Lov amura.

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
admin
Potpredsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:46
Pridružen/a:16 lip 2006, 16:20
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Lov amura.

Post Postao/la admin » 28 kol 2006, 04:34

Ovo cemo ostaviti za Emira.


Avatar
Drill
Haman Štela
Postovi:34
Pridružen/a:20 ruj 2006, 11:56
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Drill » 21 ruj 2006, 14:46

slika slika Hajd kad nema Emira da onda ja otpocnem.
Upecao sam ga na (Mega Mais)Krupni kukuruz borba je pocela tek kad sam ga privukao blizu obale,tipicno za Amure,
C§R C§R C§R C§R C§R C§R C§R C§R C§R
<°)))< <°)))< <°)))< <°)))< <°)))< <°)))<
Zadnja izmjena: Drill, dana/u 22 ruj 2006, 11:45, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
Emir
Štela
Postovi:97
Pridružen/a:25 lip 2006, 10:01
Lokacija:Germany
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Emir » 22 ruj 2006, 00:41

Svaka cast momce lijepa riba nema sta!!!!!!
Kao sto rekoh jednom nije mi draga riba iz tog razloga sto stvarno nema "SPORTSKOG DUHA" ama bas nimalo sve do obale ide ko da ce na baklavu a kad pridje onda pa se k.... ko on nesto otpor i to mada sam insan koji voli laksa umaranja bez imalo stresa i hektike i podjednako odajem paznju ribi od 3 , 5 i 15 kg i na gore i koristim stapove 1,75 lbs 2,5 lbs i maximum 2,75 to mi kad ga razvlacim na daljine od 300 ili 500m to najcesce ako lovim ko Francesa pa oda na tu daljinu i olovo kad vuces treba ti jaci stap da neskrenem sa teme znaci koristim mekse stapove bas iz tog razloga sto se " macici pred obalom guse" i onda treba da stap funkcionise i to punom parom mada sve sarandzije koriste stapove 3 pa cak i vise lbs i svi to tumace kao kad mora da zabaci na 100 i vise metara onda mu treba tako pritka mada bi ja onda sve njih pito vidi li on uopste svoju motazu kako mu je pala u vodu na toj daljini, mozda ja i grijesim mozda oni to vide ali se ja nikad nebi aslozio s tim mozda zbog toga sto sam onaj koji ako postoji ikakav nacin da se razvuce montaza onda cu razvuci a ako ne onda cu prvo da razmisli dali uopste tu da pecam.Ja stvarno totalno odoh sa teme a tj. cestitka za amura i to ostaje i jos jednom svaka cast i bez zamjerke sto odoh sa teme jer amur je riba koja nije za ljude sa slabim zivcima i panicarim jer bas kad vidis sta umaras onda on pobijesni. POZDRAV I BISTRO
budi fer,uhvati i pusti

Avatar
Drill
Haman Štela
Postovi:34
Pridružen/a:20 ruj 2006, 11:56
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Drill » 22 ruj 2006, 10:02

