najbolji mamac za klena

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
haso ribar
Štela
Postovi:79
Pridružen/a:04 sij 2010, 20:18
Lokacija:DOBOJ ISTOK,SPREČA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
najbolji mamac za klena

Post Postao/la haso ribar » 15 vel 2010, 17:24

ide ljeto pa bi pecanje usmjerio samo na klenove,koji je vama najbolji mamac???? <adipiva>


Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: najbolji mamac za klena

Post Postao/la senad » 15 vel 2010, 17:40

Haso, citaj postove, Haso! :evil: <djed>
viewtopic.php?f=63&p=13602#p13602
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: najbolji mamac za klena

Post Postao/la enko » 15 vel 2010, 20:56

Ma banuj xxxx vidis da to namjerno radi

edit: smiri!

Avatar
haso ribar
Štela
Postovi:79
Pridružen/a:04 sij 2010, 20:18
Lokacija:DOBOJ ISTOK,SPREČA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: najbolji mamac za klena

Post Postao/la haso ribar » 16 vel 2010, 15:01

ma ne radim namjerno ko god misli da radim namjerno vara se,nisam čitao forum toliko i neznam šta imate toliko protiv mene

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: najbolji mamac za klena

Post Postao/la rusko » 16 vel 2010, 17:05

Haso nema niko nista protiv tebe, ali daj skoncentrisi se malo... Postoje neka osnovna pravila na forumima, a to je da ne otvaras temu za temom gdje im nije mjesto ili da pravis duple teme... pregledaj prvo ima li na forumu ista tema pa onda ubaci svoje pitanje, Senad (i drugi) te na to upozorio bezbroj puta ali ti opet po svome... zato ljudi reaguju...

Jednostavna logika - ako pokazes respekt za pravila i dobices i ti respekt na forumu.. Ne budi lijen, koristi pretragu foruma...
slika slika


Avatar
haso ribar
Štela
Postovi:79
Pridružen/a:04 sij 2010, 20:18
Lokacija:DOBOJ ISTOK,SPREČA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: najbolji mamac za klena

Post Postao/la haso ribar » 16 vel 2010, 17:09

ama nisam znao vidiš valjda,i enko šta ti imaš protiv mene uopšte nisam namjerno stavio

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: najbolji mamac za klena

Post Postao/la enko » 16 vel 2010, 19:27

haso ribar je napisao/la:ama nisam znao vidiš valjda,i enko šta ti imaš protiv mene uopšte nisam namjerno stavio
Nazalost nemam nista efikasno protiv tebe jer administrator nije dao moderatorima mogucnost bana.

Najlakse je otvoriti temu i bubnuti neko bezveze pitanje.Prelistaj malo forum prije nego sto odlucis da postavis neko glupo pitanje.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: najbolji mamac za klena

Post Postao/la angler » 16 vel 2010, 20:50

Kao prvo Haso je postavio pitanje u rubriku namjenjenoj za takva pitanja i ne vidim nista lose u tome. Koliko vidim u istoj rubrici ima spomenutih mamaca i za soma i za mrenu, sarana. Jedina je razlika u tome sto su neki postovi sa prijedlogom, a Hasin post sa pitanjem kako i stoji u temi. Malo strpljenja i on ce biti dobar ribar. Eto mi smo svi bili genijalci u njegovim godinama!? Uostalom ko zeli da odgovori neka odgovori, a ko ne neka ignorise pitanje i nema problema. Moderatori su tu koji trebaju upucivati gdje se odgovori nalaze ili nepotrebne postove brisati. Kad neko gruhne na forum prvi put trebaju mu dani da sve prelista ili ono sta ga interesuje jer ima zaista dosta toga.

Haso, sad si ti na redu :wink: , Greske su ti se potkradale nekoliko puta i nadamo se nece vise. Slijedeci put kad te nesto interesuje, prvo prelistaj forum jer je sve fino slozeno. Ako te ineteruje klijen, a ti odes u tu rubriku i prvo sve procitas o klijenu pa ako nema nesto sto te interesuje, a ti pitaj. Tako i o ostalim ribama, priboru, tehnici... Procitao sam par tvojih postova i vidim koliko se trudis oko toga da uzgojis neke ribe. Medjutim ovo je forum o ribolovcima a ne o uzgajivacima riba. Ako bas zelis o tome pisati imas tzv neobaveznih tema kao sto je "Za sve drugo - sem politike", "Akvaristika" i ostale.
Nadam se da ti je sad jasno kako se treba koristiti forumom.

