Zimski ribolov sarana

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

losos
Početnik
Postovi:27
Pridružen/a:14 pro 2008, 20:12
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Interesantni video klipovi o saranskom ribolovu

Post Postao/la losos » 05 vel 2009, 19:47

jesul ovo seha sevap klipovi :D


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Interesantni video klipovi o saranskom ribolovu

Post Postao/la Seha » 06 vel 2009, 15:43

Zasto sevap?? Pokusao sam ali te nekontam!
Link za klipove je postavljen da bi se olaksao pristup informacijama posijetiocima foruma (ako je vec potrebno objasniti razlog postavljanja linka).
slika

losos
Početnik
Postovi:27
Pridružen/a:14 pro 2008, 20:12
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Interesantni video klipovi o saranskom ribolovu

Post Postao/la losos » 06 vel 2009, 16:47

Pa u ovo doba godine kad nema smisla sarana pecati svaki novi klip vezan za pecanje sarana dodje sarandziji kao sevap klip.Moje licno vidjenje,nista zlonamjerno nisam mislio :D BISTRO!!!

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Interesantni video klipovi o saranskom ribolovu

Post Postao/la Seha » 06 vel 2009, 17:21

Kako nema smisla pecati sarana zimi ima samo je malo onih koji to ciljano cine.
Evo u Kaknju redovno stizu vijesti o ulovima sarana..
slika

losos
Početnik
Postovi:27
Pridružen/a:14 pro 2008, 20:12
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Interesantni video klipovi o saranskom ribolovu

Post Postao/la losos » 06 vel 2009, 20:21

Pa dobro, nismo na istim frekvencijama ja sam mislio na saranski ribolov u pravom smislu a ne na lov sarana koji se praktikuje u Kaknju koji sam uspio i da dozivim.


Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Interesantni video klipovi o saranskom ribolovu

Post Postao/la Amir » 06 vel 2009, 22:17

Seha jaro ovaj losos zna sta prica samo nece na hladnocu on ceka ljepse vrijeme za sarana. :wink:

Avatar
Emir
Štela
Postovi:97
Pridružen/a:25 lip 2006, 10:01
Lokacija:Germany
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Interesantni video klipovi o saranskom ribolovu

Post Postao/la Emir » 06 vel 2009, 23:55

Ne bih se slozio da postoji lose vrijeme za lov sarana nego samo losa volja, a to bih obijasnio i u slici sa vasim dopustenjem licno vise volim loviti zimi nego u glavnoj sezoni pa ovako
slika
riba na zaledjenoj vodi
slika
jos jedna i sve tako redom
slika
sve dok nas led ne rastavi

mozda ni ovo nije klasicni saranski ribolov ali funkcionise :wink:
budi fer,uhvati i pusti

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Interesantni video klipovi o saranskom ribolovu

Post Postao/la Seha » 07 vel 2009, 00:27

Upravo tako Emire nepostoji lose vrijeme samo vrijeme kad se sarani intenzivnije ili manje hrane!
Cestitke majstoru na ulovu..
Uprskasmo temu totalno hajde losos i ti se osevapi kojim linkom.
slika

Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Interesantni video klipovi o saranskom ribolovu

Post Postao/la Amir » 07 vel 2009, 11:30

Ima tu puno faktora ali ako nisi na vodi ni ribu neces uhvatiti.Ja poznajem vode gdje je po hladnoci skoro pa nemoguce uhvatiti sarana ali poznajem vode gdje riba odlicno zimi radi.Moj jaran Nurija Iz Sarajeva kojeg losos dobro poznaje uspijesno hvata sarana ljeti kao i zimi.On prvo hrani labudove na ledu kukuruzom i kada ptice polome led pod sobom onda na istom mijestu hvata sarane na jos zaledjenoj vodi.To se sve desava na Dunavu a samo dva kilometra od te pozicije skoro je nemoguce sarana uhvatiti.Zasto?Sjecam se da je losos za katolicki bozic zajedno sa mnom prije 7-8god. dok je snijeg padao i ringovi se ledili hvatao sarane.Zimi je neugodno cekati satana i nije bas zdravo zato se on odlucio da saceka proljece.
:D Bistro .

losos
Početnik
Postovi:27
Pridružen/a:14 pro 2008, 20:12
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Interesantni video klipovi o saranskom ribolovu

Post Postao/la losos » 07 vel 2009, 17:07

Lijepi sarani sve pohvale,al da neko vise voli loviti sarana zimi nego ljeti to ne kontam. Puno godina pecam sarana( ca.30) i nema na kom vremenu ni ukoje doba godine nisam pecao i desavalo se i to da dok imam ribu na stapu cekam da mi prijatelj ocisti ringove od leda da bi uopste izvadio ribu al saranskog ribolova u toku zime sam se vec davno odrekao.Pored opreme namjenjene za zimski ribolov koju imam pocevsi od carapa pa do grijalice u satoru ipak je bilo hladno.U arhivi od decembra imas seha par moji slika. :D :D :D BISTRO

G.O.D.
Početnik
Postovi:28
Pridružen/a:05 vel 2009, 13:46
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Interesantni video klipovi o saranskom ribolovu

Post Postao/la G.O.D. » 07 vel 2009, 21:45

dva puta sam experimentalno isao na sarana...nekako mi se nije dopalo...)valjda sto moras kampati vise dana, a ja za to bas i nemam vremena. :) mada mogu misliti kakav je osjecaj izvuci 20-ak kg :) :wink:
Seha, primjetio sam da tebi saranche ide od ruke :wink:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Interesantni video klipovi o saranskom ribolovu

