Online trgovine varalicarskom opremom

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
Mr. Smith
Štela
Postovi:94
Pridružen/a:22 svi 2008, 13:29
Lokacija:Lukavac
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Online trgovine varalicarskom opremom

Post Postao/la Mr. Smith » 11 tra 2011, 09:49

Vidim da slicna tema vec postoji, medjutim niti je na pravom mjestu niti je aktivna vec dugo...uglavnom admini do vas je!
Mislio sam da bi ovde mogli preporuciti drugima rasprodaje ili snizenja opreme, ili svoje utiske s nekim sajtom.
Evo ja cu poceti sa nekim koji su meni najzanimljiviji...
http://www.ebay.com/ Tu se vjerovatno moze naci sve sto vas zanima, povoljne cijene pristojna postarina, 0.5-1% carina i pdv. Mada im stapovi nisu nasih dimenzija, ostalo sve ima...Ko ima registrovan paypal ne treba mu nista drugo...
http://www.harrissportsmail.com/ Medju najboljim britanskim sajtovima, treba ga imati na oku jer s vremena na vrijeme izbace poneki stap i masinu na rasprodaju...Brzo sipuju, sve ok...Mada sam u posti platio 40% vrijednosti paketa...
http://www.ichibantackle.com/ Pribor iz Japana uglavnom, sve ok, posiljke stizu jako brzo 7-8 dana, 0.5% carina...
http://samuraitackle.com/fishing/ Ovdje ima interesantnih varalica, silikona i jig udica takodje...
http://www.tacklewarehouse.com/ Ovde se vrtim vec prilicno dugo, trazim nacin kako da narucim ovu daiwicu, ne sipuju za BiH, pa eto, ako bi se neko ko je vec tu registrovan ponudio da naruci za mene stvarno bi to cijenio...300$ povoljno...
http://www.plat.co.jp/shop/catalog/default.php Odavde nisam narucivao jos... Ima svasta nesto, poskupi ko svi Japanci... Nesto cemo drugi put...
http://www.pikespot.com E da, ovde ima Dokovih varalica, a mozete uzeti i stap kao moj 8) ...


Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Online trgovine varalicarskom opremom

Post Postao/la zlaja » 11 tra 2011, 20:43

Uf što napari oči :shock: ko one lepine za ćevape <12345>

Avatar
Essien
Štela
Postovi:62
Pridružen/a:10 ruj 2012, 23:21
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Online trgovine varalicarskom opremom

Post Postao/la Essien » 09 ožu 2013, 01:12

Nesto sam pretrazivao po ebay-u, pa sam naletio na neke varalice po nekim smijesnim ciframa... ako sam promasio temu il ako je vec bilo govora o ovome, ne zamjerite.. :roll:
Ne znam da li je neko imao iskustva sa slicnim, ako jeste volio bih cuti vasa misljenja..

http://www.ebay.com/itm/60mm-Sink-0-1m- ... 5650bf481d

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Online trgovine varalicarskom opremom

Post Postao/la zlaja » 09 ožu 2013, 15:09

Teško je ocjeniti sa fotke, imam osjećaj da fušeri...ima jedan majstor radi malo bolje tj. kad vidiš oblike na fotki a poznaješ original ...baš rastura ...evo link pa pogledaj...
http://www.ebay.com/itm/DT-55-10-50mm-6 ... 4168daacf6

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Online trgovine varalicarskom opremom

Post Postao/la soha » 09 ožu 2013, 15:29

Imam tih takvih jeftinih plasticnih varalica negdje po kutijama, ako ima neko zainteresovan neka se javi da mu ih poklonim.


Avatar
Essien
Štela
Postovi:62
Pridružen/a:10 ruj 2012, 23:21
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Online trgovine varalicarskom opremom

Post Postao/la Essien » 09 ožu 2013, 18:11

Hvala na ovom linku..jos sam relativno nov u varalicarenju, pa mi se bas i ne isplati kupovati npr. ove rapaline, jer ja to cesto kacim po dnu..
ako imas jos ovih provjerenih sa ebay-a da si kupovao, bio bih ti zahvalan..

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Online trgovine varalicarskom opremom

Post Postao/la zlaja » 09 ožu 2013, 18:40

Sa ovog linka biti će isprobano na ljeto ...što se tiče plastični jeftinjaka bude toga po pijaci sa raznim nazivima, čuvaj se druže te kupovine jer mamci uopšte nisu naštelovani ili piju vodu ili neki đavo da ti sjebe dan...

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Online trgovine varalicarskom opremom

Post Postao/la soha » 09 ožu 2013, 18:54

Potpisujem ovo sto zlaja kaze <titinpionir>

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Online trgovine varalicarskom opremom

Post Postao/la montana » 09 ožu 2013, 19:18

"Dupljaci" mogu biti dobri, ali i losi. Dupljak je kradja necijeg truda, zalaganja i ulaganja. Ja licno preferiram platiti neciji trud, nego ustediti na kradji. Ne radi se samo o cijeni materijala, vec i kompletnog istrazivackog rada i promocije, a onda neko podzoni gotovu stvar i zaradjuje pare. Ako bi svi to radili, onda bi i Rapala i ostali mogli kljuc u bravu bez novih pronalazaka koji su nam godinama uljepsavali ribolov. Znaju nasi Soha, Ruba i ostali koliko su se nadjeljali da naprave nesto svoje. Zamislite sada model "Chin-Chung Zgembo"?

