"Medicinski Aceton"

Moderatori/ce:emin,zlaja

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:
"Medicinski Aceton"

Post Postao/la tommylee » 09 srp 2018, 14:29

Svi koji prave varalice znaju o čemu se radi.
Naime treba mi ova komponenta za lak.Topim u njemu celuloid.Prije sam radio sa Nitrom ali je on daleko opasniji i štetniji.
Fora je što moram uzeti minimalno 10l.
Za mene kao hobistu to je puno ako ko želi da se učipimo da podjelimo?

U zadnje vrijeme teško se nalazi a još gore je što se i ne šalje poštom.
Sve na našu štetu :(

7KM jedan litar.

Skontajte se razmislite da znam šta da poručim.


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: "Medicinski Aceton"

Post Postao/la rusko » 01 kol 2018, 19:00

Imas li jos koji podatak… da potrazim ovdje
slika slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: "Medicinski Aceton"

Post Postao/la tommylee » 01 kol 2018, 23:15

Hvala drug,problem su zakoni.Koliko sam shvatio ovo se koristi u odrđene ilegalne aktivnosti.Pa je sav povučen iz slobodne prodaje.E nek' su nas zajebali,hvala im!
Trenutno stoji dio proizvodnje,nema više u tegli šta da se umoči :)
Imam kombinaciju da nabavim 10l ali kontam ako se moram svaki put cimati i nije mi neki ćeif!

Moram naći svu hemiju za varalice a da mi je dostupna.Recimo završni lak ima "Zvezda" uretan 2k.Ovo je top za varalice.Ali mi treba i osnovi lak za pod farbu a tu je celuloid zakon.
Valja se vratiti na nitro :(

Nego planiram da kupim air brush pa deveram sa bojama.Ako ko šta zna neka u odgovarajućoj temi napiše koju ili proslijedi link.

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: "Medicinski Aceton"

Post Postao/la Clavis » 02 kol 2018, 11:40

Ma i ja sam nešto diljao :oops: al nisam još dekorisao.....iskreno radio bambule pa kad sam vidio da ide lako sa balzom nastavio se na varke od 4 cm :D

znači kod nas nema kvalitetnog dvokomponentnog epoxy-a da se fino razlije a kako ovaj amerikanac to elegantno odradi...al kad imaju ljudi hemiju.... baš sa merakom radi :D

phpBB [video]

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: "Medicinski Aceton"

Post Postao/la tommylee » 02 kol 2018, 12:14

Ima ali košta bruku para a nemša proizvodnju da iskoritiš.Bez obzira što nisi pomješao A i B komponentu onog momenta kada se otvori kreće proces sazrijevanja.
Uzimao ja lak za parket koji je A+B i koji koriste majstori.Osušio se a da nisam pošetno ga iskoristio :(

Ima jednokomponenti lak ali se teško ovde nabavlja.Ja sam na granici sa SRB pa mi je to usput.

slika


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: "Medicinski Aceton"

Post Postao/la tommylee » 02 kol 2018, 12:21

Te epoksidne smole jesu najbolje riješenje ali mi to nemamo :(
Sve čak i žicu ubacuju u tjelo sa njom i nema mrdanja.
Ovo što mi imamo žuti vremenom pogotov u vodi kada je.
Ja koristim obični za fikisranje olova u tjelu varalice i samog zatvaranja svih rupa da voda ne prodre.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: "Medicinski Aceton"

Post Postao/la rusko » 02 kol 2018, 18:52

Startajte agenturu… ako nista, navuce se narkomanija, bice musterija :D

Nego… kakav je to medicinski aceton? Ima li neko drugo ime… hemijsku formulu? Zanima me…
slika slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: "Medicinski Aceton"

Post Postao/la tommylee » 03 kol 2018, 08:23

https://sr.wikipedia.org/sr-el/Aceton

Razlika od ovoga što ima u slobodonoj prodaji,kao što je aceton za odstranjivanje laka sa noktiju,je čistoća.Znači medicinski je oko 96-97% čist aceton.
Odlično rastvara celuloid,pri čemu takav lak ima visok sjaj i ne ostavlja zamućene tragove.Što nitro razređivač hoće i mnogo je agresivniji prema drugim materijama (plastike,farbe...).A još bitnije je što isparavanja nemaju štetnost kao nitro.

Koriste ga i maketari za čišćenje air brush pištolja.Kao i dodatak za rastvaranje boja prije nanošenja.Brzo isparava što ga čini prijenjivim u farbanju.

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: "Medicinski Aceton"

Post Postao/la tommylee » 03 kol 2018, 08:25

Ima ovaj,ali mu najmanje pakovanje 20l:
https://www.olx.ba/artikal/16779505/ace ... 00-litara/

Čistoća 99,7%!!!

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: "Medicinski Aceton"

Post Postao/la rusko » 03 kol 2018, 18:49

Aha.. ima ga ovdje u obicnoj prodaji… ovdje ga zovu "hemijski cist"… pretpostavljao sam da je taj ali znam da se mijesa sa uljem ako ce se koristiti na kozi pa nisam bio siguran zbog naziva "medicinski"….

Imaju razlicita pakovanja sve od malih flasica od 150 ml pa na gore… nije skup… Hocete da vam posaljem pa vidite da li vam odgovara?

slika
slika slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: "Medicinski Aceton"

Post Postao/la tommylee » 17 kol 2018, 15:01

Hvala Rusko na nesebičnoj pomoći,jednostavno ne mogu to sebi dozvoliti da te nepotrebno cimam.Danas umačem u nitro+celuloid.Ako pobijele bacam sve i kupujem lak (uretan).
Inače drug mi je na električnom banseku izrezao tijela za preko 150 voblera :)
Ja sa spremio drva za zimu ;)

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Prodaja”