Ljeskovak (liskovac)

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Ljeskovak (liskovac)

Post Postao/la Clavis » 17 stu 2012, 13:03

Eh ovako, pošto je iskazan interes, za sad objavljujemo listu "japije" za izradu istog:

Ja dobio od adze spisak neophodnog:

1) Ljeskov štap

- po vlastitom nahođenju i preferensama izabrati štapić (u dnu ne pišu oznake, već nako odokativno <valjanjeodsmijeha> ) , bitno je da vrh štapa ima zeljasti izdanak čija dužina varira između 30-50 cm koji se zove Ljeto rast, faktički ono što izraste u toku jedne kalendarske godine,a nakon zime se pretvara u čvrsto drvo na koje se opet dalje nastavlja novi ljetorast.
Period sječe upravo nastupa, jer biljke ne sadrže puno soka. Izabrati par komada, staviti na sušenje, al na takav način da se izbjegne iskrivljivanje-vitoperenje štapa.

2) Dlake konjskog repa

-Zekan (bijeli konj) će odraditi stvar. Ja ću za početak 4-5 metara, to znači da mi treba 4-5 setova struna koji se sastoje od 5-7 dlaka koje je će upredati pa nastavljati. (Proces upredanja cu saznati uskoro, imam još jednog mušičara, pravio ih svojedobno)

3) Tanji kanap, špaga, deblji konac
- Služit će za obmotavanje ljetorasta, da ga sačuva od pucanja i prenaprezanja.


Za sad toliko, pa ću ovih dana pripremiti skicu cijele "skalamerije" :D


Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ljeskovak (liskovac)

Post Postao/la zlaja » 17 stu 2012, 14:55

Okej,prvi izlazak u prirodu siječem ljeskovinu,čekam za dalje upute...nema konja do mene u krugu 20 kilometara :mrgreen: ...to će me malo zakočiti...

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ljeskovak (liskovac)

Post Postao/la rusko » 17 stu 2012, 18:33

... a onda se zadajte u proizvodnju... pa racunajte na mene kao kupca ;-)
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Ljeskovak (liskovac)

Post Postao/la angler » 18 stu 2012, 04:58

Ja imam jedan mali problem u startu...zadnji put ovdje ljeskovinu vidjeli malo prije ledenog doba <valjanjeodsmijeha>

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ljeskovak (liskovac)

Post Postao/la Seha » 18 stu 2012, 09:22

Houston, we have a problem ! :135:

Rodjo tebi cemo progledat kroz prste. Zadaj se u oazu, mora biti i bambusa <valjanjeodsmijeha>
slika


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Ljeskovak (liskovac)

Post Postao/la angler » 18 stu 2012, 19:56

Moze li trska...rano je za bambusa ...bar u prelaznom periodu <valjanjeodsmijeha>
Valja li u ikakvoj kombinaciji pjesak za ribe....da se obogatim za cas :135:

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Ljeskovak (liskovac)

Post Postao/la tommylee » 18 stu 2012, 23:02

Clavise jedva čekam nastavak!

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ljeskovak (liskovac)

Post Postao/la Clavis » 19 stu 2012, 09:24

Angler, u petak poslije dzume, po lokalnom vremenu, odi do naše ambasade. Portiru reci "Merab'a ljudno".
Odvest ce te iza, ceka te prvi kontigent lijeske. DIjeli dzabe, otvaraj trziste.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Ljeskovak (liskovac)

Post Postao/la angler » 19 stu 2012, 14:21

Evo biiiiznisa. Joj kad postrojim ove sa dihtungom da masu <valjanjeodsmijeha>
Salu na stranu...ja cekam nastavak ove zanimljive teme <championvanja>

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ljeskovak (liskovac)

Post Postao/la montana » 19 stu 2012, 16:06

I ja! Vec mi se motaju neke ideje po glavi, al' to kad bude faza realizacije projekta! <titinpionir>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”