Deverikica!

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Deverikica!

Post Postao/la svirac » 09 vel 2007, 16:33

6.7 kg ... san svakog takmicara ... ili nocna mora!?

slika
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 11 vel 2007, 18:23

Na slici je Danac Jan Bursell covjek koji je cijeli zivot posvetio ribolovu kapitalnih primjeraka..Ujedno je i osnovac firme DD Bait koja danas prodaje svoje produkte preko firme Prologic i na njegovoj stranici imate gomilu lijepih slika i savjeta za uspjesan ribolov.

http://www.bursell.dk/

Ovo sam napisao zato sto natprosjecno velike deverike treba znati locirati bas onako kako to rade sarandzije.Najvece su u jezerima gdje populacija deverika nepati od nedostatka prirodne hrane i mogu se normalno razvijati.Nerijetko deverike a i ostali ciprinidi zakrzljaju ako je konkurencija za prirodnom hranom velika.Kod nas u BiH nisam nigdje cuo da se love velike deverike uglavnom su to primjerci do 2 kg.U skandinaviji (gdje Bursell i lovi deverike) nerijetko se love primjerci i po 7-8kg i sto je zanimljivo jako rijetko na gliste i crvice a tako cesto na mini boilie 10-16 mm na bazi ribljeg brasna u kombinaciji vocnih aroma.

Znaci ................. NOCNA MORA :wink:
slika

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la svirac » 12 vel 2007, 13:27

Bravo za text!!
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 12 vel 2007, 15:36

Jensa B i Madsa Grossela sam upoznao prije 7-8 godina na ovoj rijeci gdje najcesce lovim.Iznenadila me njihova pristupacnost jer ipak su njih dvojica nakon Poul Hansena ikone modernog pristupa ribolova u skandinaviji (inace su skandinavci poznati po hladnokrvnosti glede socijalne komunikacije).Dali su mi par savjeta za neke vode koje nisam prije lovio a ja njima par o rijeci na kojoj nisu prije lovili, pricali o taktikama izmjenili iskustvo jeli cevape sa rostilja, i cugali tuborg..Vec tada su stekli renome sa DD bait koju su osnovali u podrumu Jensove porodicne kuce.Mads je vise porodican covjek a Jens avanturista koji je obisao planetu uzduz i poprijeko sa ribarskim priborom u ruci.Neke od avantura mozes procitati na njegovoj stranici.Najveca provala je kad je krenuo da lovi na Ebru i rikne mu auto u Njemackoj i jedva se nekako doslepao do Spanije.Sa vodicem i njegovim mercedesom odu do rampe da spuste camac i vodic kaze Jensu da udje u auto i spusti rucnu kocnicu ( a na mecki kocnica uz kvacilo) i kaze on nesto brbo i ode i camac i mecka u vodu..Kasnije su zvali ronilacko drustvo da zakace i izvuku auto iz Ebra...Pravi ciganluk !
Prijatno sam se iznenadio da su ribolovci njihovog renomea tako obicni i nenapuhani.Nije to samo slucaj sa njima dvojicom vec i sa par faca poput John Wilsona i ostalih koje sam upoznao na vodi.
slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Post Postao/la angler » 13 vel 2007, 08:15

Tako ti je moj "rodjak" kao i u vojsci, najprijatnije je bilo komunicirati sa generalima ko je imao tu priliku :lol: Nakim vodnicicima i porucnicicima nisi mogao ni na lopati prinjeti :wink:

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ribolov ostalih vrsta riba na dubinski sistem”