Strimeri u spin ribolovu

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:
Re: Strimeri u spin ribolovu

Post Postao/la angler » 09 tra 2011, 19:21

O strimerima sa otezanim udicama sam na pocetku rekao da je malo teze "ubosti" pravi odnos. Napravio sam ih par ali nisam nesto odusevljen njima. Jedino otezanje koje koristim je olovna zica namotana preko udice ili metalne oci. Ali svako ima neki svoj recept i sta voli.

Ovi strimeri koje si postavio su vrlo jednostavni za namotati, a vrlo efikasni. Stvar je samo materijala. Ja nisam uspio naci u Sarajevu otezane oci kao na drugom strimeru ali dobro posluzi lanac sa kuglicama od vodokotlica. Ocvikas par kuglica i motas.

Sa epoksijem ne bih pretjerivao po pitanju tijela osim glave sa prizmaticnim ocima. Neki prave kompletno tijelo od epoksia i samo na repu par perkica, pa cak i kljunove. To mi je vec klasicni vobler.

Clouser Minnow...druga slika (za mene strimer No.1) jednostavan, a vrlo efikasan na svim vodama.
Ostali su klasicni strimeri bez otezanja. Eto za sta sam ja trazio koziju bradu :wink:

Na youtube imas masu klipova kako se neki strimeri prave. Za clouser je specificno sto je "naopak". Imitacija stomaka, svjetle dlake, je preko ociju ili preko udice, a ledja ispod udice jer zbog teskih ociju pliva sa kukom prema gore.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=c9-t0ZLv0Pc[/youtube]

Ali to su sad detalji sa kojima se ne treba opterecivati na pocetku. Licno bih prvo napravio nekoliko ovih obicnih dok se ne svari tehnika motanja, a za to se ubila nasa "akademija musicarenja" :grin:
montana je napisao/la:Hehehe, vidi ih Angleru, k'o saran oko boile! Samo strpljenja i upecace se oni! <valjanjeodsmijeha>
Alea iacta est :grin:


Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strimeri u spin ribolovu

Post Postao/la zlaja » 09 tra 2011, 21:07

Super je to sa udicom na gore jer onda manje zakača,ovaj crni đavo što mi je zapao za oko zove se gurgler,ja se zdrobi na pretraživaču sa riječima:gugler,mudler,rudler :mrgreen: i nadođo da je gurgler 8) ,e taj je zajeban pravo
Rusko evo fotka i njega samo malo duže nožice bi trebale da budu
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strimeri u spin ribolovu

Post Postao/la rusko » 09 tra 2011, 21:48

Zlaja, sad znam sta ti treba.

imam vec dosta tog kod kuce pa cu ti poslati i dovezacu ti par komada pa probaj... posalji mi adresu na PP jer se onaj stari pp obrisao...
slika slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”