sator

Moderator/ica:emin

Avatar
adi
Predsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:1228
Pridružen/a:18 vel 2007, 10:50
Lokacija:sarajevo
Kontakt:
sator

Post Postao/la adi » 10 lip 2007, 17:27

U pitanju je sator Starbaits Easy Shelter pa ako ko ima kava iskustva bujrum pohvale i kritike a evo i kako izgleda
http://www.carpfishing.de/kl/shop/catal ... 04b05ffa0b
slika
ja sam inace po riboispovjesti sarandzija


Avatar
macak
Haman Štela
Postovi:40
Pridružen/a:11 ožu 2007, 11:58
Lokacija:München
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la macak » 10 lip 2007, 18:38

Pazi adi za razliku od naseg jezika na engleskom ima vise naziva za satore,zavisno od namjene.Shelter ti nije pravi sator za duge kampanje,nego zamisljen je za krace ribolove od dan dva.Mozes ti i duze pecati u njemu ako te nesmetaju njegove mane; znoji se jer nema unutarnju komoru,odnosno izolaciju i nije stabilan kod nevremena.Prednosti su mu brzo sklapanje i mala tezina i velicina (kad se spakira).Mislima da ima i winterskin za shelter pa bi mogao i kod hladnijih dana pecati.Shelter imas i od drugih proizvodjaca i svi izgledaju slicno.Kod poznatih marki placas i ime (koje bi trebalo biti garancija za kvalitetu).Pogledaj jos i od Jrc,Fox-a i Ultimet-a a no name Shelter priblizne kvalitete kosta ti cca 40€ manje.
samo je pitanje vremena....

Avatar
adi
Predsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:1228
Pridružen/a:18 vel 2007, 10:50
Lokacija:sarajevo
Kontakt:

Post Postao/la adi » 10 lip 2007, 21:52

Razmisljao sam o konbinaciji sa winterskinom a i treba mi nesto za brze ribolove znas kako je vikend i eventualno sedam do deset dana odmora, inace meni licno se najvise svidja onaj jrc coocon exterme ali kako u BiH doci do njega.Mada mislim za ove kratke ribolove najbolji bi bio neki brolly, a gledao sam i neki qvantum shelter za jeftinije pare ali nisam vidio da ima winterskin.U svakom slucaju hvala za savjet i misljenje,zato i postoji ovaj forum i svaka pomoc je dobro dosla.
slika
ja sam inace po riboispovjesti sarandzija

Avatar
macak
Haman Štela
Postovi:40
Pridružen/a:11 ožu 2007, 11:58
Lokacija:München
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la macak » 11 lip 2007, 13:39

Pogledao sam od katalog od JRC i imaju shelter pod nazivom Roamer Dome a ima i odgovarajuci Winterskin.Kataloska cijena za Roamer je 108€ a za Winterskin 45.96€ .Nisam siguran ali Raca Albert koji ima radnju u Njemackoj prodaje JRC stvari pa mozda njegov brat u Bosni ima isto.Raspitaj se i kod Tome Popovica koji je zastupnik JRC za Njemacku gdje mozes u Bosni nabaviti njihove proizvode.Stranica mu je http://www.baits-of-glory.de/srp/index-srp.htm .Ja imam Brolly od Pelzera za krace ribolove samo zato sto je malo stabilniji ali problemi sa transportom su puno veci jer je dugacak kao i stapovi pa uzima puno mjesta u autu.Iako ti zelim pomoci ipak sve moras sam "odvagati" i odluciti jer konacno ti ces u njemu spavat.Pozdrav
samo je pitanje vremena....

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 11 lip 2007, 15:19

Bistro momci.
Adi Macak ti je naveo sve prednosti i mane takozvanog zaklona.Moje je misljenje da ako planiras loviti samo u toplijem dijelu godine i relativno kratke izlete na vodu nije losa stvar ni kisobran koji dodje u kompletu sa ubadaljkama i zatvorenim stranicama (ima ih i sa zimskom navlakom) koji je dosta stabilniji od ovih zaklona.Samo ako ces mene pitati kupi jednom dome i miran i prostorom i u slucaju nevremena.Ja u BiH imam jedan Iglo sator Thule out door living koji je namjenjen za planinare i koji namontiram za sekund i relativno dobro podnosi udare vjetra i kise (testiran na Borackom kad naidje ljetna oluja).Dimenzije su 240x280 i to je vise nego dovoljno da ubacim pribor lezaljku i ostale zajebancije.Nije neka lova ja mislim oko 150 km.Meni uposte nesmeta sto na njemu nepise neko zvucno ime tipa Fox , Nash itd vazno je da je dobar i praktican a svakako lovim u ljetnom periodu kad mozes spavati pod vedrim nebom sto najcesce i radim.ja ionako nisam od onih sminkera kojim je vazno da sve bude tip top. Dobro razmisli sta hoces od satora pa tek onda istresi lovu.
Bistro
slika