Pozdrav Emire,
Hvala na komplimentu za ovog Amura, to sto kazes da ga je lahko privuci obali 100% si u pravu ,znam iz iskustva jer puno sam ih dosad izvadio ,a bogami takodjer i izgubio bas pred Kecerom (pren samim Nosem),i to bas ono kad uzme u prvom momentu pravi bijeg a kad mu das kontru opusti se tako da mislis u prvom momentu da si ga izgubio ,pa tek onda laganim tempom ide lijevo desno uglavnom po povrsini vode ,al onaj ko jos nije Amura upecao i nezna sta ga jos ceka u blizini obale i vecina ih bas pred Kecerom izgubi ,jer tek onda pocinje borba,i ja sam ih do sada nekoliko izgubio bas na taj nacin ,al sam se malo opametio tako da kad ga privucem blizini obale onda dobro otpustim kocnicu i Spulu polagano pridrzavam rukom tako da kad pokusa zbrisati otvorenom jezeru onda skinem ruku sa kocnice pa onda ponovo u akciju Drilovanja sve dok ga maximalno ne zamorim, i onda stvarno moras biti oprezan sa Keserom,hocu rec vec prije ubaciti Keser u vodu pa ga bas ono osjecajno uvuci sa pomijeranjem stapa u Keser.
To sto kazes za Stapove u pravu si takodjer.Ja se pitam zasto mnogi ,pa mozda i 80% Sarandzija imaju sva tri Stapa npr,2,3/4lb ili 3x 3lb,i kad ih pitam iz kog razloga kupuju stapove iste lipsaze onda svi imaju isti odgovor kao ono da imaju sa svakim Stapom isti osjecaj pri zabacivanju,a to je po meni totalna greska,ja ne kupujem stapove zbog osjecaja pri zabacivanju ,nego zelim da mi ispune funktionalnost u odredjenim situacijama.Npr: mozda sam malo drugaciji od tebe al to je OK svi se malo razlikujemo i to je uredu,za razliku od tebe ako sam dobro shvatio gore sto si napisao ,ja ne zabacujem ili razvlacim konce na velike distance sa meksim stapom,nego za 200 m plus saljem montazu sa Stapom od 4 lb (Armalite TOP GUN) jer jer na 200 plus sa 2 lb po mom misljenju i iskustvu nemas vise pravu kontrolu ribe jer za tu daljinu je 2ili2,25 lb premalo,znaci na te daljine i jos dalje koristim 4 lb izmedju 100 i 200 m 3,5 lb a u blizini obale na kojoj sjedim koristim 2,25 lb da nebi doslo do iznenadjenja jer kad pred nosom dobijes Sargu onda Stap mora biti meksi (manje Lb) inace ga gubis (Sargu).
Na koji ga mamac ti Emire pecas? ili mozda neides sa ciljem bas na Amura pa ti dodje na Boili kao i mnogima .
Ja kad idem na Amura nakrmim sa pomijesanom prezlom sa Spinatom onaj sto ga kupujemo zamrznutog za jelo,a pravim i Bojlije pomijesane takodjer sa vecom koncetracijom kukuruznog brasna i Spinata i pokazalo mi se odlicno.
Toliko od mene za sada ,
Pozdrav Emire i Bistro :wink:
C&R C&R C&R C&R C&R C&R C&R C&R C&R
<°)))< <°)))< <°)))< <°)))< <°)))< <°)))<

Avatar
Emir
Štela
Postovi:97
Pridružen/a:25 lip 2006, 10:01
Lokacija:Germany
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Emir » 22 ruj 2006, 23:17

