Ikra-Kavijar (pastrmka-Lastva)

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
darkopopic
Haman Štela
Postovi:54
Pridružen/a:29 pro 2008, 00:42
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Ikra-Kavijar (pastrmka-Lastva)

Post Postao/la darkopopic » 18 vel 2009, 01:10

gdje da kupim Ikru - Kavijar u Bih .molim pomoc ako neko zna (krupnija ikra - kavijar)

Bistro
RODJEN DA PECA A TJERAJU GA DA RADI


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ikra-Kavijar (pastrmka-Lastva)

Post Postao/la montana » 27 tra 2009, 15:00

Ako nisi nasao odgovor mozda ti mogu pomoci. O kojoj vrsti kavijara se radi? Ako je onaj iz konzerve lososov ruski za ribolov vidio sam ga ovdje u USA. Mislim da je tamo puno jeftiniji. Ja dolazim u Sarajevo 10.05.2009. pa mogu ponijeti.

Bistro

P.S. Provjeri smije li se loviti na ikru sto god da lovis
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ikra-Kavijar (pastrmka-Lastva)

Post Postao/la Seha » 27 tra 2009, 23:35

Pazi pazi lov salmonoida stogo zabranjen na ikru............ :roll:
slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ikra-Kavijar (pastrmka-Lastva)

Post Postao/la montana » 28 tra 2009, 07:39

Nisam upoznat, ali sam primjetio da se cesto pojavljuju postovi o pastrmkama ulovljenim na crve, ribice ,ikru i slicno. Vecinom sa jezera, pa ako neko zna neka objasni smije li se koristiti prirodni mamac za salmonide. Ako ne, mislim da se ta riba treba vratiti u vodu ako je slucajno uhvacena. Sjecam se da sam gledao "plovkase" kako ostavljaju "slucajnog" lipljena ili pastrmku jer oni kao to ne love, a "toliko je progutala da se morala ostaviti". Narocito je to izrazeno na Borackom jezeru.

Mozda ima lokacija gdje se to moze, ali postoje nacini da se napravi imitacija ikre od plasticnih ili gumenih bobica odgovarajuce boje. Ja ponekad koristim jednu svoju kreaciju ovdje u USA uz primamu pravom ikrom i radi.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ikra-Kavijar (pastrmka-Lastva)

Post Postao/la Seha » 28 tra 2009, 23:41

Svaki ribolov salmonoida zivim mamcem ili organskim mamcima poput ikre su zabranjeni na "otvorenim" BiH vodama.
Firma Berkley je napravila citavu paletu umjetnih mamaca u vidu paste, crvica, glista, ikre i puno jos toga i ti umjetni mamci koliko je meni poznato nisu zabranjeni..
(Nije tesko napraviti imitaciju ikre od spuzve to vec neko od musicara zna kako se pravi.)
Zbog tako tih manipulacija sa mamcima udruzenja koja gazduju salmonoidnim vodama uglavnom zastite salmonoide tako sto dozvole ribolov iskljcivo (ribolov vjestackim mamcima) musicarskim priborom dok na nekim vodama dozvole i varalicarenje. Na vodama komercijalnog tipa vlasnik vode odredjuje koje ce mamce dozvoliti pa je tako nerijetko da se dozvole i zivi mamci (sto je i logicno jer je i vlasniku u interesu "da te riba krene" i on ti kasnije na vagu uzme lovu).Uglavnom su to vode zatvorenog tipa (jezera).
U Danskoj gdje zivim ribolov salmonoida je dozvoljen zivim mamcima, i to generalno gledajuci ovdje neprestavlja nikakav problem. Ribu zivi mamci nece izloviti jer vecina postuje zakon koliko komada i koje duzine ribe se mogu ponijeti kuci. (ovdje iskljuci nase zemljake jer oni tamane sve pred sobom "genetika sta li")..... Bezbroj puta sam prisustvovao ulovima pastmke ili lososa koji se vraca sa mrijesta (ribe tamne pigmentacije) njih odma u vodi oslobode udice..Zadnjih 10 tak godina i ribe koje idu na mrijest i koje su delikates najcesce zaplivaju nazad nakon ulova jer ljudi znaju da ta riba nosi novu generaciju.
Pored Danske ribolov zivim mamcima je dozvoljen u Norveskoj, Svedskoj, Francuskoj i ko zna gdje jos.
To sto kod nas malo ko postuje osnovne sportsko ribolovne kodekse pa utrpa u torbu i neku pastrmku ili lipljena dok lovi bijelu ribu nam govori puno toga o nama samima...
Mreze,raubanje,dinamit,kasikare,osti,harpuni,zivi krec,struja..............kreativni su idioti do bola
Ni nasi na zapadu nimalo nezaostaju za svojim zemljacima smudjevi su se sa ove rijeke gdje lovim nosili vrecama punili su se gepeci dok mu nisu dohakali.
Sad kad treba 10 izlazaka da nadjes manje jato i uhvatis par komada njih nema na vodi ......... kao kormorani su se obrusili na neko drugo mjesto i kad njega poharaju idu dalje.
slika


