Klen

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:
Re: Klen

Post Postao/la tommylee » 26 ožu 2013, 22:21

Pa više je sportski jer ne razvlačiš drobove,žabe i ostale ljigave organizme.Ne zaudaram na kokošija crijeva ili đžigere.
U prsluku mi u jendom đžepu stoji arsenal za lov i mnogo sam aktivniji u odnosu na plovak ili dubinku.
Klenove ne nosim kući pa mi nije cilj da napunim čuvarku ili šta već.
Jednostavno idem na vodu da odmaram mozak od ovog trulog kapitalizma.
Istina je da je mnogo veći i bogatiji ulov na prirodne mamce ali meni to nije bit!
I kao što sam naveo meni je najdraži ulov kada se klen hrani na samoj površini.
Svako ima pravo na svoj izbor ja samo pravim paralelu šta je meni draže!


damjan
Štela
Postovi:81
Pridružen/a:24 svi 2010, 10:04
Lokacija:banjaluka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klen

Post Postao/la damjan » 26 ožu 2013, 22:24

Svako peca kako mu je uzitak.

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klen

Post Postao/la enko » 26 ožu 2013, 22:31

tommylee je napisao/la:Pa više je sportski jer ne razvlačiš drobove,žabe i ostale ljigave organizme.Ne zaudaram na kokošija crijeva ili đžigere.
U prsluku mi u jendom đžepu stoji arsenal za lov i mnogo sam aktivniji u odnosu na plovak ili dubinku.
Klenove ne nosim kući pa mi nije cilj da napunim čuvarku ili šta već.
Jednostavno idem na vodu da odmaram mozak od ovog trulog kapitalizma.
Istina je da je mnogo veći i bogatiji ulov na prirodne mamce ali meni to nije bit!
I kao što sam naveo meni je najdraži ulov kada se klen hrani na samoj površini.
Svako ima pravo na svoj izbor ja samo pravim paralelu šta je meni draže!
Ne nosim ni ja niti mi je cilj da napunim cuvarku ali mi je opet draze loviti ga na bolognes nego na varalicu.veci mi je cejf kada mi spuca visnju ili tresnju na povrsini nego vobler ili blinker.to sto je tebi u dzepu kompletan arsenal neznaci da je to vise sportski nego ja koji koji nosim zabe i ostale ljigave organizme kako ti kazes.

damjan
Štela
Postovi:81
Pridružen/a:24 svi 2010, 10:04
Lokacija:banjaluka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klen

Post Postao/la damjan » 26 ožu 2013, 22:35

Sportskim ribolovom se smatra riba koja poslije ulova vrati u vodu i nijebitno na sta je uhvacena varalicarenjem,musicarenjem,dubinkom...

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klen

Post Postao/la Clavis » 26 ožu 2013, 22:45

Voli glavonja i drenjak kad sazrije, jao kako leti iz vrbove hladovine na sred vode po kiselu bobicu,....ko mahmuran na raso'....


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Klen

Post Postao/la tommylee » 26 ožu 2013, 23:04

Jede on sve što je organsko :mrgreen:
Na Drini ljeti oni krupni komadi po par kg dolaze na velike "niti" trave.
Ulov moja dva jarana iz prošle godine:

slika

damjan
Štela
Postovi:81
Pridružen/a:24 svi 2010, 10:04
Lokacija:banjaluka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klen

Post Postao/la damjan » 26 ožu 2013, 23:06

jel obicne trave ili...

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Klen

Post Postao/la tommylee » 26 ožu 2013, 23:09

Afganistanka <valjanjeodsmijeha>
Iz vode druže,klodofora,ali je bitan izbor nijanse i dužine!

Avatar
mladicakraljica
Piskaralo
Postovi:204
Pridružen/a:18 lip 2012, 17:20
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klen

Post Postao/la mladicakraljica » 26 ožu 2013, 23:22

Ma ija sam ga fatao na travu na Bosni najcesce loveci skobalja ,gotovo svaka riba hoce travu i mladica cesto uzme travu.

Avatar
Klenolovac
Piskaralo
Postovi:223
Pridružen/a:12 ožu 2012, 20:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klen

Post Postao/la Klenolovac » 26 ožu 2013, 23:47

damjan je napisao/la:Svako peca kako mu je uzitak.
Pa i nije baš tako, barem ne na čitavom toku Vrbasa, a vidim kolega da si i ti iz BL. Nizvodno od ušća Vrbanje možeš loviti kako hoćeš, ali uzvodno.... Salmonoidna voda. A od mosta u Novoseliji samo mušica i varalica. Moje mišljenje je da će u narednim godinama biti sve više i više ograničenja po pitanju mamaca. Ko voli plovak, ima šta i gdje da peca na plovak, a recimo pastrmske vode se većinom drugačije uređuju. Ko hoće da peca pastrmku mora se prilagoditi varalica-mušica načinu ribolova, ili loviti škobalja i ostalu ciprinidnu ribu.

E sad to ko šta voli, u to ne ulazim i da li su uopšte probali sve načine ribolova. Mušičarenje je prilično skup sport, koji zahtjeva i dobru tehniku pa mnogi nisu ni probali taj način. A mnogima je puno i za varalicu dati 10 km pa je otkinuti, kad imaju višnju, dud i slično.
Vidi gnjurca voda mu do koljena, kad dođe plima...

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ribolov ostalih vrsta riba na dubinski sistem”