Fly Fishing - udrobljeno

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Fly Fishing - udrobljeno

Post Postao/la rusko » 23 srp 2011, 06:29

Kad smo vec kod izraza lica:

slika
slika slika


Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fly Fishing - udrobljeno

Post Postao/la zlaja » 23 srp 2011, 17:39

Matero de me slikaj dok se zagrije ulje :456: <valjanjeodsmijeha>

Veso
Štela
Postovi:60
Pridružen/a:24 lip 2007, 18:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fly Fishing - udrobljeno

Post Postao/la Veso » 05 kol 2011, 14:06

Joooj... Sta sam sve propustio u zadnje vrijeme!! U dahu sam procitao (i pregledao) nekoliko stranica unazad, zamalo odapeo od smijeha, a mislim da je bilo i suza.. Cisto da mi se Rusko ne osjeca usamljenim na tom frontu! A sve od one Anglerove posjete BiH i dragim prijateljima, pa na ovamo.. A za gledanje onih slika Zlaje musicara - stvarno treba traziti naplatu, pa makar i u flasama pive! Da vam zavidim na druzenju, zavidim (crknucu od zavisti nacisto), a sta ce tek Montana smisliti kad u avgustu batali kamion i doleti dole!? Ali hajde, salu na stranu, drago mi je da vam je bilo kako je bilo! Angleru, jesli li stigao i do Dine, Jajca i Plive?

Bice valjda neke nafake da i ja , bar dogodine, dodjem negdje dole..

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fly Fishing - udrobljeno

Post Postao/la montana » 05 kol 2011, 15:19

Eh, Veso, nisam nesto pri vremenu i ostajem samo 18 dana. Za sada imam zakazan <razanj> na Neretvi i standardnu Krupu. Dodao sam brzinski izlet u Sloveniju kod Domzala (Bistrica). Tamo sam nekad davno lovio. Prebogati i predivni tereni. Mozda Sanica i Pliva, usput.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Fly Fishing - udrobljeno

Post Postao/la angler » 05 kol 2011, 22:01

Vazno je da je misija uspjesno zavrsena. Toliko price i ubjedjivanja bilo, pa potajni ulazak u varalicave krugove (morao sam se i dokazivati ulovljenim ribama da me ne provale <valjanjeodsmijeha> ) i na kraju bas uzivanje.
Po zaduzenju sljedeci je Montana da unese nemir u redove, a Rusko se jos priprema...kondiciono :grin:

Veso, kroz Jajce sam prolazio kad me je Dino zvao ali sam vec imao zakazane obaveze. Zao mi je sto nisam mogao i da upoznam juniora. Od rijeka ovaj put nisam bio na Plivi i Sanici, a na Drini jos nisam zagazio. U B.Krupi sam "oteo" Zanderu "Original". Taj dan je bio dobro izgorio na suncu pa smo samo cumurali.
Inace me pratilo lose vrijeme, kisa svaki dan, ako ne citav onda bar pola. Ipak, sve u svemu, ja zadovoljan.

Evo nekoliko slika da nas zelja mine.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Fly Fishing - udrobljeno

Post Postao/la angler » 05 kol 2011, 22:03

Jos
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Fly Fishing - udrobljeno

Post Postao/la angler » 05 kol 2011, 22:05

I jos
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Fly Fishing - udrobljeno

Post Postao/la angler » 05 kol 2011, 22:06

I eto.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fly Fishing - udrobljeno

Post Postao/la Seha » 05 kol 2011, 22:14

E sto ga rodjo nadrobi sa ovim rahatlukom od slika.
slika

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fly Fishing - udrobljeno

Post Postao/la soha » 05 kol 2011, 22:20

E jesi ih ubo, za infrakta <championvanja>

Veso
Štela
Postovi:60
Pridružen/a:24 lip 2007, 18:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fly Fishing - udrobljeno

Post Postao/la Veso » 05 kol 2011, 22:48

Fantasticne fotografije Angleru, uvijek nanovo se divim tim bistrim vodama dole, kao da ih nikad nisam vidio! A jesam, itekako.. Drago mi je da si se konacno docepao Originala i da ti je sve u svemu odmor bio bas za pamcenje!! A tek sta si sakuhao medju kolegama (bivsim) varalicarima, o tome ce se tek pricati!!

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fly Fishing - udrobljeno

Post Postao/la zlaja » 05 kol 2011, 22:57

Vrhunske fotografije, kad pogledam ovu pastrmku što si ulovio opet vidim novu sortu, da već ste mi objasnili da pastrmke mijenjaju pigmentaciju u zavisnosti od mjesta boravka ali meni to nekako u našoj BIh najizraženije ...kao da ima na desetine sorti...

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Fly Fishing - udrobljeno

Post Postao/la angler » 06 kol 2011, 06:02

Za pola fotografija je zasluzna moja ljepsa polovina. Kad je krene krene :grin:

Jeste Veso, docepah se Originala i srce ko kanta. Nije toliko zbog cekrka kao cekrka vec sto me zelja nije popustila toliko godina. Mada moram priznati da jednim "detaljem" na koji treba stalno voditi racuna nisam bas odusevljen, a radi se o tome da poslije svakog koristenja saraf za regulaciju sile lezajeva na spulu se mora skroz otpustiti (ne mislim skroz odvrnuti) iako se isti ne koristi kao kocnica. Tako i pise u upustvu ali ako se zaboravi kojim slucajem, sljedeci put kad je koristimo osjeti se kao da je ispod lezajeva nesto upalo ili kao da je neki od njih otisao. Prvo se uplasih, a onda skontah da je fol u teflonskim cahurama koje su mekane. Poslije sve dodje na svoje.

Zlaja, sto se tice vrsta pastrmke, mislim da tu sad nema nekih pravila. Pravila ima samo u rijekama u kojim nije poribljavano ili su poribljavane iz mrijestilista istih rijeka. Mozda ce se iskristalizirati vremenom. Moje misljenje da razlog mozda stoji u tome sto se ubacuje mladj iz ribnjaka koji imaju skroz drugacije karakteristike vode od one rijeke u koju se mladj ubacuje. E u toj svoj zbrci krene prilagodjavanje ribe. Na Plivi prosle godine, dvije pastrmke u krugu 20m slicne velicine, jedna sa drugom nidje veze.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fly Fishing - udrobljeno

Post Postao/la montana » 24 kol 2011, 18:38

angler je napisao/la:Kako rekoh evo malo i "uzivo" sa terena.
Prvo je bila Doljanka sa Kovachom. Ljepota kao sto se i vidi. Iako mutna ibak je pokoja pastrmka bila nagodna. Sve u svemu uzivanje u prirodi, ribolovu a i hladovini (citaj rostilju).

Ih...tek sad vidjeh...ovo treba naopako redati slike. Nema veze...gledajte ih od zadnje prema prvoj <valjanjeodsmijeha>

Eh, bio sam na Doljanci i bas kako Angler rece, taman za #2. Vodostaj je bio jako nizak, a voda manje mutna nego kod vas. Sporadicno se izbacivala riba na suhu muhu. Uzivancija je klecati na koljenima i pokusavati plasirati muhu. A kad "tackasta" uzme... eh to je prica za sebe. Hvala drugu Kovachu sto mi je otkrio tajnu Jablanice, rijeku Doljanku.

P.S. Heeej, meni nije bio rostilj!
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fly Fishing - udrobljeno

Post Postao/la Kovach » 25 kol 2011, 02:46

Hvala tebi drug, a za rostilj ce biti prilika. Bojao sam se da nam ovaj put ne bude previse tog mesa, rostilj, jagnje ... :456:

BISTRO DRUZE!

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”