler i šeha hvala vam puno

enko ba nemožeš me iznervirat nikako angler je rekao ovo isto što sam i ja htjeo reći a ja nikada nisam dobio opomenu od admina ili bilo koga već kad sei me ti počeo pokušati izazivati,nekima se čini da to nije istina ali na tvoju žalost jest,ja sam početnik ovdje i nisam nešto upućen a uz to sam još kako vi kažete premlad,i zato zaista mi nije jasno šta imaš toliko protiv mene :?:

šeha:hvala puno drug uz ,,moju rijeku,, rastu kupine pa da li bi klenčine htjele zagrist i na to mada čisto sumnjam da neće zagrist :mrgreen: ,naravno da ću je vratiti kao i svi pravi ribari,ići ću ponekad na Bosnu,Spreču ću stalno obilazit,ali na toj istoj mojoj rijeci ima pravih klenova i to onih ,, nedotaknutih,,zanima me to:ljeti rijeka presuši i oni ostanu u vjeru u kojem su se zatekli i sve su tu komadine a ima i mališana u ogrnjem toku,pošto znam da si ti dobar ribar,reci mi postoji li mogućnost se zavuku u korijenje kada voda bude brza...........

bistro :wink:
I nepokusavam da te iznerviram.A bolje ti je da ti se ja nepopnem na ledja.Zato slusaj sta ti se kaze i sve ce biti ok.

A da nebude da imam nesto licno protiv tebe evo pomocu ti oko izbora mamca za klena.
Zabica ti je vrh sto se tice klena.Znaci nafataj mali zabica i nemozes ofulat

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: najbolji mamac za klena

Post Postao/la montana » 17 vel 2010, 19:46

Eto Haso vidis, sve je OK. Enko je rekao za zabicu, a mi svi zaboravili. Slusaj njega i sve ce biti u redu. I mi smo svi ko "mali" slusali iskusnije ribare da nesto naucimo. Enko, ako iko nesto zna na ovom forumu o klijenu, zna sve sto ti treba, ali da bi ti pomogao moras pokazati postovanje i strpljenje. Enku si nasekirao "ufkanjem" i nepodobnim reagovanjem na forumu. Bez obzira kolki ko koga nervira (i ja, a i ostali) trebamo pokazati parlamentarnost i pristojnost, a u svakom slucaju povuci se i dopustiti starijem i pametnijem od nas da nesto kaze. Bistro
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
haso ribar
Štela
Postovi:79
Pridružen/a:04 sij 2010, 20:18
Lokacija:DOBOJ ISTOK,SPREČA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: najbolji mamac za klena

Post Postao/la haso ribar » 17 vel 2010, 20:08

iz ovog sam itzvukao poruku,hvala vam <championvanja>


Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: najbolji mamac za klena

Post Postao/la AlaS » 17 vel 2010, 21:47

Najvaznije pravilo sto ste zaboravili je da se moras šunjat i to tako da necuješ sam sebe dok hodaš kroz vodu ,Haso trazi vrbe gdje su se nadvile nad vodom i tu zabacuj 90% su tu jata klijenva.Klijen je bar po meni najopreznija riba osjeti korak čak i 15 m daleko od vode kad malo jace tabanaš na obali. Gledaj da im se ne priblizavas blize od 20m kad ih primijetis.Mamac sto rece Enko žabić mali salama sir idt.

Ps.sto manje olova to bolje najbolje bez al zato moraš većinom slucajeva zagazit u vodu
slika
Bistro

Avatar
haso ribar
Štela
Postovi:79
Pridružen/a:04 sij 2010, 20:18
Lokacija:DOBOJ ISTOK,SPREČA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: najbolji mamac za klena

Post Postao/la haso ribar » 17 vel 2010, 21:50

evo da vam pokažem kako to stanje izgleda ovako sa crtežima <jelmekotrazio>

slika
ljeti rijeka presuši,a ostaju vjerovi (gdje je najdublja tu ostaje voda)


već kada toplo ljeto prestane,kada počnu kiše vodostaji budu veći,rijeka izgleda ovako :cry:

slika

nadam se da je jasno :lol:


:wink:
bistro

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: najbolji mamac za klena

Post Postao/la AlaS » 17 vel 2010, 21:52

JASNO KO DAN :grin: :grin: :grin: :grin:
slika
Bistro

Avatar
haso ribar
Štela
Postovi:79
Pridružen/a:04 sij 2010, 20:18
Lokacija:DOBOJ ISTOK,SPREČA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: najbolji mamac za klena

