Nekoliko lososa

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

IVAN
Štela
Postovi:78
Pridružen/a:30 lis 2008, 06:17
Lokacija:Kalifornija
Kontakt:
Nekoliko lososa

Post Postao/la IVAN » 05 svi 2009, 01:05

Bijo sam odveo sina na jezero za rodjendan da uhvatimo nekoliko lososa (Sockeye Salmon)


slika

slika

slika

slika

slika

slika
slika


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Nekoliko lososa

Post Postao/la montana » 05 svi 2009, 05:17

Dobro je ovo tvoje jezero, samo poruci i tu je sto zazelis. Svaka cast majstore! Prvi put vidim sliku ulovljenog sockeye salmona. Bistro!
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

IVAN
Štela
Postovi:78
Pridružen/a:30 lis 2008, 06:17
Lokacija:Kalifornija
Kontakt:

Re: Nekoliko lososa

Post Postao/la IVAN » 05 svi 2009, 06:45

To mi ovdje zovemo Kokanee. To je Sokeye Salmon sto je stavljen u Jezera (land locked). Jezero se zove New Melones ako hoces da ga vidis info na internetu.
slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Nekoliko lososa

Post Postao/la montana » 05 svi 2009, 06:53

Svakako cu pogledati. Prije sam gledao neke slike ovog salmona, ali ovo je prvi dokaz da se moze loviti s predumisljajem. To je riba koja bi bila dobra za nasih voda tamo u Bosni jer ne raste prevelika, a moze da zivi land locked (u jezerima i rijekama bez da ide u more, objasnjenje za BH raju)
Valjda ce mi kompanija priustiti da kad se vratim iz Bosne posjetim ovo tvoje jezero. Bistro Ivane i salji tih slika da nam proradi masta
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Nekoliko lososa

Post Postao/la Seha » 05 svi 2009, 11:18

Montana dobili smo od amerikanaca patuljastog somica i kalifu od rusa babusku dosta brate reci im fala netreba :mrgreen:
Da bogdo nisu ni ovo al eto

Bistro Ivane
slika


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Nekoliko lososa

Post Postao/la montana » 05 svi 2009, 15:25

Ja sam to nesto razmisljao nakon one emisije o linjaku u Jablanickom. Daj smudja, linjaka... valjda ljudi trebaju neku ribu da vade i nose kuci. Ovu ribu ubacuju jer ostaje u jezeru dok polno ne sazrije, a onda tek krene uz rijeku u jatima citava generacija, polozi ikru i ugine. Od njihovog mesa se stvori dovoljno hrane za njihovu mladj i pastrmku koja zivi u rijekama, a oni sami nista ne jedu kad krenu na mrijest. Ipak uvoz ribe je nepotreban, slazem se jer imamo mi nase ribe. Povlacim pisanje i slazem se sa Sehom.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Nekoliko lososa

Post Postao/la AlaS » 05 svi 2009, 23:14

Fala im za Americkog Somića /CVERGLANA/ dabogda im iz guzice virio
Ajd Kalifa nek ostane jer je ljudi vole loviti i kući nositi ali Cverglan je promašaj stoljeća
slika
Bistro

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Nekoliko lososa

Post Postao/la Seha » 05 svi 2009, 23:24

E zaboravih i suncica ili suncanica je takodje dosljak koji zestoko tamani ikru svih ciprinida.....
Montana no sikiriki samo diskutujemo zasto ces se povuci i neces pisati.......... Nemas razloga za takvo nesto !

Alas ok je za kalifu ali kao u cijeloj evropi boriti se da ona bude u zatvorenim vodama gdje se moze kontrolisati njena populacija i gdje nece nanijeti puno stete autohtonim vrstama kao sto "pase" ikru i mladj na ribniku , uni, neretvi itd..... Ja da se pitam odorio bi neogranicen odstrel kao sto vec lagano i pocinje po fly revirima .......
slika

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Nekoliko lososa

Post Postao/la AlaS » 05 svi 2009, 23:44

Jednim udarcem dva dobra poteza ,ako vec neko voli nositi ribu i jesi eto brate pastrmka i to kaliforniska.Ostavi Mladicu,Mekousnu,Glavaticu,Linjaka
Uhhh umalo zaboravi Šarana obavezno
slika
Bistro

klapna
Štela
Postovi:79
Pridružen/a:17 sij 2007, 19:52
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Nekoliko lososa

Post Postao/la klapna » 06 svi 2009, 15:14

Zasto sarana ostaviti jer je popularan trenutno?
Zasto se ne borite protiv izgradnje brana, smeca, fabrika koje zagadjuju...itd

Da me se krivo ne shvati samo hocu reci da je ravnoteza odavno narusena pa se zalazem za ono "manje" zlo.

Ne mogu shvatiti kako se moze favorizirati jedna vrsta na ustrb druge.
Nedavno nam se to dogodilo medju narodom pa ste svi svjedoci do cega je dovelo.

