Lov Šarana.

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 23 ruj 2006, 12:30

Zalosno je sta se desilo Borackom jezeru po meni najljepsem prirodnom jezeru na samo u BiH nego i u sirem regionu.
Jezero u kom su nekad plivali primjerci sarana od 20+ kg, je devastirano krivolovom..Ovo je prva sezona da nisam lovio na tom jezeru jer sam postao svjestan da su sarani na tom jezeru na rubu opstanka.
Udruzenje iz Konjica nije ni svjesno da se uz malo reda i zakona od te vode moze napraviti zlatni rudnik a ovako naplate tu i tamo dnevnu dozvolu i "kapak"........A mogu jednostavno cuvati kapitalne ribe i svremena na vrijeme ubaciti konzumne sarane za raju koja hoce ponijeti koju manju ribu za klopu.
Ja cu se definitivno vratiti na ovu vodu ako se sta u dogledno vrijeme promjeni nabolje (citaj jezero poribi i cuva od dalje devastacije) jer mi je vrijedniji jedan saran prosjecne tezine uhvacen u BiH nego tonu "evropskih" kapitalaca !

ZIPA OVO NEMA DALJE !! :wink:


slika

slika

Daj puknite i vi koju sliku sa Borackog sta ste se stisli !
slika


Avatar
Mujacic Mirza
Piskaralo
Postovi:246
Pridružen/a:24 lip 2006, 18:05
Lokacija:-Tuzla -
Kontakt:

Post Postao/la Mujacic Mirza » 04 lis 2006, 18:10

Hvala svima , na iskrenim cestitkama!
Evo vrati se i ja u ovu vamo pustaru
A to ,da to sto sam lovio ,lovio sam nije istina!
Jer mi supruga obozava ribolov!
Odma poslije tz. medenog smo otisli na jezero da zabacimo zajedno , cak je i na vjencanju bilo odma zabaceno da se da doznanja da brak nece moci ostati bez ribolova.....ha!
Senade te ti slike saljem na mail!

Avatar
Emir
Štela
Postovi:97
Pridružen/a:25 lip 2006, 10:01
Lokacija:Germany
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Emir » 29 lis 2006, 15:03

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :( :( :( :( :( :( :( :( :( :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Ma smislicemo nesto o cemu da se diskutuje a da se ne TAKMICI
BISTRO
budi fer,uhvati i pusti

Avatar
Mujacic Mirza
Piskaralo
Postovi:246
Pridružen/a:24 lip 2006, 18:05
Lokacija:-Tuzla -
Kontakt:

Post Postao/la Mujacic Mirza » 02 stu 2006, 18:23

Emire i ja bi volio da takva tema izadze na forumu!
Cesto pgledam pojedine postove i tamam kontam da se ukljucim u diskusiju ,ono se nadzu neki papetnjakovici da se prepiru i dokazuju koje pametniji i zbog takvi uvjek odustanem i povucem se!
Ovaj i bilo koji sit-ovi su napravlljenji da bi se ljudi mogli druziti ,davati savjete jedni drugima , razmjenjivati znanja i iskustva , a ne prepirati se i dokazivati!
Na ribolov treba gledati ,kao razonodu ,kao hobi i ljubav prema vodi i prirodi.....ali sto Seha kaze malo nas je takvi....cast izuzetcima ,da nebi grjesio dusu!
Nek je bistro....

brzak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la brzak » 20 pro 2006, 02:05

kamo srece da se samo vise vremena za pecanje ima,mislim da onda nebi dolazilo do nesuglasica.pozdrav


Avatar
lemi63
Štela
Postovi:99
Pridružen/a:29 kol 2006, 21:37
Lokacija:holland
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la lemi63 » 21 pro 2006, 23:32

Bravo Brzak,pecanje i samo pecanje i o pecanju.
P.S
Volio bih da se na ovom forumu nepravi razlika ni izmedju pocetnika(ribolovca)ni nazovi profesionalca.Svi koji vole pecanje i pecaju imaju za mene isti tretman.Dali imali skupe ili jevtine stapove nemjenja stvar.BLAGO SE PROVLACI PONEKAD NEKA NABUSITA VELICINA NEKOG OD NAS.TO NIJE SPORTSKI.Za mene su svi dobro dosli,i zelio bih da sto vise ljudi napise ponekad nesto.
Bistro!!!
priroda nam daje mnogo,uzvratimo joj bar malo

Avatar
Dzeno
Početnik
Postovi:25
Pridružen/a:19 ruj 2006, 01:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Dzeno » 25 sij 2007, 17:17

Hajde ljudi da vidimo šta za sledeću sezonu šarana :) Znam da je skoro pa predaleko al kad nemožemo loviti dajte bar da pričamo o lokacijama i planovima za sledeću sezonu !! Vidim dosta se govorilo o Boračkom jezeru. Mislim da je Šeha u pravu kad je rekao da se gore treba ići van sezone, a to je vama iz inostranstva malo teže. Meni je Boračko na nekih 30 km od moje kuće, šta mi preporučujete ???

