Saranski Sistemi

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
Emir
Štela
Postovi:97
Pridružen/a:25 lip 2006, 10:01
Lokacija:Germany
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Saranski Sistemi

Post Postao/la Emir » 23 ožu 2009, 23:51

Glavni razlozi su daleko izbacivanje i petljane ili zakacke prilikom izvlacenja ribe a ako se ima sredstava za PVA vrecice one su dosta bolje ali i hranilice se mogu koristiti i ako nisu uobicajena pojava
budi fer,uhvati i pusti


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Saranski Sistemi

Post Postao/la Seha » 23 ožu 2009, 23:52

O ribololovu sarana hranilicom sve najpozitivnije. Prihrana tik uz mamac je uvijek bila jedan od kljuceva za uspijeh u ribolovu..
Javna je tajna da je u proljetnom ribolovu ovo najefikasniji sistem za sarana, mrenu i deverike.
Evo dok sam ovo pisao Emir odgovori na zadnji post..
Nebi se bas slozio da su cesta petljanja i zapinjanja (naravno ako idemo iz krajnosti u krajnost to se desava i sa olovom)..
Predvezi za ribolov hranilicom su uglavnom jako kratki 10 tak cm, stim da mamac i udica idu na laksu stranu hranilice i tu se zabiju u prihranu koja je u hranilici..
Za mene nepostoji bolja prezentacija za rano proljetni ribolov (jak mirisni signal prihrane, a malo za pojesti naravno osim naseg mamca i par slobodnih mamaca u prihrani)..
slika
Uglavnom za jezera koristim Drennanove linijske hranilice koje su stvarno zakon ukoliko koristite moderne saranske sisteme, olovnu upredenicu (leadcore) i ostale zajebancije.
Sigurne za sarane ukoliko dodje do pucanja strune (semi fiksna), a ujedno i veoma efikasna igracka.
slika

yugi
Štela
Postovi:70
Pridružen/a:13 ožu 2009, 23:21
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Saranski Sistemi

Post Postao/la yugi » 24 ožu 2009, 01:36

Pratim već duži vremenski period pisanje i Emira a i Šehe i zaista cijenim vaše mišljenje.Ono što svakako želim reći je to da ne spadam u vašu "kategoriju" ali vam nikada neću priznati da volite više ribolov od mene :D Ja već nekoliko godina pecam gotovo isključivo na hranilicu i kao što sam već napisao u svom prvom postu na forumu ne mogu se pohvaliti nekim posebnim ulovom ali nisam ni nezadovoljan.To da se hranilice prilično malo koriste na našim vodama je sasvim tačno a zašto je to tako nikako mi nije jasno.Ja Šeha ne koristim ove hranilice koje si pomenuo već one feder hranilice sa anti tangle cjevčicom (jel ja ovo dobro napisah ha ha ha-malo šale nije na odmet) i što se mršenja tiče nisam imao baš nekih problema.Razlog tome je vjerovatno i taj što rijetko kad koristim predvez duži od 7-8 cm.Pogotovo sam mišljenja da je ovaj način efikasan prilikom kraćih boravaka na vodi a obzirom da nas je u BiH većina onih koji najčešće upražnjavaju jednodnevne boravke mišljenja sam da bi ova tehnika ribolova trebala češće biti upražnjavana.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Saranski Sistemi

Post Postao/la Seha » 24 ožu 2009, 16:16

Ma nema tu kategorija Yugi ovo je samo hobi, a ne profesija od koje nam zavisi egzistencija.....
Ima brate 100 metara prsno i ring, e tu se gleda ko je bolji :mrgreen:
slika

Avatar
Emir
Štela
Postovi:97
Pridružen/a:25 lip 2006, 10:01
Lokacija:Germany
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Saranski Sistemi

