Kalup za "jig" glave ul do maksimlanih 5g

Moderatori/ce:emin,zlaja

Avatar
bakee
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:23 kol 2010, 15:08
Lokacija:sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Kalup za "jig" glave ul do maksimlanih 5g

Post Postao/la bakee » 13 sij 2016, 23:25

Ne znam koja je velicina. Imao sam ih nekoliko viska sto sam kupovao za silikon, olovo je ja mislim 1 gram.


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Kalup za "jig" glave ul do maksimlanih 5g

Post Postao/la angler » 14 sij 2016, 06:43

Bakee, bacaj u stranu, vise uzvodno, pusti da je struja nosi ali imaj stalni kontakt kao sa klasicnim jigom. Ako stane samo je malo cimni da se "odljepi" od dna. Kada dodje u paralelu sa tobom lagano je pocni uzdizati od dna dizanjem stapa ili zatezanjem monofila ako se napravio "trbuh". U vecini slucajeva tad ocekuj udarac.
Ako je vir u pitanju zabaci je iznad vira i pusti da je voda nosi kroz vir prema izlazu. Kad izadje pocni je lagano uzdizati. Tu mozes ocekivati udarac od zabacaja do uzdizanja. Napomena, kad se uzdize nimfa ne smije ici uzvodno, neprirodno.
Treci nacin je nizvodno ali prilikom uzdizanja ne ocekuj udarac jer ce nimfa krenuti uzvodno, neprirodno.
Spin pribor je malo nezgodan za tu vrstu vodjenja varalice najvise zbog kontre. Musicarska snjura je bolja po tom pitanju jer ima veci otpor sa vodom i sa "trbuhom" koji se napravi kontru prenosi direktno na udicu dok monofil to nema. Neka te ne iznenade promasaji misleci da je sitna riba jer pastrmka nimfu uzima totalno drugacije od varalice, mnogo krace. U vecini slucajeva ces osjetiti kao da je nimfa udarila od kamen. Veca riba suptilniji udarac.
Sa klasicnim varalicama si mnogo fleksibilniji pri vodjenju dok sa imitacijama "baja" moras se strikto pridrzavati prirodnih pravila inace ih riba ignorise kao da si kamen bacio. Zaboravi na uzvodno povlacenje.
Sretno sa polumusicarenjem i siguran sam da ce biti ulova. :wink:

Avatar
bakee
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:23 kol 2010, 15:08
Lokacija:sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kalup za "jig" glave ul do maksimlanih 5g

Post Postao/la bakee » 14 sij 2016, 14:01

Hvala ti majstore na odlicnom opisu. Ovo moram probati. Lovim ja sa onim japanskim spagama i sa predvezom od nekih 2m. Gotovo sve sto se desi u vodi osjetim. Znaci sto manje pokreta stapom, sto prirodnije se valja po dnu prije ce ga uzeti. Hvala jos jednom. Javljam ako bude ulova. Valja sad docekati mart.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Kalup za "jig" glave ul do maksimlanih 5g

Post Postao/la angler » 14 sij 2016, 17:40

Ma ne zahvaljuj se, zato forum i postoji da poguramo jedni druge :grin:
Jos nesto zaboravih. Pastrmka varalicu napada iz dva razloga, jedan je hrana koja moze pobjeci, a drugi je uljez. Zato imas jaci udarac.
Kod baja je druga prica. One su im samo hrana pa cejfe k'o i mi. Naravno svugdje ima izuzetaka.
Kad ti baja stane, a ne osjetis skoro nista preko spage...e tad je najveca zagrizla :wink:
Bistro i da sto prije vidimo slike <championvanja>

Avatar
bakee
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:23 kol 2010, 15:08
Lokacija:sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kalup za "jig" glave ul do maksimlanih 5g

Post Postao/la bakee » 14 sij 2016, 18:39

Evo pitao je kokuz koje su udice. Pa sam slikao izbliza ove moje baje da se vide. Molim te Angler majstore strucno misljenje.
slika
slika


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kalup za "jig" glave ul do maksimlanih 5g

Post Postao/la rusko » 14 sij 2016, 19:05

Meni su ove dobre:

slika

ili Dohiku HDJ

slika
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Kalup za "jig" glave ul do maksimlanih 5g

Post Postao/la angler » 14 sij 2016, 19:45

Izgleda mi negdje izmedju 8# i 6#. Sad je tesko skontati velicinu jer u zadnje vrijeme skoro svi proizvodzaci imaju neki svoj standarad.
Recimo neko oznaci 16#, a luk joj kao u 12# pa ispada kao kratka 12#.
Baje su odlicne sa detaljima i bojom koja najcesce dobro prolazi. Zamoli ga da ti namota koju sa fazanovim repom, od zekinog uha, i paunovog pera. Imaces fin komplet.
Jos ti samo fale tri sitnice... musicarski stap, cekrk i snjura...i nas si :grin:
rusko je napisao/la:Meni su ove dobre:
Meni valjaju sve bez kontrakuke :grin: osim Gamakatsu. E one mi ne valjaju ama bas nikako.

Avatar
bakee
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:23 kol 2010, 15:08
Lokacija:sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kalup za "jig" glave ul do maksimlanih 5g

Post Postao/la bakee » 14 sij 2016, 19:54

Druze imao vi zelju i to malo da probam. Najgore je sto mi nema ko pokazati. :). Bice vremena samo polahko.

kokuz_sa
Prava Štela
Postovi:177
Pridružen/a:01 sij 2011, 01:06
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kalup za "jig" glave ul do maksimlanih 5g

Post Postao/la kokuz_sa » 14 sij 2016, 20:39

Rekao bi da je ovo 6..
8 ce po meni bas tesko za jig naci kod nas

Avatar
bakee
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:23 kol 2010, 15:08
Lokacija:sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kalup za "jig" glave ul do maksimlanih 5g

Post Postao/la bakee » 15 sij 2016, 00:22

Ja sam ovo narucio na ebayu, nisam kupovao kod nas. Ja mislim da su 8.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Potražnja”