Predvez

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Musafir86
Početnik
Postovi:1
Pridružen/a:19 kol 2013, 18:54
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Predvez

Post Postao/la Musafir86 » 21 kol 2013, 19:46

Lijep pozdrav.
Idemo na Savu u Domaljevaci zelio bih da mi kazete koliki je predvez dovoljan za sistem sa hranilicom. Inace lovimo deverike ali eto volio bi i nesto drugo da ulovim. NPR Mrenu ili sl. pa koji bi mi sistem najbolje godio. Pocetnik sam pa vas molim da budete strpljivi samnom ako sta lupim :)


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Predvez

Post Postao/la Seha » 23 kol 2013, 11:00

Pozdrav. Ukoliko ti je propusna hranilica (ona koja klizi po struni) Duzina predveza ti treba biti kratka oko 10 - 15 cm. Ukoliko ti je fiksna hranilica (koja ide na dno glavne strune) predvez sa udicom ili forfa kako je neki nazivaju ti treba biti 15 -20 tak cm ispod hranilice. Sve to radi manjeg uplitanje i bolje detekcije ugriza ribe.
Na isti sistem mozes loviti i mrenu i deveriku, a sta ces ciljano loviti zavisi od vrste prihrane i mamaca koje ces koristiti.
Imas na ovom linku ispod na pocetnoj stranici foruma rubriku i teme za raju koja se tek upoznaje sa raznim ribolovnim tehnikama.
viewtopic.php?f=208&t=2924


slika
slika

Avatar
astoraurora
Nobelovac
Postovi:1229
Pridružen/a:04 kol 2008, 23:59
Lokacija:TZ
Kontakt:

Re: Predvez

Post Postao/la astoraurora » 25 sij 2014, 01:56

Nadam se da nije kasno i da će ovaj odgovor naći put do korisnika koji je postavio pitanje. A pitanje je bilo koliki predvez da postavlja kada peca na rijekama, u konkretnom slučaju na Savi, u Domaljevcu, gdje uzgred i ja najčešće pecam kada idem na Savu. Naime, ja pecam na feeder štapove, odnosno već nekoliko godina upražnjavam method pecanje, kako na jezerima, tako i na rijekama. Što se tiče dužine predveza, a što je mislim najvažnije kod pecanja na rijekama, pogotovu na Savi i Dunavu. Kolika dužina preveza će biti zavisi od mnogo faktora, kao i od samog ribolovca. Neko preferira kraći, neko srednji, a neko opet duži predvez. No, za bolji ulov, veće primjerke deverike na primjer, po mogućnosti koristiti što duži predvez ka da se peca na Savi. naime, postoji neko nepisano pravilo da se kraći predvez najviše koristi na stajačim vodama, dok se duži predvez koristi na rijekam pogotovu na Savi, Dunavu...Na ovaj duži predvez će pored deverike veoma često da udari i mrena, babuška, pa i šaran. Ovo sve govorim iz iskustva, a opet to sam vidio na video prezentacijama Dome Gabor, mađarskog reprezentativca, iskusnog fideraša. Njegova preporuka je da se koriste predvezi dužine od 80 do 120 centimetara. Najbolje se to može vidjeti na ovom videu. Naime kao što možete vidjeti Dome Gabor peca na Dunavu, na kamenitom terenu i ima veoma dobre rezultate.
Nadam se da sam ovim odgovorom pomogao nekome da značajno unaprijedi i olakša sebi ribolovno umiječe.


[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=4H2L8DWIe54[/youtube]
FACEBOOK - FeederTeamTZ Astor

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Tehnike i sistemi”