Postiovanje Drill!!!!!
Vrlo plemenito od tebe da si odgovorio ponovo na temu pa da malo procaskamo i i o tom amuru kao ravnopravnom clanu riblje skupine.
Prvo cu o tehnici lova koju sam ja primjenjivao dok sam lovio amura ali bas amura,i najvise sam ga lovio u ljetnim suncanim danima u podnevne saste ili u sam zalazak sunca kad amur u jatima odmara na povrsini i onda sa kruhom malo tvrdjim ili zilavom lepinom dug predvez i 60 g olovo pa drito u jato zabacis pustis da kruh ispliva na povrsinu i onda ga nategnes tek neki 5 cm ispod povrsine vode dok montaza padne u vodu amuri se razbijeze ili potonu malo ali samo na nekoliko minuta i ponovo se pojave i vec nakon 10-tak minuta je prvi na udici i tako ponovo i samo pratis jato jer se sa vremenom i ono pomijera, i nije mi se jednom desilo da u jednom danu jednu ribu imam i po 2 puta ali u svakom slucaju skoro citavo jato mozes da bar jednom imas na udici,ali kao sto rekoh samo u pokretu i bez puno galame a samim time da na daljini nisu nikakvi borci izvuces ga iz jata bez neke jake buke samo onako usput imao sam u takvim danima i po 15-tak riba za 3-4 sata pecanja,a sad ga najvise dobijam na boili loveci sarana i onda kad ga dobijem nisam sretan zbog toga ali ipak i on je riba pa ga cijenim kao takvog,a sto se tice stapova nisam ni rekao da mega daljine pecam sa 2 lbs nego 2 3/4 a na daljini od 200 m je svejedno koja je test krivina stapa ionako se monofil isteze tako da ni stozina nemoze nista da promijeni a prije ili kasnije sve ribe pridju blizu i onda je potreban stap koji perfektno radi ili prilicno dobro jer masinica i kocnica su jedno a mek stap je dugo i ako pecam masinice sa da kazem perfektnom kocnicom a ko peca Daiwu infyniti mislim da moze da potvrdi samo ovo sto sam rekao,ipak mi pritreba i mekoca stapa ali svak ima svoj stil pecanja i dok je tako dobro je imacemo uvijek o cemu da diskutujemo jer nebi ni valjalo da smo svi isti bilo bi sve monotono i sivo tako bi to bilo za sad a drugi put mozda i malo vise pa onda budi mi pozdravljen i BISTRO i jos puno krupni biljojeda
budi fer,uhvati i pusti


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 24 ruj 2006, 14:17

Bistro raja.
Ja se nemogu pohvaliti slikama (cestitke Drilu i Emiru na ulovima), ali sam uspjesno lovio amura prije ovog nesretnog rata na jezeru svitava i alagovac. 16 kila je ja mislim bio najveci. Na vodama na kojim sada lovim nikad neidem ciljano na amura pa samim tim nema ni nekih ekstra ulova osim par komada koji slucajno pokupe boiliu namjenjenu saranu.
Kad bi isao ciljano na amura definitivno bi hranio duzi period velikim kolicinama kuhanog i zasladjenog kukuruza + konoplja, jer je poznato da jedna solidna plova amura pocisti hraniliste za tren..Ovo ljeto sam lovio na Rakitiju sa jednim izuzetnim ribarom koji lovi amure na Savi i kaze Seha ako nisi lovio amura na rijeci neznas sta je fight amura.Ponasa se totalno drugacije od jezerskog jer nakon uboda udice voda eksplodira i u cugu mu izvuce 50-100 metara a da ga nemoze zaustaviti.Pazi pricamo o ribaru koji je jako iskusan znaci nije maciji kasalj. Sto se tice prihrane on kaze koristi suhi kukuruz istrese vrecu 25 kila suhog i kaze cim se voda malo smiri amuri udju na hraniliste i naprave lom.Za pola sata zaroni sa maskom i nenadje ni jedno jedino zrno na rijecnom dnu.Kad sam mu rekao da vise volim potopiti i skuhati kukuruz jer me strah da suhi kukuruz skodi ribi kad joj nakvasa u stomaku on mi na to rece da ih tako hrane i na ribnjacima i nista im nehvali jer zdrijelnim zubima lome zrno kad se hrane. Vjerovatno cu negdje u skoroj buducnosti naloziti doticnog da me odvede jednom da probam taj ribolov na rijecna torpeda.
slika

Avatar
Drill
Haman Štela
Postovi:34
Pridružen/a:20 ruj 2006, 11:56
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Drill » 25 ruj 2006, 20:28

Hvala Emire na komplimentu sto me nazivas "Momcinom",kakav momcina 42 godine star.Ti si Momcina :) :wink:
C§R C§R C§R C§R C§R C§R C§R C§R C§R
<°)))< <°)))< <°)))< <°)))< <°)))< <°)))<

Avatar
macak
Haman Štela
Postovi:40
Pridružen/a:11 ožu 2007, 11:58
Lokacija:München
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la macak » 28 tra 2007, 13:14