Neka ti je bistro i zdrav i ziv ti meni bio :wink:

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: najbolji mamac za klena

Post Postao/la enko » 17 vel 2010, 00:06

angler je napisao/la:Kao prvo Haso je postavio pitanje u rubriku namjenjenoj za takva pitanja i ne vidim nista lose u tome. Koliko vidim u istoj rubrici ima spomenutih mamaca i za soma i za mrenu, sarana. Jedina je razlika u tome sto su neki postovi sa prijedlogom, a Hasin post sa pitanjem kako i stoji u temi. Malo strpljenja i on ce biti dobar ribar. Eto mi smo svi bili genijalci u njegovim godinama!? Uostalom ko zeli da odgovori neka odgovori, a ko ne neka ignorise pitanje i nema problema. Moderatori su tu koji trebaju upucivati gdje se odgovori nalaze ili nepotrebne postove brisati. Kad neko gruhne na forum prvi put trebaju mu dani da sve prelista ili ono sta ga interesuje jer ima zaista dosta toga.

Haso, sad si ti na redu :wink: , Greske su ti se potkradale nekoliko puta i nadamo se nece vise. Slijedeci put kad te nesto interesuje, prvo prelistaj forum jer je sve fino slozeno. Ako te ineteruje klijen, a ti odes u tu rubriku i prvo sve procitas o klijenu pa ako nema nesto sto te interesuje, a ti pitaj. Tako i o ostalim ribama, priboru, tehnici... Procitao sam par tvojih postova i vidim koliko se trudis oko toga da uzgojis neke ribe. Medjutim ovo je forum o ribolovcima a ne o uzgajivacima riba. Ako bas zelis o tome pisati imas tzv neobaveznih tema kao sto je "Za sve drugo - sem politike", "Akvaristika" i ostale.
Nadam se da ti je sad jasno kako se treba koristiti forumom.

Neka ti je bistro i zdrav i ziv ti meni bio :wink:
Mene koliko sjecanje sluzi istom ovom Hasi je par puta skretanja paznja zbog ovih nepotrebni tema a on i dalje tjera po svome.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: najbolji mamac za klena

Post Postao/la Seha » 17 vel 2010, 13:52

Haso evo dobio si upute kako koristiti forum tako da ti ja necu drzati pridike o tome.
Nadam se da ces u buducnosti prvo prelistati teme pa ako ista ili slicna nepostoji otvori je ali lijepo preciziraj sta te interesuje..

Evo Haso kad nece niko ja cu ti odgovoriti iako nisam pasionirani "klendzija".
Nepostoji najbolji mamac za ovu ili onu ribu.. Zbog toga su nam ribarske torbe pune svega i svacega kad se otisnemo niz obalu neke vode jer niko nezna pouzdano sta ce riba bolje uzimati taj dan. Sto se tice klena on nije zahtijevna riba ukoliko se neradi o kapitalnim primjercima koji su po pravilu namazani (lukaviji od manjih primjeraka).
Klen je svezder znaci jede sve od malih ribica, sitnijih vocki koje rastu u priobalju rijeke/jezera tipa murva (dud), smokva,tresnja, visnja ali i crvice,gliste, hlijeb,sir,salama, boilie itd.
Klena mozes loviti i varalicama tipa :leptir, wobler, male silikonske, ribice i sl.
Ako ciljano zelis loviti vece primjerke nelibi se staviti i veci mamac jer za krupnog klena nepostoji rijec krupno. Cijela tresnja,visnja dud ili dvije na udici, pola smokve (klapavice) :), ili kora hlijeba "ko djecija saka" bi bilo knap da pruzis vecem komadu sansu da se probije kroz sicu.
Pretpostavljam da ces ih loviti na rijeci Bosni pa bi ti preporucio da koristis prezentaciju mamca takozvani slobodan pad ako teren dozvoljava tu metodu. Udica sa mamcem bez ikakvog ili uz minimalan uteg (par sacmi olova) jer ces na taj nacin najprirodnije prezentirati mamac i siguran sam da ces tako prevariti i koji krupniji komad. U ovom nacinu ribolova indikator uzimanja ribe je dio strune od stapa do mijesta na kom ulazi u vodu. Tu se vecinom stvori takozvani luk u protocnoj vodi i prateci isti primjetit ces da se naglo zateze ili da struna krene rezati povrsinu vode. Tad je vrijeme za kratku ali energicnu kontru kako bi zakacio ribu. Nasteluj kocnicu da prilikom trzaja malo prozuji jer ces tako biti siguran da struna nece puci kad zakacis veci komad.
Kako bi i u buducnosti imao dobar ribolov pazi na velike klenove i vrati ih nazad u vodu neozlijedjene..
Bistro i lagano
slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: najbolji mamac za klena

Post Postao/la angler » 17 vel 2010, 14:34

Evo Seha je bas detaljno napisao cime se klijen lovi. Jos imaj na umu iako jede sve i svasta nije nimalo glupa i naivna riba, pogotovo veci primjerci vec je lukav i oprezan pa ako ne budes imao uspjeha u pocetku da te ne demoralise.