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ikra-Kavijar (pastrmka-Lastva)

Post Postao/la montana » 28 tra 2009, 23:51

U Americi su zivi mamci dozvoljeni na jezerima i dijelovima rijeka gdje salmonidi zalutaju, a radi se iskljucivo o nesalmonidnim vodama. Problem je upravo sto Seha spominje, pustanje jer zivo riba proguta i tesko se neozlijedjena skida. Prosle hefte zove me prijatelj iz Sarajeva da mu donesem neki stap za plovak, pa ga pitam gdje to lovi, a on kaze na Glavaticevu. Kad sam mu rekao sta mislim naljutio se, pa mu ovom prilikom porucujem, posto znam da je na forumu da je to i za njegovo, i za moje , i za Sehino i Senadovo i svacije dobro.

Bistro
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ikra-Kavijar (pastrmka-Lastva)

Post Postao/la Seha » 29 tra 2009, 00:14

Aferim montana svaka ti cast .............
Svi smo mi imali takvih situacija i netreba da te brine.. Ukoliko je iskreni ljubitelj prirode i ribolova shvatice da si mu dao prijateljski savijet.. Covjek uci dok je ziv !
slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ikra-Kavijar (pastrmka-Lastva)

Post Postao/la montana » 29 tra 2009, 00:32

Ama satrase ovu Neretvu, sto ovi oko jezera sto ovi moji iz Sarajeva (sramota me). "heb'o" matematiku: litara benzina+dozvola+stap+pribor+ruke+pita sto mu je zena napakovala+...=100kg ribe. Pa ovdje u USA da neko baci mrezu dosli bi CIA, FBI, Trupe sa bliskog istoka da kretena spale na stolici.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ikra-Kavijar (pastrmka-Lastva)

Post Postao/la Seha » 29 tra 2009, 17:13

Vecina ih tako i lovi iz racunice ,nema zdravog razuma da mu sapne "jarane ribolov ti je promasena investicija" glede zarade a duhovno si bogat i rahat ko niko.. :wink:
100 km mu je 10 kg ribe u ribarnici pa nek vidi dal se isplati tako razmisljati.
slika

Avatar
darkopopic
Haman Štela
Postovi:54
Pridružen/a:29 pro 2008, 00:42
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ikra-Kavijar (pastrmka-Lastva)

Post Postao/la darkopopic » 29 svi 2009, 17:33

Seha je napisao/la:Pazi pazi lov salmonoida stogo zabranjen na ikru............ :roll:
Na normalnim vodama da a u Lastvi u Trebinju (nazalost)dozvoljen je ribolov svim mogucim mamcima i sistemima kada Het UBACI odnosno poribni malo jezero tad nastupa dramaturgija lovi se od 10kg do 30kg pastrmke za jedan izlazak koja nije teza od 200gr niti je duza od 20 cm svaka cast pojedinim ribolovcima koji nose krupnije rimjerke a one sitne vracaju (malo ih je )ja mislio da probam tu ikru ali sad sam definitivno odustao i od Lastve i od pastrmke inace jezero lastva je udaljeno tridesetak kilometara od Bilece ali ja radje idem na jezero klinje kod Gacka koje mi je udaljeno nekih sezdesetak kilometara
Sportski pozdrav Bistro
RODJEN DA PECA A TJERAJU GA DA RADI