Hajde Emire i Drill javite se da vidimo sta je bilo sa amurima u jesen.Procitavsi vase postove nasao sam par interesantnih stvari pa mozda ste jos nesto otkrili ili usavrsili.Evo i ja cu nesto o svojim iskustvima;90tih sam lovio vise amure i onda izgubio interes sve do prije cetiri pet godina kada sam pobijedio na jednom carp cup zahvaljujuci amurima koji su imali gnijezdo na 20m od obale.Samo da kazem da je to bio zadnji dan devetog mjeseca.Dobio sam ih zahvaljujuci tepihu od kukuruza sa aromom jagode i tutifruti.Dodatno sam sam kg kukuruza tretirao sa 5ml Tonica (SBS) i 10ml CSL.Danas rado koristim kukuruz sa mirisom ambrozije (Meleg Bait) a boile sa aromom banane ili breskve uz dodatak neke kremaste arome kao pratece(Maple ili Scopex).Druga boila koja mi radi je sa etericnim uljem Asafoetida koje je izuzetno jako tako da se ne isplati kombinirati sa drugim aromama.Iznenadio sam se kako i sarani na nju grizu.U suhi mix stavljam pored klasike i brasno algi (algenmehl) i koncetriranu spirulina algu.Takodjer u trgovinama za kucne ljubimce kupim spresanu lucernu (djetelinu) koja je velicine kocke secera i sameljem i dodam u mix (5%).Godisnje izadjem 2-3 puta ciljano na amure.Nemam ih blizu inace bih vise puta pecao ovu intersantnu ribu.Dodao bi samo na vase komentare da pocetnici u lovu na amure moraju znati pricekati sa kontrom.Buduci da amuri najcesce krenu prema obali tj swinger vam padne,trebate samo namatati najlon dok ribu ne "osjetite" i tek onda kontrirati.U protivnom ce te udicu izvuci amuru iz usta.On ima puno tvrdja usta od sarana.E sad mogu i drugi malo o udicama i sistemima pa da usporedimo.Najbolje da stavimo slike predveza .Nazalost nemam puno slika amura jer je kod mene zabranjeno drzanje amura u cuvaricama a znate da je on osjetljiv i treba ga sto prije vratit u vodu.Pa cesto ga slikam samo na podmetacu.Moj najveci je imao 19.50kg i slikucu staviti.Zelio bih da se jave na forum i oni koji pecaju amura cistim kukuruzom jer ima nacina kukuruz poboljsat a da nebude skupo.Dakle Emire i Drill na redu ste a i ostali (Seha se priprema na savske amure )



slikaslikaslika
samo je pitanje vremena....

Addict
Početnik
Postovi:4
Pridružen/a:28 svi 2007, 11:06
Lokacija:Kakanj
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Addict » 28 svi 2007, 11:18

Pozdrav svima!

Javljam se prvi put na ovom forumu,tek sam se uclanio i stvarno sam odusevljen. Svaka vam dala, nema dalje!

Nisam neki ribar, cisto onako, rekreativno, kad se uhvati vremena, iako sam rodjen na rijeci Bosni u Kaknju, i ribarski stap drzim u ruci od kako znam za sebe. Nisam imao nekih kvalitetnijoh ulova, ali kazem, nisam se nikad bas ono posvetio, iako sam zaljubljen u divne trenutke pored rijeke ili nekog jezerceta...

Inace, nisam ni orijentisan na samo jednu vrstu ribe, iako mi u posljednih par godina najvise godi saran, ta preljepa riba, kralj voda nase lijepe BiH...

E sad, malo sam se predstavio, ali imam jedno pitanje za vas. Moj komsija, je prije par dana, na jednom malom vjestackom jezercetu pored kaknja uhvato amura od, barem meni, nevjerovatnih 27 kg. Ova zvijer je bila duga tacno 130cm, i zaista je bilo cudo jedno nevidjeno na nasim prostorima. Ja vecu nisam vidjeo..
Pa bi samo da pitam, koliki su najveci ulovi koje vi znate, i je li ovo stvarno veliko, ili mi se samo cini.

veliki pozdrav!
Samo opusteno...