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 25 sij 2007, 22:20

Ovo ljeto akobogda garant sa Mirzom jedno 5-7 dana na nekoj od njegovih lokalnih voda ,par dana Salakovac ili Jablanicko i jedno 2 dana Finzula ili Sava u Croatien !

Dzeno u septembru je gore super. Nema dreke ciganluka i turbo folk ispiranja mozdanih vijuga. Znam ekipu koja svake sezone lovi bas u tom periodu i love iskljucivo sa plaze gdje je kamp..Da sam u mogucnosti biti dole u tom periodu ja bi lovio sa donje plaze ispod Mujine kafane gdje nastaje rijeka Sisnica..Ako mislis loviti na jedan dan nemoj ici dzaba prije ces dobiti ribu na Salakovcu..Za Boracko minimalno 3-4 dana hranjenja,sator fazoni i stapovi u vodi 24 sata. Pratim ulove u zadnjih 5-6 godina saran je u Borackom pred istrebljenjem..Niko ga neporibljava a autohtoni divljak koga su Austrougari poribili kad su zivili u kasarni pored jezera je vremenom izlovljen sportskim i nesportskim rekvizitima (najcesce harpunom i podvodnom puskom u mrijestu).
Zalosno je sve to ! Po meni najljepse prirodno jezero u BiH a lokalno drustvo ga poribljava kalifom.......To mozemo samo mi Bosanci i Hercegovci i niko vise na planeti zemlji!
slika

Avatar
Dzeno
Početnik
Postovi:25
Pridružen/a:19 ruj 2006, 01:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Dzeno » 26 sij 2007, 01:07

Seha ja akobogda na ljeto sam na Salakovcu 5 dana u kampu. Ja sa jos dvoicom kolega. bar smo tako planirali. A boračko ako bi kasnije vrijeme posluzilo i gore bih otisao u septembru. Ovo za salakovac je garant !!!

klapna
Štela
Postovi:79
Pridružen/a:17 sij 2007, 19:52
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la klapna » 26 sij 2007, 10:17

Ako vidite jednog visokog i zgodnog decka hehe i Zoku gremlina njega nemos promasit slobodno se javite.
Jos uz to ide da mlate s varalicama na pravom ste putu. :lol:
Sve ovo vrijedi za Salakovac.

Inace sranove ne lovim NIKADA al volim se druziti s ljudima.

Pozdrav i bistro :lol:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 26 sij 2007, 14:36

Zoka isti Goran Bare (iz mladjih dana) !
Postoji jedna varijanta (varalicarska) kazu ko lovi sarane slabo kara !
Zato je Klapni ispod ponosa da kaze da je lovio sarane na Hutovu Blatu :wink:

Dzeno bicemo u kontaktejsn pa kad budem dole naletim kad krenem na more da mi odas koju poziciju sa saranima !
slika

Avatar
Dzeno
Početnik
Postovi:25
Pridružen/a:19 ruj 2006, 01:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Dzeno » 26 sij 2007, 23:20

Klapna valjda cemo se prepoznati heheheh. Nema na salakovcu puno pravih ribara, ako ništa možda ugledamo logorsku vatru ili nam zamiriše roštilj pa navratimo. Seha nikakav problem navrati kad podjes na more a i svakako kad krenes na šarana na Salakovac da se vidimo.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 27 sij 2007, 13:25

Dzeno javim se pod "obavezno" !
Kad budem lovio na Salakovcu bujrum buraz samnom ..
slika

Avatar
Dzeno
Početnik
Postovi:25
Pridružen/a:19 ruj 2006, 01:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

vakatr da se krene sa ovom temom !

Post Postao/la Dzeno » 02 svi 2007, 20:09

Seha druze evo danas sam malo išao na Jablaničko i zadivio se primjercima šarana koje sam i fotografisao. Vidio sam mozda oko 30 - 40 komada ali ova dva su mi bas pala za oko, a ti sam pokušaj odrediti kilažu :)
http://www.bih-ribolov.com/component/op ... il/id,370/
Zadnja izmjena: Dzeno, dana/u 02 svi 2007, 22:22, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 02 svi 2007, 22:18

"Nemere" se ovako od oka.Odvesces me na tu lokaciju pa kad ih uhvatim i izvagam dacu ti odgovor "u gram". :wink:
Raduje me da u Jablanickom jos uvjek plivaju ribe zbog kojih vrijedi odvojiti par dana odmora pored stapova.

Bistro Smrzlo i svaka cast za foto !
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Tehnike i sistemi”