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ikra-Kavijar (pastrmka-Lastva)

Post Postao/la montana » 29 svi 2009, 17:44

Klinje je odlicna destinacija. Ova ikra je nepotrebna za te ubacene ribe. Nesto slicno tome se desava na Borackom jezeru i ljudi love tu ribu na hljeb, glistu i mnogo sta. Ta riba je naucena na ljude koji su je hranili pa ako odes na takvo sijelo iskoristi tu cinjenicu i ponudi joj bilo sta i ona ce uzeti. Primjetio sam da se frisko poribljena riba okuplja oko ljudi u iscekivanju hrane. Zato uzima sve, a za par dana ne ostane ni jedna.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

bosnjo
Haman Štela
Postovi:31
Pridružen/a:19 kol 2009, 13:47
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ikra-Kavijar (pastrmka-Lastva)

Post Postao/la bosnjo » 19 ruj 2009, 07:41

Iako su postovi na ovoj temi malko neaktuelni moram opet nesto da napisem.
Cuj gdje da se kupi ikra?E nesto me bas jutros hvata nekakva ljutnja na sve nekakve satro ribare...Pa najbolje kupit haubicu i poubijat sve sto pliva.Kupis haubicu jednom i moze ti trajat hej hej vremena.
I svi se ubise pisati o SPORTSKOM RIBOLOVU!
Hajde de,do mene je...

Avatar
adem93
Piskaralo
Postovi:294
Pridružen/a:05 srp 2009, 13:13
Lokacija:Srebrenik|Spionica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ikra-Kavijar (pastrmka-Lastva)

Post Postao/la adem93 » 19 ruj 2009, 19:18

bosnjo je napisao/la:Iako su postovi na ovoj temi malko neaktuelni moram opet nesto da napisem.
Cuj gdje da se kupi ikra?E nesto me bas jutros hvata nekakva ljutnja na sve nekakve satro ribare...Pa najbolje kupit haubicu i poubijat sve sto pliva.Kupis haubicu jednom i moze ti trajat hej hej vremena.
I svi se ubise pisati o SPORTSKOM RIBOLOVU!
Hajde de,do mene je...
Nisi u pravu lov salmonoida na ikru je zabranjen a ostale mozes lovti bar sam tako skonto... <suicid>

bosnjo
Haman Štela
Postovi:31
Pridružen/a:19 kol 2009, 13:47
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ikra-Kavijar (pastrmka-Lastva)

Post Postao/la bosnjo » 19 ruj 2009, 19:47

Ja vidjoh da je naslov poruke "Ikra-Kavijar (pastrmka-Lastva)".Bezbeli da je zabranjeno lovit ikrom pastrmku a ovaj je ocito to htio(Ili sada vec uradio).
Bistro

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ikra-Kavijar (pastrmka-Lastva)

Post Postao/la Seha » 19 ruj 2009, 20:46

Lagano raja Darko je bio neupucen i kao sto mozeti vidjeti odustao je od namjere da nabavi i lovi na ikru.
Netreba nas da brine ikra, i sve ostalo sto ide na udicu nas treba da brinu mreze, bombe,dinamiti,struja,prekomjerni i ribolov ribe ispod lovne duzine.. Kad se toga rijesimo i odgovorne primjerno budu sankcionisani bice ribe ko u snu ;)
Darka smo upoznali na Bileckom jezeru gdje smo proveli nezaboravne trenutke i bez njegove pomoci bi se dobro napatili tih 7 dana koliko smo lovili na toj vodi.
Covjek je iskreni ljubitelj ribolova i nezamjerite mu sto je neupucen postavio pitanje o nabavci ikre.
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ribolov ostalih vrsta riba na dubinski sistem”