Avatar
adi
Predsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:1228
Pridružen/a:18 vel 2007, 10:50
Lokacija:sarajevo
Kontakt:

Post Postao/la adi » 11 lip 2007, 18:51

Seha jarane imam ja sad isto tako jedan iglo koji me super sluzi samo ima jedan nedostatak ona prednja vrata su prilicno niska i problem sa ulazenjem i pogotovo izlazenjem kada uzme onda ga srusim ;) .Meni bi bilo idealno rjesenje jrc cocoon extreme dome ali kako doci do njega,evo sad sam napisao mail Tomi Carpu (hvala macak) pa cemo vidjeti. Ni ja jarane ne bolujem od markica samo da sluzi a najmanje mi je bitno koja je marka.
slika
ja sam inace po riboispovjesti sarandzija

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: sator

Post Postao/la rusko » 29 svi 2010, 15:29

Ima li neko iskustva sa ovakvim "zaklonima" (bivy):

slika

Naletio sam na jedan jeftin pa kontam da ga kupim...
Mislim ga vise koristiti za dnevno skloniste ako vodim familiju sa sobom...

Marka je TFG i karakteristike su sljedece:

* 3000mm hidrostaticke zastite
* Topao i komforan
* vise vrata
* konstrukcija sa dva sloja (unutarnji i vanjski sator)
* 100% vodonepropustan
* Sirina 250cm, dubina 255cm, visina 145cm
slika slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: sator

Post Postao/la Seha » 30 svi 2010, 12:11

Rusko nemam iskustva sa ovim ,ali misim da ce zadovoljiti tvoje potrebe tj. kao dnevni zaklon.
Posluzice i za nocenje na vodi kad se negdje uhvati vremena da probamo i te Shvedske sarane ;)
slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: sator

Post Postao/la rusko » 30 svi 2010, 12:32

Seha je napisao/la:Rusko nemam iskustva sa ovim ,ali misim da ce zadovoljiti tvoje potrebe tj. kao dnevni zaklon.
Posluzice i za nocenje na vodi kad se negdje uhvati vremena da probamo i te Shvedske sarane ;)
I ja mislim da bi trebao... sudeci po karakteristikama, jaci je od mnogih klasicnih satora koji su na trzistu danas (hidrostaticki), a ima i veci prostor tako da bi se u njega mogao ubaciti i onaj jedan "sarandzijski otoman na sklapanje" :grin: ... ima i ekstra "zakacke" tako da bi se dao stabilizovati da izdrzi jaci vjetar...

A sto se drugog dijela teme tice: VRLO RADO!!! Vise je vrijeme da moramo skontati taj susret... samo javi kada ti odgovara!!!
slika slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: sator

Post Postao/la Seha » 30 svi 2010, 12:52

Vidicemo kakav budem sa vremenom tamo negdje sept - okt.
Ti nam se raspitaj u svakom slucaju za detalje oko: kampovanje, koristenja camca, dozvola i populaciji sarana. Skontacu sa Denisom vjerovatno se i on zaleti samnom kod tebe.

Bistro
slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: sator

Post Postao/la rusko » 30 svi 2010, 13:52

naravno.. pripremicu teren, pa cemo se dogovoriti oko datuma...
slika slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: sator

Post Postao/la montana » 01 lip 2010, 08:05

Rusko foliraju te! Kakav saranski otoman??? Samo te mame pa kad kupis sator, bice, rod-pod, pa ono saransko "silte", pa serpe... ode ti <papucar>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: sator

Post Postao/la Seha » 01 lip 2010, 16:04

Pusti Monty da sve ide prirodnim tokom nemoj i ti brana i zabrana.. <valjanjeodsmijeha>
Nemojte i ovdje otvari front, raturicemo vam prve rovove i tad ste pod kapitulacijom (drzite se varalicarskog fronta i mirna Bosna ,a bogami i Hercegovina) <valjanjeodsmijeha>
slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: sator

Post Postao/la angler » 01 lip 2010, 17:19

E moj Montana ode nam Rusko :cry:

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: sator

Post Postao/la rusko » 01 lip 2010, 17:48

Ja sam mislio da sam ja fanatik sto se tice musicarenja, a kolege ne razumiju ni da covjek nekad treba i da prilegne... <valjanjeodsmijeha>
slika slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Kamp oprema”