Kad bi ostreli tako jednostavni bili ne bi nas to daleko dovelo.

Recimo primjera radi oko suncanice, istina da ju ne volim no na jezerima je ona jedna od boljih i drazih hrana smudju, somu, stuki, bassu....itd
Na uscima rijeka brancini joj ne prastaju u kanti....itd

Cvergli su hrana bassu, veci kad porastu extra su i ljudima.

Jel u Neretvi u Konjicu, Jablanici, Mostaru bilo prije sarana, smudja, soma...itd

Sto mislite sto bi se dogodilo kad bi za godinu dvije dana bilo objavljeno da bjelica, keder, uklija od 200 g je kapitalan ulov koji vrijedi milion eura?

Jel jedete krumpir, rajcicu-paradajiz, pusite duvan....itd
To su vam iste stvari kao i u vodi.


Samo sam malo naglas razmisljao :lol:

Nasle bi se sve vrste uz pomoc prirode i poslozile kako treba samo da nije ovih ( nas-ljudi ) divljaka na vrhu lanca.

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Nekoliko lososa

Post Postao/la AlaS » 06 svi 2009, 21:12

Najlakše je postaviti nekoliko pitanja a ni sam ne znati na njih odgovor zašto i zašto.Kolega ko će se izboriti u ovoj državi za bilo što od tvojih navedenih primjera ,ako se ljudi,invalidi,RVI i demobilisani borci koji su ostavili zdravlje po brdima nemogu izboriti za svoja prava koja su krvlju zarađena.
Ja ostajem i dalje sa mišljenjem da cverglan kod nas u BiH samo pravi štetu.A što se tiče da će ga BASS u BiH vodama loviti to će još dugo potrajati.Možda nekad a možda ni tad. Bistroooo
slika
Bistro

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Nekoliko lososa

Post Postao/la Seha » 07 svi 2009, 00:29

Kao prvo tek sad vidim usrasmo temu maksimalno ................
Ako ovo sto pisemo i radimo na stranici nije borba protiv svega sto si naveo neznam sta je... Narod gladuje i da nas neko cuje i poslusa ........ Trc Milojka
Kakvi basovi i bakraci i da ga ima "ka u meriku" dzaba brate toj napasti nemogu dohakat na Boroviku ni vrse ni bas tugeder taman bio ne velikousti nego dzinovousni bas.
Saran je trenutno popularan od kad je iz Azije dosao u Evropu i tako to traje do danas ako je to malo vremena pustimo jos jedno bar par vijekova.
Ja licno nefavoritiziram nijednu vrstu ali je cinjenica ta da je patuljan,kalifa,babuska i suncica tiha smrt jedne vode.
Ovi dosljaci su na nasim vodama nekolika desetljeca i vec su dojadili onima koji razmisljaju na duge staze.
Naravno ne onima koji odu na busko da napune gepek stotinama kila babuske koju kasnije tale pod sarana al eto zapece nekom negdje kost pa ni to vise nece biti unosno.
Razlog je taj sto imamo dovoljno autohtonih vrsta bijele ribe koje su vise nego dovoljne za prehranu grabljivica i ubacivanjem vec navedenih vrsta pravi se konkurencija u kojoj domaca bijela riba nema bas puno sanse..
Samo jedan primjer je jezero Modrac tu vodu je unistio patuljan, deverike i ostala bijela riba koja je prije lovljena kapitalnih dimencija je izcezla jer patuljan jede sve pred sobom.
Lako mi je za tebe Klapna tebi je varalicar konstantno u ruci ,al eto za promjenu probaj malo na modracu ima kapitalnih somova ali ces svako par zabacaja vaditi patuljana ne zato sto je lud za varalicom vec sto ga ima toliko da se pocesto zarauba. Probaj malo tu flustraciju pa ce ti biti jasno zasto su svi protiv njega u nasim vodama.
slika

klapna
Štela
Postovi:79
Pridružen/a:17 sij 2007, 19:52
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Nekoliko lososa

Post Postao/la klapna » 07 svi 2009, 09:25

Nisam ja za njega nego sam primjere navodio.

NIsam za nista, al kako recimo u Svitavi nema nista osim njega pa je sad on extra riba. :lol:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Nekoliko lososa

Post Postao/la Seha » 07 svi 2009, 11:26

Znam ja da ti nisi za njega, za tebe je brate da te brzo ozenimo :wink:
slika

klapna
Štela
Postovi:79
Pridružen/a:17 sij 2007, 19:52
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Nekoliko lososa

Post Postao/la klapna » 07 svi 2009, 14:28

Ti si jedna vjestica vulgaris.... :roll:
Taman mi mlada salje linkove sala za svadbu, al tek idce godine u sestom mjesecu do tada ihahaha :lol:

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”