MORSKA PASTRMKA-TAKMICENJE

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
VIBA
Štela
Postovi:88
Pridružen/a:12 stu 2007, 13:54
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
MORSKA PASTRMKA-TAKMICENJE

Post Postao/la VIBA » 18 kol 2010, 20:42

Na rijeci Karupå, Danska, odrzano je 10. jubilarno dvodnevno takmicenje u lovu na morsku pastrmku. Kao i proslih godina na tom takmicenju je ucestvovala nasa mala bosanska ekipa ( mada se ne radi o grupnom vec o pojedinacnom takmicenju) i nasi su osvojili 2. i 6. mesto. Nas Ibrahim i Zoka su nam osvjetlali obraz i pokazali da smo velesila ... <valjanjeodsmijeha>

Napravio sam jedan kolaz gdje mozete vidjeti kakav je ugodjaj bio . Ibrahim je na srednjoj slici desno, a Zoka sa mojim cukom Torom ... <championvanja>

slika
VIBA-macak u cizmama


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: MORSKA PASTRMKA-TAKMICENJE

Post Postao/la Seha » 19 kol 2010, 14:29

Svaka cast Viba.. Nisam neki takmicarski duh ,ali da sam dobio info o dogadjaju garant bi dosao da vas obidjem. E da, ni navijanje nebi izostalo <championvanja>
Cestitke nasoj raji na ostvarenim rezultatima..
Neki dan sam bio na terenima oko Stevenstupa (tok Gudenå uzvodno od Randersa) ludnica koliko je uslo morske pastrmke.. Vidio sam u dva sata voznje camcem nekih 30 tak prevrtanja na povrsini lijepih komada.
slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: MORSKA PASTRMKA-TAKMICENJE

Post Postao/la montana » 19 kol 2010, 17:00

Bravo nasi! Puno mi je srce! <championvanja> <championvanja> <championvanja> <championvanja>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
VIBA
Štela
Postovi:88
Pridružen/a:12 stu 2007, 13:54
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: MORSKA PASTRMKA-TAKMICENJE

Post Postao/la VIBA » 23 kol 2010, 08:42

Seha je napisao/la:Svaka cast Viba.. Nisam neki takmicarski duh ,ali da sam dobio info o dogadjaju garant bi dosao da vas obidjem. E da, ni navijanje nebi izostalo <championvanja>
Cestitke nasoj raji na ostvarenim rezultatima..
Neki dan sam bio na terenima oko Stevenstupa (tok Gudenå uzvodno od Randersa) ludnica koliko je uslo morske pastrmke.. Vidio sam u dva sata voznje camcem nekih 30 tak prevrtanja na povrsini lijepih komada.
Lovio sam ja na tim terenima uzvodno od Randers, sve do hidrocentrale u Tange. To sto iskace je vecinom lax i samo pokoja morska pastrmka. A ima ga krupnog i preko 20kg.
Lovio sam na Gudenå takodje i iznad jezera vise Silkeborga. Tu lovim lipljana. Ima ga krupnog kad se dize majska musica. Tu gore sam digo potocaru od 4,5 kg na suhu muhu ...davno, davno... <djed> ... <championvanja>
VIBA-macak u cizmama

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: MORSKA PASTRMKA-TAKMICENJE

Post Postao/la rusko » 23 kol 2010, 17:46

Dobro je da se kod vas nesto desava... Ja bas jutros pricam sa frendom koji ima kucu kraj usca Höjeå (juzna Svedska), kaze ni jedne ribe jos nije vidio da ulazi... zabrinjavajuce...

Nadam se da je samo u pitanju "produzeno doba" radi lose klime ove godine.
slika slika


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: MORSKA PASTRMKA-TAKMICENJE

Post Postao/la Seha » 24 kol 2010, 12:34

VIBA je napisao/la:
Seha je napisao/la:Svaka cast Viba.. Nisam neki takmicarski duh ,ali da sam dobio info o dogadjaju garant bi dosao da vas obidjem. E da, ni navijanje nebi izostalo <championvanja>
Cestitke nasoj raji na ostvarenim rezultatima..
Neki dan sam bio na terenima oko Stevenstupa (tok Gudenå uzvodno od Randersa) ludnica koliko je uslo morske pastrmke.. Vidio sam u dva sata voznje camcem nekih 30 tak prevrtanja na povrsini lijepih komada.
Lovio sam ja na tim terenima uzvodno od Randers, sve do hidrocentrale u Tange. To sto iskace je vecinom lax i samo pokoja morska pastrmka. A ima ga krupnog i preko 20kg.
Lovio sam na Gudenå takodje i iznad jezera vise Silkeborga. Tu lovim lipljana. Ima ga krupnog kad se dize majska musica. Tu gore sam digo potocaru od 4,5 kg na suhu muhu ...davno, davno... <djed> ... <championvanja>
Viba care ako bi lovio potocare ja sam ih super lovio dok sam bio u kampu Nibe. Tu izmedju Nibe-a i Sebersunda je ta rijeka. Pravo dobre komae sam lovio na varke tu i jos jednoj rijecici povise Nibe-a. Dnevna dozvola se kupuje u vlasnika zemlje uz obalu..Nisu rijetki bili dani kad se uhvati po 4-5 potocara 30-45 cm i pokoja morska pastrmka koja ulazi iz Lim fjorda.. Ako ti treba info javi.. Nije to daleko od tebe.
slika

Avatar
VIBA
Štela
Postovi:88
Pridružen/a:12 stu 2007, 13:54
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: MORSKA PASTRMKA-TAKMICENJE

Post Postao/la VIBA » 25 kol 2010, 12:49

Rusko,
Hajde posalji mi tacnu adresu tog farmera? Mozes koristiti Google kartu i markirati precizno gdje je to? Ja imam nekoliko privatnih posjeda na rjecici HoverÅ gdje lovim lipljana. Platim 30dk i lovim citav dan. Jednina nezgoda je sto stalno puse jer je sve golo i ravno.
VIBA-macak u cizmama

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: MORSKA PASTRMKA-TAKMICENJE

Post Postao/la rusko » 25 kol 2010, 17:23

Nije Hoverå, Höjeå u Svedskoj... i tip zivi u kucama pokraj usca te rijeke, tako da nije ni farmer...

Dobar ti je taj fazon sa kupovinom zemljista, ja ganjam ovdje isto da iznajmim od jednog tipa zemljiste na koristenje (jer inace niko ovdje nece da proda), pa da instaliram jednu kampkucicu ili slicno i uzivam... ali tesko je jer su Svedski farmeri malo rigorozni po tom pitanju.

evo gjde se nalaze te zgrade:

http://maps.google.com/maps?t=h&hl=sv&i ... 11319&z=17

medjutim Höjeå ti i nije neka fina voda za pecanje... malo sjevernije od nje imas imas Lödde/Kävlingeå gdje na nekim mjestima ima fine morske pastrmke ali samo na pocetku sezone od januara do juna (srebrene budu tek na kraju maja/juna, ali ipak se moze fino pecati ako znas za prava mjesta) inace ima jako finih stuka, godinama su vadjene kapitalke od preko 20 kg... medjutim sad su to zapustili pa je stanje na rijeci dosta losije. Oko te rijeke ja vodim licni rat sa onima koji bi trebali da je odrzavaju ali je iskoristavaju u privatne svrhe i unistavaju... evo i njenih koordinata (pozicija mog omiljenog mjesta)... ako budes imao vremena i volje navrati pa mozemo jednu "turneju" po juznoj Svedskoj obaviti:

http://maps.google.com/maps?f=q&source= ... 8&t=h&z=16
slika slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Takmičenja i prezentacije”