Post Postao/la Seha » 07 vel 2009, 23:20

losos je napisao/la:Lijepi sarani sve pohvale,al da neko vise voli loviti sarana zimi nego ljeti to ne kontam. Puno godina pecam sarana( ca.30) i nema na kom vremenu ni ukoje doba godine nisam pecao i desavalo se i to da dok imam ribu na stapu cekam da mi prijatelj ocisti ringove od leda da bi uopste izvadio ribu al saranskog ribolova u toku zime sam se vec davno odrekao.Pored opreme namjenjene za zimski ribolov koju imam pocevsi od carapa pa do grijalice u satoru ipak je bilo hladno.U arhivi od decembra imas seha par moji slika. :D :D :D BISTRO
Postao/la G.O.D. dana sub vel 07, 2009 8:45 pm

dva puta sam experimentalno isao na sarana...nekako mi se nije dopalo...)valjda sto moras kampati vise dana, a ja za to bas i nemam vremena. mada mogu misliti kakav je osjecaj izvuci 20-ak kg
Seha, primjetio sam da tebi saranche ide od ruke
Losos nepoznajem te pa da se neigramo pantomime.. Jesi li ti Amirov prijatelj koji je poslao slike sarana sa Finzule?
Ako mislis na te slike gledao sam ih i cestitam na ulovu.
Sto se tice ribolova zimi mogli smo posebnu temu napraviti o tome da nerazglabamo ovdje jer uprskasmo temu video klipovi zimskim ribolovom sarana.
Bar toliko mozemo pomoci Senadu (Adminu ovog web portala).
Ako se slazete prebacicu ovaj dio pod novu temu zimski ribolov sarana.

GOD ide al nikako da predjem tih magicnih divljih" 20 kg iz nekog BH bisera..
Bice valjda i to jedan dan akobogda.

Ako se slazete prebacicu ovaj dio pod novu temu zimski ribolov sarana.
slika

Avatar
Emir
Štela
Postovi:97
Pridružen/a:25 lip 2006, 10:01
Lokacija:Germany
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Interesantni video klipovi o saranskom ribolovu

Post Postao/la Emir » 08 vel 2009, 15:38

Otislo se totalno sa teme
budi fer,uhvati i pusti

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Zimski ribolov sarana

Post Postao/la Seha » 08 vel 2009, 17:42

Ne tako davno se vjerovalo da saran ali i ostali ciprinidi u zimskom periodu hiberniraju i da prestaju sa hranjenjem..
Danas kad o samim mamcima i navikama sarana znamo puno vise taj mit o neuhvatljivom zimskom saranu je pao u vodu..
Istina je da saran zimi smanji aktivnost ali daleko od toga da neuzima hranu i to narocito onu koju smo specijalno kreirali za hladnu vodu..
Na trzistu je velika ponuda gotovih boilia koje su namjenjene iskljucivo za ekstremno niske temperature.. Kao po pravilu to su boilie sa nosacima aroma na bazi alkohola jer klasicno ljetne arome se uglavnom prave na raznim zivotinjskim ili biljno uljnim nosacima..
Samo lociranje riba je u ovom dijelu godine izrazito otezano jer se ribe nepokazuju na povrsini ali ako imate dovoljno strpljenja i volje nije ih tesko pronaci..
Zavisno o kojoj vodi je rijec i samoj podvodnoj konfiguraciji dna te dubini mozemo pretpostaviti gdje se sarani skrivaju u ovom dijelu godine.
Obicno su to mijesta koja koliko toliko odbajaju od sterilne okoline i gdje je temperatura vode za koji stepen veca.
Sarani instiktivno pronalaze takva mijesta i ako ste jednog uhvatili na nekoj od lokacija budite sigurni da tu nije bio sam jer se sarani u ovo doba godine grupisu u manja ili veca jata. To nemoraju biti najdublji dijelovi. Ta mijesta su vecinom gdje je pojas termoklime topliji od ostalih slojeva vode. Ti pojasevi mogu biti izazvani: potocima koji se ulijevaju u npr. jezero, podzemnim izvorima vjetrom izazvane turbulencije vode pa cak i mijesta koja su u ljetnom periodu obrasla lokvanjima i ostalim biljkama znaju biti topliji za koji stepen jer truljenje biljka u vodi oslobadja toplotnu energiju..Ukoliko znate za neko od takvih mijesta, a da su ujedno u blizini potopljenih grana,panjeva i sl. budite sigurni da su i sarani tu jer su oni uvijek tamo gdje imaju zastitu tj. podvodne prepreke.

Evo zapoceo sam novu temu pa da prebacimo postove iz teme video klipovi..
slika

Avatar
Emir
Štela
Postovi:97
Pridružen/a:25 lip 2006, 10:01
Lokacija:Germany
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zimski ribolov sarana

Post Postao/la Emir » 26 vel 2009, 01:28

mada se zimi dok se voda hladi jos dugo moze saran loviti i unatoc tome sto voda se zamrzava jer se hladi od povrsine na dole ,ali se kad se led otopi i voda pocne zagrijavati ,malo teze dolozi do ulova jer se voda zagrijava od gore i riba se zadrzava u razlicitim slojevima vode ako se ostane uporan i hrabar i uz par dobri trikova moze jedna ili druga riba moze prevariti moja sezona je lagano zapocela unatoc dugoj zimi i jos zamrznutim vodama (nekih 60%) vec na mom kontu stoje prvi SARANI (mnozina) jedan od tih sretnika je i ovaj kojeg zbog niskih temperetura nisam ni vadio iz meredova za slikanje mada doduse nije ni riba neke jake kilaze da bi morao to uraditi dosta je i ovalika sa mobilnim
slika
ali sezona lagano zapocinje i nadam se sve cescim i vecim ulovima
naravno i vama zelim bistro
budi fer,uhvati i pusti

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Tehnike i sistemi”