Post Postao/la Emir » 24 ožu 2009, 18:39

mislim da je kod mog izjasnjavanja za hranilice nesto malo pogresno protumaceno za petljanje nisam mislio na mrsenje predveza i strune nego a mislim da sam to stavio u zagradi zakacivanje u travu grane ili kamen ostaje zaklemano da li to bilo ovo olovo ili ona korpica sto se kaci (mada je korpica jos gora) na vodama gdje nema prepreka i gdje se peca na daljinama ispod 50 m se moze koristiti na vecim daljinama prilikom udara od vodu hrana se opere (razbije ) sa olova dali to bio METHOD MIX ili METHOD PASTE dalji izbacaj jaci udar od vodu i spadanje hrane ali nisam rekao da se ne koristi
budi fer,uhvati i pusti


stefan češka
Prava Štela
Postovi:100
Pridružen/a:22 kol 2009, 09:17
Lokacija:Czech Republic
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Saranski Sistemi

Post Postao/la stefan češka » 22 sij 2011, 10:18

Zdravo !Jeste li pokušao koristiti umjesto olova vyvážce kamena? Pokavad Ja ne mogu ga preporučiti. uvjet je da imate dobru liniju vyšponovaní. blokirati pucao biste dobili vanjska strana od gumene trake. Stefan <flag>

stefan češka
Prava Štela
Postovi:100
Pridružen/a:22 kol 2009, 09:17
Lokacija:Czech Republic
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Saranski Sistemi

Post Postao/la stefan češka » 22 sij 2011, 10:39

Ja bi također preporučiti imate ovaj isječak gdje ste postavili stupanj pull-up dovesti kad bi vam zapeti i dovesti zavjesa pada
ovde stavím link
http://www.nikl.cz/p488-snag-clips-vypinaci-zavesky.php
ova firma ima ime Carp R us

Ja još uvijek htjela da vam pokazati ovo kako bi spriječio rak. neničli bolies za vas. kad idete negdje, a odgojen, ili izvozi u željeni položaj. Máteto uz video projekciju po Boss sam Carp R Us, govori engleski i češki titlovi podtím su, ja ti se nadam To će líbyt?
http://www.nikl.cz/p501-rap-it-ochrana-nastrahy.php

Avatar
pecaroš_112
Haman Štela
Postovi:43
Pridružen/a:29 svi 2011, 18:25
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Saranski Sistemi

Post Postao/la pecaroš_112 » 29 svi 2011, 20:27

Veliki pozdrav svima!
Možete li mi staviti na popis sve elemente koje da kupim za Šehin sistem, znači ako Šeha može da mi kaže koje on elemetne korisiti za svoje kapitalce, (točne nazive elemenata). :wink: :wink:
Šeha majstor si!
Ja sam iz HR, pa bih zamolio da ne bude puno ne razumljivih riječi. :grin:
Oprosti što te zamaram!