Avatar
haso ribar
Štela
Postovi:79
Pridružen/a:04 sij 2010, 20:18
Lokacija:DOBOJ ISTOK,SPREČA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: najbolji mamac za klena

Post Postao/la haso ribar » 17 vel 2010, 16:23

angler i šeha hvala vam puno

enko ba nemožeš me iznervirat nikako angler je rekao ovo isto što sam i ja htjeo reći a ja nikada nisam dobio opomenu od admina ili bilo koga već kad sei me ti počeo pokušati izazivati,nekima se čini da to nije istina ali na tvoju žalost jest,ja sam početnik ovdje i nisam nešto upućen a uz to sam još kako vi kažete premlad,i zato zaista mi nije jasno šta imaš toliko protiv mene :?:

šeha:hvala puno drug uz ,,moju rijeku,, rastu kupine pa da li bi klenčine htjele zagrist i na to mada čisto sumnjam da neće zagrist :mrgreen: ,naravno da ću je vratiti kao i svi pravi ribari,ići ću ponekad na Bosnu,Spreču ću stalno obilazit,ali na toj istoj mojoj rijeci ima pravih klenova i to onih ,, nedotaknutih,,zanima me to:ljeti rijeka presuši i oni ostanu u vjeru u kojem su se zatekli i sve su tu komadine a ima i mališana u ogrnjem toku,pošto znam da si ti dobar ribar,reci mi postoji li mogućnost se zavuku u korijenje kada voda bude brza...........

bistro :wink:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: najbolji mamac za klena

Post Postao/la Seha » 17 vel 2010, 17:07

Ma bices i ti dobar, mozda i bolji ribar od mene samo lagano.
Nemoj se ljutiti na Enka on je u sustini jedna velika dobrica i nista nema protiv tebe. Naprotiv samo ti ukazuje paznju kako i sta trebas ispostovati na forumu. Tako i mene izruzi kad nesto pogrijesim :)
Pridrzavaj se pravila foruma rijesen problem i idemo dalje.. Ustvari ta pravila i nisu nista drugo nego postovanje i uvazavanje koje trebas pokazati prema svojim kolegama u skoli uciteljici,komsijama, roditeljima itd.

Pitanja moras malo bolje formulisati. Kazem ti nisam klendzija i neznam bas puno o ovoj vrsti ribe jer je nelovim vise aktivno kao nekad u mladosti.

Pretpostavljam da zelis saznati gdje se nalaze klenovi kad je velik vodostaj i jaka matica..
Vjerovatno si u pravu i ja mislim da se sklone u potopljeno korijenje, iza neke stijene ili nadju podlokanu obalu sa vecom dubinom gdje mogu naci mjesta da uz minimalnu utosenu energiju plivanjem ostanu na pozicijama koje im nude hranu i skloniste od eventualnih grabljivica. Samim tim sprijece i da ih rijecna matica odnese negdje gdje oni to nezele.
Ako zelis biti dobar ribar pocni razmisljati sta bi ti ucinio da si riba.. Tako ces logicno doci do nekih cinjenica koji i mnoge starije kolege ribari od tebe zanemaruju..
slika

Avatar
haso ribar
Štela
Postovi:79
Pridružen/a:04 sij 2010, 20:18
Lokacija:DOBOJ ISTOK,SPREČA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: najbolji mamac za klena

Post Postao/la haso ribar » 17 vel 2010, 17:30

joooj šeha hvala ti kralju :mrgreen:

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: najbolji mamac za klena

Post Postao/la montana » 17 vel 2010, 17:54

Haso drzi se jednostavnosti. Forsiraj salamu i glistu na pocetku, a u ljeto sto Seha rece, voce i mozes probati skakavce kad ih bude. Posmatraj sta se desava u ribolovu, a onda pogledas po forumu jel' to vec receno. Ako ima nesto novo napises i nama da saznamo, a ako ne odes na rubriku slike i objavis sliku sa tekstom sta je bio mamac. Bistro
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Tehnike, sistemi i mamci za pojedine vrste riba”