Sto Zlaja kaze, macak u vreci! <djed>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
Essien
Štela
Postovi:62
Pridružen/a:10 ruj 2012, 23:21
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Online trgovine varalicarskom opremom

Post Postao/la Essien » 09 ožu 2013, 19:31

Hvala Zlaja, kad isprobas javi nam da vidimo kakvi su rezultati..
Ma vjeruj da bih ja najradije da uzmem ove rapaline il neke od onih ''srceparajucih'' japanskih varalica, da kad odem da znam da imam kvalitetnu varalicu u priboru a ne ove dupljake, al posto nisam nesto sa lovom jer studiram, pa nije bas ok da trazim od roditelja neke cifre za varlice koje cu silom prilika negdje zakacit, moram da trazim ove neke dupljake koji ''mozda mogu'' posluziti..

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Online trgovine varalicarskom opremom

Post Postao/la zlaja » 09 ožu 2013, 19:42

Ja bi još dodao da između crnog i bijelog tržišta postoji u ovoj branši sivo tržište* - Na istoj mašini u nekoj zemlji jeftine radne snage se štancaju mamci koje otkupljuju razno razne svjetske firme i nadivaju svoja imena- tako da isti mamac možemo pronaći pod raznim imenima i svi su hajmo reći original* Takođe u skorije vrijeme imamo proizvođače koje se trude da vjerno iskopiraju nečiji rad tako da dobijemo dobar mamac za malo manje od pola cijene, osim vanjskog izgleda potrude se još oko zračni komora, balans utega, kvaliteta farbe...ne treba zaobilaziti da je spinfishing veoma skup hobi i da dosta ljudi traži razna rješenja ...
Essien potpuno te razumijem jer svi smo ovdje u veoma sličnoj situaciji sa svojim životnim problemima pa ti zato jaranski savjetujem- kupi par dobri provjereni varki za ciljanu vrstu ribe -što god pecao u BIH imaš ovdje dobre majstore na forumu koji će ti pomoći u odabiru mamaca- to će te na kraju jeftinije izaći...ili još bolje- pecaj te studentice i praktikuj C&R, kad legne diploma i posao onda na pecanje...

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Online trgovine varalicarskom opremom

Post Postao/la montana » 09 ožu 2013, 19:54

Ma da me ne shvatis pogresno, ima dupljaka koji su odlicni, cak i bolji od originala, ali isto tako ima dupljaka po net-u koje je pravio neko ko nikad nije zabacio ni taj dupljak niti nesto slicno u vodu. Ovdje se radi u riziku koji sam snosis porucujuci ne testiranu varalicu koju ne mozes ni vratiti. Ima i originala koji ne vrijede ni da ih besplatno uzmes, a vjeruj mi dosta skupih.

Ja sam cesto i plivao i ronio za varalicom, i obarao stabla sa druge strane rijeke da sacuvam super varalicu. Jednog "Eleza", na kojeg sam imao stotine mladica sam otkinuo na potopljeni panj na sredini Crnog jezera na Uni. Oplakivao sam ga skoro godinu, da bi iduce sezone dosao na to mjesto i bacio unsku kasiku, blinker kako tamo kazu i zakacio na istom mjestu. Osjetih da je stablo i da "ljulja", pa se potrudih da otkinem podebelu granu. Na moju radost, "Elez" visi na grani od oko 50kg. Trokuke struhle, alio varalica OK. Lovio sam jos par godina s njim i ponesoh ga u Ameriku. Uzimali lososi i pastrmke i od 11kg, dok jedan dan ne puce najlon i varalica ostade na lososu. Posto oni krepaju nakon mrijesta, a to je bilo bas na par dana prije, vracao sam se 5-6 puta i tumarao grobljem lososa koji su smrdili uzasno od raspadanja. Ljudi su me gledali k'o majku Jugovica koja trazi djecu po bojnom polju.

Vjeruj da bih ga platio suhim zlatom i usput dao pola varalica za mladicu koje imam, a to je relativno dosta plastike, zeljeza, silikona i balze. Znam da ima slicnih, ali takvog... nisam jos sreo. <titinpionir>

P.S. i slusaj Zlaju, iskusnog varalicara to oko studentica. Zlaja nesebicno podijeli savjete, pa i po cijenu da mu zena onda procita i uvede totalnu zabranu disanja, a ne ribolova! <valjanjeodsmijeha>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Online trgovine varalicarskom opremom

Post Postao/la zlaja » 09 ožu 2013, 19:59

Tita mi nema bolje ribe od studentice...evo ja ću svojoj izvaditi još jedan index pa da opet imam dobru ribu...

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Online trgovine varalicarskom opremom

Post Postao/la montana » 09 ožu 2013, 20:02

U mojim godinama gledanje studentica i drugih "plemenitih i neplemenitih riba" moze jako da naskodi ocima i vidu! Zena mi je izricito zabranila rekla da ce mi oba oka izvaditi ako budem gledao! <djed>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Online trgovine varalicarskom opremom

Post Postao/la zlaja » 09 ožu 2013, 20:09

Joj znam kako ti je žao za tim voblerom...i mene za jednim duša bolila...čovjek mi se kune da će napraviti isti a ja mislim da onakav više ne izlazi ispod čakije...

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”