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Pozdrav.

Post Postao/la senad » 28 svi 2007, 13:50

Addict, dobro nam došao i hvala ti na lijepim riječima.
Ja bih samo da te pitam postoji li slika tog ulova da je postavim u galeriju slika, a neko drugi će ti odgovoriti na postavljeno pitanje.Ono što ti ja moguh kao podatak dati je ono što o amuru imam na stranici a što je odnekud sa neta skinuto (više se ne sjećam odakle).Ovo ti je podatak iz tog texta:
Amur u svojoj postojbini naraste do 1,7 m i može biti težak do 36 kg, ali u Evropi njegove maksimalne dimenzije su 1 m i 25 kg..
Ako mogneš pribaviti sliku, bio bih ti jako zahvalan jer mislim da je to vrijdno imati u galeriji.
Bistro!
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Addict
Početnik
Postovi:4
Pridružen/a:28 svi 2007, 11:06
Lokacija:Kakanj
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pozdrav.

Post Postao/la Addict » 28 svi 2007, 14:07

senad je napisao/la:Addict, dobro nam došao i hvala ti na lijepim riječima.
Ja bih samo da te pitam postoji li slika tog ulova da je postavim u galeriju slika, a neko drugi će ti odgovoriti na postavljeno pitanje.Ono što ti ja moguh kao podatak dati je ono što o amuru imam na stranici a što je odnekud sa neta skinuto (više se ne sjećam odakle).Ovo ti je podatak iz tog texta:
Amur u svojoj postojbini naraste do 1,7 m i može biti težak do 36 kg, ali u Evropi njegove maksimalne dimenzije su 1 m i 25 kg..
Ako mogneš pribaviti sliku, bio bih ti jako zahvalan jer mislim da je to vrijdno imati u galeriji.
Bistro!
Moze buraz, nije frka. To mi komsija, ali je i autoprevoznik, i cim ga uhvatim postat cu slike. Inace, bas je maconja, a to za evropu, ocigledno od sada pada u vodu. Rusimo rekorde!
Samo opusteno...

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Pozdrav.

Post Postao/la senad » 28 svi 2007, 17:37

Hvala ti unaprijed, a sad skontah još jednu stvar.
To vještačko jezerce pored Kaknja, nemam o njemu nikakvih podataka, pa ako ti nije problem da i za njega šta pošalješ, te i koju sliku, naravno, pa da postavim u datoteku jezera na stanici.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 28 svi 2007, 20:26

Dobro dosao Adidict.. Cestitke komsiji na kapitalnom amuru..

Bistro
slika

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la enko » 30 svi 2007, 14:04

I mene bi zanimalo to jezerce kod kaknja posto sam Zenicanin i blizu mi je.Pa Addict ako ti nije problem da stavis neke informacije o jezeru koje ribe ima kako se dolazi do njega.

Addict
Početnik
Postovi:4
Pridružen/a:28 svi 2007, 11:06
Lokacija:Kakanj
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Addict » 31 svi 2007, 12:49

Idem tamo ovaj vikend, pa cu ponijeti digitalac, i uslikati. Postoji jos jedno inetersantno jezerce, izmedju podlugova i visokog, odmah uz auto-put, izmedju petlje u podlugovima i petlje u visokom.

Oba jezera su vjestacka, ovo u kaknju je nastalo na povrsinskom kopu, a ovo kod visokog prilikom gradnje auto-puta M17, kada je skrenuto korito rijeke Bosne, a ovaj dio osta ogradjen sa svih strana.

Uslikta cu oboje za vikend, pa vam posaljem slike i opis. Takodje, nisam zaboravio sliku onog Amura, samo da uhvatim kosmiju, ko autoprevoznik, garant se kurva negdje...
Samo opusteno...

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Tehnike i sistemi”