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Saranski Sistemi

Post Postao/la Seha » 30 svi 2011, 13:06

Pozdrav pecaros. Nisu to neki kapitalci love ljudi puno vece ribe ja nisam te srece, ali to mi nimalo nemanjuje gust pri ribolovu.
Jednostavno meni je sasvim dovoljna setisfakcija da sam na vodi sa prijateljima (sto duze to bolje) :wink:
Za ovaj sistem koji ja koristim ti je potrebna inline hranilica koja na sebi ima konusni zavrsetak od silikonskog materijala, virbla (vrtilica) - Najcesce kad kupis hranilicu dobijes sve u kompletu. Ja koristim drennan ali danas u ponudi imas gomilu proizvodjaca koji ih imaju u ponudi Korda, Maver itd
Vazno je da je hranilica namjenjena za semifiksne montaze sistema tj. da virbla zaglavi jednim dijelom u tijelo hranilice kako bi dobili famozni polufiksi sistem za samoubadanje ribe koji ce ukoliko nam riba prekine strunu omoguciti ribi da se lako oslobodi hranilice. Takodje ti je potreban neki takozvani leder ili ti struna koja prolazi kroz hranilicu i sprijecava petljanje i poboljsava samu prezentaciju cijelog sistema na dnu. Ja koristim lead core materijal (upredenica sa olovnom jezgrom). Taj materijal jako dobro drzi taj kriticni dio zakovan za dno. Imas ih vec izradjene kupiti ili mozes kupiti iglu i materijal pa ih sam izraditi na zeljenu duzinu. Ja sa hranilicom uglavnom koristim duzinu leadcore-a izmedju 50 - 100 cm.
Sto se tice materijala za predveze na kojim je udica i mamac pisano pravilo je da na muljevitom dnu se koriste mekani materijali poput upredenice, a na tvrdnom dnu (sljunak ,glina) najcesce se koriste kruci materijali ili kombinacije krutog i mekog. Za to su napodobnije upredenice koje na semi imaju navucen plasticni polimer ili neki drugi matrijal. Nakon sto svezes udicu sa sistemom mamca na dlaci jednostavno svuces noktima jedan dio materijala do udice (ca. 2 cm) a ostatak predveza zagrijes na pari vrele vode kako bi dodatno ukrutio taj dio predveza. Donji dio ovih hranilica je otezan olovom i taj dio uvijek pada na dno, nakon sto u hranilicu utisnemo praskastu prihranu (tijesto) u gornji kraj utisnemo udicu sa mamcem kako bi eleminisali zapinjanje udice za neku prepreku ili da se udica nadje pod hranilicom zapne za nju i tako onemoguci ribi da je nesmetano moze usisati u usta. Eto to sam ti onako ukratko ako ima nekih nedoumica javi se. Evo ti i par slika i jedan video da vidis na kako to sve treba da izgleda. Bistro
inline hranilica.jpg
leadcore.jpg
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CBVdaGsVZLM[/youtube]

Evo i video kako napraviti omce na leadcore materijalu za virblu i za glavnu strunu.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QxPLcvxSles[/youtube]
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
slika

Avatar
pecaroš_112
Haman Štela
Postovi:43
Pridružen/a:29 svi 2011, 18:25
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Saranski Sistemi

Post Postao/la pecaroš_112 » 30 svi 2011, 13:46

Hvala puno majstore, evo upravo sam svezo kao na videu.
Isprobat cu pa da vidimo :grin: :grin:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Saranski Sistemi

Post Postao/la Seha » 30 svi 2011, 15:48

Super pa ako bude koja ribica okini nam koju slikicu da vidimo gdje lovis. Bistro
slika

Avatar
pecaroš_112
Haman Štela
Postovi:43
Pridružen/a:29 svi 2011, 18:25
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Saranski Sistemi

Post Postao/la pecaroš_112 » 30 svi 2011, 18:44

Ma bit će slika, slikat cu gdje lovim Ciglanske bare i ako bude ulova. :grin: :grin:

Avatar
sasavt
Početnik
Postovi:23
Pridružen/a:22 srp 2012, 08:56
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Saranski Sistemi

Post Postao/la sasavt » 02 kol 2012, 18:54

Evo jedan jako kvalitetan predvez koji ja koristim pogledajte na youtube. http://www.youtube.com/watch?v=pLnmln1u7E0
predvez se zove 360 ring ja ču vam opisat kako ja to radim .Trebate imat udicu pop up sistem ili banana udicu kako je neko zove ,odgovarajuči silikonski stoper koji neče pucati kada se navuče na udicu ,virblu koja prolazi na knap na udicu također i mali prsten koji je malo teže nabavit jer ih neke ribolovne trgovine nemaju i kad ih pitaš za to ko da si ih pitao kako se zovu sateliti na nebu :456: .i treba vam gumica za kosu umjesto silikona .Znači provučete virblu pa stoper pa prsten pa stoper to sve poslažete ko na videu sta je prikazano . sada uzmete malu gumicu za kosu onu za pravit djeci repiče i u boji su zašto nju jer se može dovoljno rastegnit i sto je najbitnije ne puca silikonska gumica puca i jako mi se zamjerila jer sa dosta riba izgubio, tu gumicu stavite na prsten provučete kroz prsten pa kroz gumicu da se napravi čvor . Ovaj predvez koristim zato što se svaki šarko kači na dolnju usnu što je najbitnije .
Želim vam bistro s tim predvezom !!!!!
Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pozorno slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Tehnike i sistemi”