Mjerenje ulova na flyfishing takmičenjima

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Mjerenje ulova na flyfishing takmičenjima

Post Postao/la Seha » 26 lip 2010, 18:13

U cijelom svijetu se mjeri ukupna duzina, znaci od vrha usni do kraja repnog peraja.. Vidi se tacno na slici koju je Cori ubacio.
Znam to iz licnog iskustva jer sam ucestvovao na vise takmicenja u magazinima koja su morali ispostovati IGFA pravila kako bi ribe sa pravom mogle doci i na njihovu listu.
Obim nekih vrsta riba (najcesce nemani) se mjeri u onim slucajevima kada nije moguce ribu bez posljedica po nju izvagati na licu mjesta i tako se dobije cirka tezina koju su vrsni poznavaoci tih jediniki usaglasili za listu rekorda. Ovu vrsta mjerenja su progurali C&R ribolovci i ona je uveliko pomogla nekim ugrozenim vrstama da se populacija koliko toliko rehabilituju od prekomjernih izlova. Neke od tih riba su Nilski grgec,Tarpun, Arapaima, Sijamski saran, marlin, bijela jesetra (beluga) itd.
slika


Memo
EFFA instruktor
Postovi:194
Pridružen/a:09 vel 2010, 21:10
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mjerenje ulova na flyfishing takmičenjima

Post Postao/la Memo » 26 lip 2010, 18:50

Ja bih bio zadovoljan kad bi ribari ulovljenu ribu pustali ne samo na takmicenjima nego uopste tad bi riba imala sansu da naraste veca pa bilo ko i odakle je mjerio sigurno pustena za dogledno vrijeme bi bila veca i ostala bi nasoj dijeci da i oni imaju sta loviti ,a kodnas kojim se tempom izlovljava i kojim nacinima bojim se da ce je u dogledno vrijeme biti uopste. Bistro!!

Avatar
mekousna
Prava Štela
Postovi:130
Pridružen/a:11 kol 2009, 22:14
Lokacija:rijeka Neretva
Kontakt:

Re: Mjerenje ulova na flyfishing takmičenjima

Post Postao/la mekousna » 26 lip 2010, 20:09

cori je napisao/la:Kod nas u Srbiji se riba meri od gubice do korena repa - Standard lenght, a na takmičenjima u mušičarenju, na kojima sam do sada bio, se uvek meri cela riba - Total lenght.

Moje lično mišljenje je da je i rep sastavni deo ribe i da sve treba meriti. Pozdrav i Bistro Ivan
Znači Total lenght, hvala lijepa.
Pošto je na flyfishing takmičenjima na našim vodama riba uglavnom sitna, nekako je i logično da ide cijela dužina u bodovanje, još kad bi se taj rep odbijao, ne bi bilo OK.
List niz vodu, riba uz vodu. [ www.mekousna-konjic.tk ]

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mjerenje ulova na flyfishing takmičenjima

Post Postao/la zlaja » 27 lip 2010, 09:56

OK.kada majstori i effa instruktor kažu tako onda i ja ubuduće mjerim tako,izgleda da smo ja,Rusko i Angler čitali staru literaturu,stvari se mijenjaju...

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mjerenje ulova na flyfishing takmičenjima

Post Postao/la montana » 27 lip 2010, 10:36

Zlaja, to znaci da ste nam davali fore za rep! <championvanja> Eto i to smo rijesili, a sta je sa tezinom? Utice li ikako na rezultat ili je pobjednik onaj koji uhvati 5-6 metara ribe?
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Mjerenje ulova na flyfishing takmičenjima

Post Postao/la angler » 27 lip 2010, 18:26

Eto Zlaja, vidis ti u koju mi kategoriju spadamo. Nista novotarije. Iskreno, ne znam jesam li par puta izmjerio ribu, a takmicenja ne volim. <ribarcina>

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mjerenje ulova na flyfishing takmičenjima

Post Postao/la montana » 28 lip 2010, 07:19

Nisam ni ja nesto za tih takmicenja, a ribu ne maltretiram mjerenjem, nego kad nekom pricam razmaknem ruke i pogledam mu facu, pa ako mi se ucini da ce proci tu se i zadrzim, a ako vidim da ne vjeruje, smanjujem dok se ne slozimo! <ribarcina> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
cori
Prava Štela
Postovi:116
Pridružen/a:20 stu 2006, 22:26
Lokacija:Novi Sad
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mjerenje ulova na flyfishing takmičenjima

Post Postao/la cori » 05 srp 2014, 09:01

Tekst o merenju ribe na takmičenjima

http://www.musicar.rs/merenje-duzine-ulova-ribe/

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Takmičenja i prezentacije”