Laboratorija muha - trebam ideje i savjete

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Laboratorija muha - trebam ideje i savjete

Post Postao/la rusko » 04 lis 2014, 22:03

Napokon ja svoju bitku za laboratoriju muha dobi! <championvanja>

Ubacivanje materijala i ostalih sprava u prostoriju je u toku…

Trebaju mi dobre ideje kako da smislim najefikasniji nacin za drzanje materijala, da mi je pregledan i na dohvat ruke… Evo malo slika sobe da se orjentisete:

slika

slika

slika

slika
slika slika


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Laboratorija muha - trebam ideje i savjete

Post Postao/la angler » 05 lis 2014, 05:37

Dobro si okrecio zidove. Ne vide se tragovi borbe <valjanjeodsmijeha>
Cestitke za okupirano mjesto. Za slicno ja jos sanjam, a mislim da ce potrajati taj san <valjanjeodsmijeha>
Kad rece pregledan i na dohvat ruke, gledam te drvene fijoke na "klaviru" pa mi padose na pamet one plasticne providne fijoke na slican fol. Ili jedna drvena ploca na zidu sa kukama kao u prodavnici. Preglednije ne moze biti.
Joj jesam kreativan :135:

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Laboratorija muha - trebam ideje i savjete

Post Postao/la Clavis » 05 lis 2014, 08:55

Joj jarniko meni da je takav hastal samo da ga tutne negdje u cosak ja bi zadovoljn bio. Nego sto Sudo rece samo one fijokice i klinovi da zatakinješ ako misliš "na veliko". Ja sam preselio iz kofera za escajg u šnajdersku kutiju, ostalo držim u magacinu i dopunjavam. Svaka čast za "men cave" :D

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Laboratorija muha - trebam ideje i savjete

Post Postao/la rusko » 05 lis 2014, 09:31

Fly tying dungeon :)

Pokraj ovog "klavira" ce doci jos jedan takav… na jednom cu imati stanicu za sitnije muhe a na drugom za tube i velike strimere + kompjuter i tehnika.

Ovaj veliki sivo - zeleni bank ima ispod 4 komore u koje sam naslagao literaturu, i kontam staviti nesto krupnijeg alata sto imam. A na tom banku mi je zelja da napravim stanicu za izradu stapova kada se ekonomija malo popravi nakon ovih svi renoviranja.

Iznad njega sam mislio staviti ploce na koje bi kacio materijal. Nasao sam neka gotova rjesenja koja fino izgledaju, sada trazim gdje da ih nabavim sto jeftinije moguce.

Po duzini sobe imam dovoljno prostora za razvuci sto za predenje predveza, tako da cu napokon i njih moci ponovo poceti praviti…

Ispod stalaze doci ce jedna "secija"… da se moze sjesti i kahvenisati dok se prebiru muhe (a za to imam kuhalo i mali reso)…

i u cosku gdje sada visi onaj prsluk ce doci neki garderober za waderse, cizme, jakne i ostalo.

A zena mi je obecala dati i tepih… samo da joj nisam pred ocima <valjanjeodsmijeha>
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Laboratorija muha - trebam ideje i savjete

Post Postao/la angler » 05 lis 2014, 20:46

Prvo napravi WC u cosku pa onda dovedi nekog veoma dobrog interieristu i ne pustaj ga bar heftu dok cojk ne skonta gdje, sta, kuda, kako (moze i bez WC, brze ce skontati)... jer kako si nabrojao tu ti jos fale rezervni dijelovi, drebang, shtraftuk, kishtra sa alatom, mikrovalna, zimska oprema, usisivac i dva auta u poluvoznom stanju sa ratkapama <jelmekotrazio> Dobro si ti jos u kuci <valjanjeodsmijeha>

Moj sav materijal je u maloj kishtri za alat i jednoj kesi...a i tako se jedva snalazim <valjanjeodsmijeha>


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Laboratorija muha - trebam ideje i savjete

Post Postao/la rusko » 05 lis 2014, 21:15

Moj Angler, ti se zezas a ja nesto kontam da jedino zimsku opremu i auta nemam u prostoriji od tog sto si nabrojao <valjanjeodsmijeha>