Post Postao/la haso ribar » 17 vel 2010, 21:53

alase da li si ti imao iskustva uu lovu ribe po korijenu ako si ima reci mi molim te detaljno :P

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: najbolji mamac za klena

Post Postao/la AlaS » 17 vel 2010, 22:15

Evo da ti objasnim mada nema veze nikakve sa tom vrstom ribolova kao sto ti loviš sad.Ja kad sam bio ko ti ustvari jos 2 godine mladji imo 12 godina posto sam odrasto na rijeci Usori tad sam lovio te velike klijenove u korijenju i ispod kamenja tako sto sam ronio i lovio ih u ruke ponekad se i zmija ulovi , al dobro je to vrijeme bilo tad .Ciste rijeke bez stakla i ostalog otdpada pa se moglo kako hoces

Da me ne svatiš pogrešno imo sam stap i opremu za ribolov al te velike je nemoguce stapom loviti ispod korijenja žilja ili stijena ovo je odgovor na tvoje pitanje
slika
Bistro

Avatar
haso ribar
Štela
Postovi:79
Pridružen/a:04 sij 2010, 20:18
Lokacija:DOBOJ ISTOK,SPREČA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: najbolji mamac za klena

Post Postao/la haso ribar » 18 vel 2010, 07:45

znači to je zasada nemoguće,pod ovakvim minusu nemogu roniti :grin:
a da li bi ih mogao primamiti nečim.....

u ljeto kao što reko rijeka kad presuši oni izlaze ispod korijenja i ne zavlače se više,tad ih lovim,ljeto je najbolje izgleda za toga..... :mrgreen:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: najbolji mamac za klena

Post Postao/la Seha » 18 vel 2010, 17:46

Haso evo ti provjeren recept za krupnog klena u ovo hladno vrijeme. Ko ce cekat da zabe prolrekecu na obali !
Par dana zaredom idi prije mraka i baci po jednu kilu skvasenog hlijeba od kog napravis kugle na mjesto na kom pouzdano znas da krije krupne klenove. Po obicaju u ovo vrijeme klenovi se koncentrisu na mijestima gdje je strujanje vode minimalno mali zalivi i slicno.
Nakon par dana prihranjivanja napravi tijesto (pastu) od zdenke sira i sredine starog hlijeba tako sto uz kvasenjem vodom dobijes kompaktnu ali ne i pretvrdu pastu. Najlon nek ti bude recimo 0.25 a predvez 0.20. Na glavnu strunu navuci jedno suplje (propusno olovo- dovoljne tezine i oblika da se usidri tu gdje zabacis) navuci jednu perlu (ona cuva cvor na virbli od udara olova) koju maznes staroj ili sestri sa neke bizuterije i navezi jednu malu virblu koja ce sprijeciti uvrtanje strune na predvezu a ujedno koristi i kao granicnik.
Sa druge strane virble vezes predvez od 30 tak cm o.20 monofila i na njega udicu velicine 4 ili 6.
Kad dodjes na vodu baci jednu dvije kugle velicine naradze hlijeba. Uberi sebi neke raslje da mozes nasloniti stap i objesi jednu bijelu stipavicu na strunu izmedju vodilica (koju si maznuo komsinici sa strika). Stipavica treba da bude 30 ili vise cm ispod stapa i sluzi kao indikator koji ti pomaze da skontas da je riba uzela mamac..
Eto to bi bilo sve o klenu sto ja znam........Sad je na tebi da odradis svoj dio posla i pod obavezno nikad neidi u ribolov sam ! Skliska obala i ostale opasnosti uvijek vrebaju nas ribare..
slika

Avatar
haso ribar
Štela
Postovi:79
Pridružen/a:04 sij 2010, 20:18
Lokacija:DOBOJ ISTOK,SPREČA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: najbolji mamac za klena

Post Postao/la haso ribar » 18 vel 2010, 21:30

to šeha dabogda upeco soma od 100 kila

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: najbolji mamac za klena

Post Postao/la Seha » 19 vel 2010, 12:23

Ja sam ocekivao tvoj odgovor ce biti nesto kao.. Hvala na savjetu probacu to cim i se ukaze prilika pa ako bude nekih ulova javim vam i ubacim koju sliku..
slika

Avatar
haso ribar
Štela
Postovi:79
Pridružen/a:04 sij 2010, 20:18
Lokacija:DOBOJ ISTOK,SPREČA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: najbolji mamac za klena

Post Postao/la haso ribar » 19 vel 2010, 13:38

čuj šehe pa normalno da ću stavit šta si ti mislio <valjanjeodsmijeha>

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Tehnike, sistemi i mamci za pojedine vrste riba”