Kako su me samo cudno Svedi gledali kada sam odnio tepih u prostoriju… Garant su kontali - evo ga pravi dzamiju :mrgreen:

PS. WC, tus i veseraj su mi odmah preko puta
slika slika

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Laboratorija muha - trebam ideje i savjete

Post Postao/la zlaja » 05 lis 2014, 21:41

Karantin za zaražene mušičarskim virusom! :mrgreen:
Šalim se jaro, nek je sretno useljenje

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Laboratorija muha - trebam ideje i savjete

Post Postao/la tommylee » 06 lis 2014, 08:51

Uh na teškim mukama si,ja ideje već dugo vremena skupljam.Imam pun folder sa neta fotki od kolega mušičara.
Najbrže i najmobilinje su plastične kasete,sa po par fioka.U njima možeš sve složiti po pregradama.Ja imam jednu i šetam je po potrebi a krijem od djece da ne rasture po kući,što obično biva!
Iskoristi zid,pogledaj u nekoj radnji gdje se prodaju alati,imaju dosta za sitne alate a i krupnije,razne police koje se podešavaju.
Neznam kako da objasnim vidi linkove možda dobiješ ideju!
http://www.kataloska-prodaja.com/Archiv ... 52_1_0.jpg
http://www.kataloska-prodaja.com/Archiv ... 34_1_0.jpg
http://www.kataloska-prodaja.com/Archiv ... 70_1_0.jpg
http://www.kataloska-prodaja.com/Archiv ... 78_1_0.jpg


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Laboratorija muha - trebam ideje i savjete

Post Postao/la rusko » 06 lis 2014, 17:38

Odlicni savjeti, blagodarim!!

Te zidne sa rupicama trazim ovdje… Ali razmisljam da ih postavim na drvene ploce pa onda na baglame, pa da ih mogu "listati" kao novine (kao prozorno krilo, a materijal se onda moze stavljati na obje strane ploce). Tako najbolje iskoristavam prostor.

Ovih providnih kutija imam dosta i vecina materiajala mi je u njima. Negativna stvar s njima je sto se materijal "zatrpa" u gomili i onda covjek zaboravi sta ima. Ali nisu lose za lak, bojice, alat koji se rjetko koristi i slicno.

Imam zimu pred sobom da lagano planiram i sklapam ambijent…
slika slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Laboratorija muha - trebam ideje i savjete

Post Postao/la Seha » 08 lis 2014, 18:35

Meni jedino dobro sto pada na pamet je da ti nedostaje ispred radnog stola dobar poster ili ti tapeta sa nekom "podvodnom" atmosferom.. :wink:
slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Laboratorija muha - trebam ideje i savjete

Post Postao/la rusko » 09 lis 2014, 06:45

Seha je napisao/la:Meni jedino dobro sto pada na pamet je da ti nedostaje ispred radnog stola dobar poster ili ti tapeta sa nekom "podvodnom" atmosferom.. :wink:
Kao i obicno, zdravo razmisljas… narucen novi kalendar <titinpionir>

slika
slika slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Laboratorija muha - trebam ideje i savjete

Post Postao/la Seha » 09 lis 2014, 11:28

Mene bi ove koke totalno dekoncentrisale.. Bilo bi otezanja na muhi i gdje treba i gdje netreba <valjanjeodsmijeha>

Mislio sam na ovako neki opustajuce inspirativan (wall sticker) fol sa onim kokama bi bio "napet ko treger".. :wink:
rainbow-trout.jpg
Fish-UW.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Laboratorija muha - trebam ideje i savjete

Post Postao/la angler » 09 lis 2014, 11:44

Taj joj waders nista ne valja...kratak
A da je dobra riba, sto jest jest. Mislim na lososa <jelmekotrazio> <valjanjeodsmijeha>

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Laboratorija muha - trebam ideje i savjete

Post Postao/la rusko » 17 srp 2016, 15:10

Novi raspored radnih stanica… Lijeva za sitne muhe, desna za streamere i tube

slika
slika slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”