kafe bar *Spin fishing*

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Som 2014

Post Postao/la rusko » 20 kol 2014, 17:40

Nemojte nagovarati da se jede riba… jer navikne se raja na jeftinu i dobru hranu… pa onda za vrijeme mrijesta u zimovnicima raubaju (zimovnik = zimnica), ne zato sto to zele, vec sto to zena, punica, djeca, komsiluk… od njih ocekuju… :wink:

i onda tako uniste balans u biotopu… pa poslije kada jedne vrste nestaje, iz griznje savjesti i sramote optuze - koga drugog ako ne - soma!

Priroda uspostavlja balans u svemu ako covjek ne prenagli u svom djelovanju… Da ljudi nisu svako malo devastirali mrijest bilo bi dovoljno svih vrsta.
slika slika


Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Som 2014

Post Postao/la zlaja » 20 kol 2014, 17:46

Jako dobro napisano Rusko, samo ti što nose punici su manjina, najviše njih prodaje bijelu po tri marke dok som i smuđ idu od 10 do 15 maraka...zato je som u Bosni isplativ za pecanje...ja ne nagovaram na tako nešto jer nemam šta nagovarat kad to već čine :grin: već kažem ljudima kad im som dođe na udicu da je to dobar obrok i njemu a može i punici da se ostavi koja kila somovine...

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Som 2014

Post Postao/la angler » 20 kol 2014, 17:59

Prebacite kojeg na Staracu <jelmekotrazio>

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Som 2014

Post Postao/la montana » 20 kol 2014, 19:13

angler je napisao/la:Prebacite kojeg na Staracu <jelmekotrazio>
Nisi normalan, pa pojesce nam svo predsjednistvo kad budu cupali trsku! <djed>
<valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rades7
Književnik
Postovi:667
Pridružen/a:20 ruj 2011, 13:47
Lokacija:Doboj
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kafe bar *Spin fishing*

Post Postao/la rades7 » 20 kol 2014, 20:45

Ko ce nositi kantama ribu, nosice i bez Zlajinog nagovora. Onaj ko je pusta da i drugi uzivaju u ulovu i da riba opstane, ucinice to i bez zagovornika C&R.

Inace, dosta je ovdje prisutno sarkazma iz ocaja od cjelokupne situacije sa prirodom u BiH u Zlajinim zajebancijama. Bez namjere da budem bilo ciji advokat...to je samo moje vidjenje ovih postova gore, a i prije smo se zezali na tu temu.

Bistro ljudi...


Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kafe bar *Spin fishing*

Post Postao/la zlaja » 20 kol 2014, 21:44

Rade ti razumiješ jer smo tu zajedno svaki dan na istoj rijeci u istom podneblju...u ovoj jebenoj vukojebini na elitnim mušičarskim mjestima gledam kako se prodaju navezani tirolci kao domaća radinost,gdje ljudi nose mladuljke od 20 cm. gdje se dnevno masakrira tone ribe, gdje su pijace svaki dan pune imrežareni riba ...i tako mene moj drug Seha ne razumije koji pišem istinu...

Avatar
rades7
Književnik
Postovi:667
Pridružen/a:20 ruj 2011, 13:47
Lokacija:Doboj
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kafe bar *Spin fishing*

Post Postao/la rades7 » 20 kol 2014, 21:56

Samo opušteno ljudi...
slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kafe bar *Spin fishing*

Post Postao/la montana » 20 kol 2014, 22:31

Rade, jel' ovo nakon sto si pustio ribu ili prije? <adipiva> <adipiva> <adipiva>
Pitam ako je prije, da ti se nije pricinilo? <ribarcina>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rades7
Književnik
Postovi:667
Pridružen/a:20 ruj 2011, 13:47
Lokacija:Doboj
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kafe bar *Spin fishing*

Post Postao/la rades7 » 20 kol 2014, 23:11

Vuče me da slažem kako je ovo nakon puštanja soma od 10+ kg, ali kako sam vazda bio iskren,reći ću da je ovo ona piva kojom utapaš tugu jer nisi imao ni udarac za 3 sata bacanja ...

Avatar
emin
Književnik
Postovi:820
Pridružen/a:21 ožu 2011, 10:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kafe bar *Spin fishing*

Post Postao/la emin » 20 kol 2014, 23:12

i to na usori???? <jelmekotrazio>
..be yourself no matter what they say..

Avatar
rades7
Književnik
Postovi:667
Pridružen/a:20 ruj 2011, 13:47
Lokacija:Doboj
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kafe bar *Spin fishing*

Post Postao/la rades7 » 20 kol 2014, 23:17

Ovo je Spreča. Ali ne zamjeram ti drug, ipak sam veći dio kadra odvojio za dvije meni bitne stvari...

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kafe bar *Spin fishing*

Post Postao/la Seha » 21 kol 2014, 13:22

zlaja je napisao/la: ...i tako mene moj drug Seha ne razumije koji pišem istinu...
Zlaja ja shvatam da ti zivis za UL varalicarenje i da velika populacija soma utice na tvoj ribolov, ali shvati da je ovo sportsko ribolovni forum na kom bi trebali propagirati sportski ribolov bez navodjenja raje da ubije svakog soma koga ulovi jer boze moj ako ga nejedes mozes ga prodati bas kao i smudja.Nesvjesno reklamiras prodaju ribe po ulicama i to mi se nimalo nesvidja. Mislim da to nije ok ma sta ti mislio. Poenta ovog foruma bi trebala biti edukacija mladje raje (jer ovim starim ces prije metar u guzu nego cenat u glavu) da postuju prirodu i da se odnose maksimalno fer prema svom ulovu bilo da ga zele ubiti i ponijeti ili vratiti nazad u vodu.
Sto se tice soma rekao sam ti jedino dinamit i sve pobiti pa da rijeka krene opet od nule jer inace nemas sanse spotskim ribolovom napraviti selekciju ribljih vrsta kako bi uspostavio ravnotezu.. To priroda mora il prije il kasnije sama odraditi kao i na milion drugih voda sa tim problemom.. Kada soma bude toliko da nema dovoljno prirodne hrane krece kanibalizam i tako sam sebe dovede u balans sa plijenom.. Problem sa somom su po meni napravili ti vrijedni raubasi koji po zimovnicima masakriraju somov plijen i zato je sada vidljiva tolika prevaga soma..Desava se sa odredjenim vrstama recimo smudj da i bez mjesanja covjeka populacija skoro jednostavno nestane u par godina i opet eksplodira nakon toga. To je priroda i ona na takav nacin sama pravi balans izmedju plijena i grabljivica.. Kad se covjek umijesa taj proces se ubrza i nerijetko odredjene vrste (recimo mladica i glavatica izgradnjom hidrocentrala) tesko ikada nadju svoju ulogu u toj igri.

Ok si momak i nadam se da ces ovo shvatiti kao dobronamjeran odgovor jer u suprotnom nebi ni odgovarao nakon onog posta sa dinamitom.. Znam da je sve to sto kazes istina, ali bar mi trebamo biti drugaciji i pokusati ispraviti krivu drinu sto se tice svijesti naroda i anarhicne destrukcije koja vlada na nasim vodama. Pozdrav svima bistro drzim fige
slika

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kafe bar *Spin fishing*

Post Postao/la zlaja » 21 kol 2014, 22:21

Seha sve okej,pišem parodiju trenutka,ja često padnem zbog svoji ideala,otresem se i nastavim...svjesno se zajebavam na ribolov u bosanskoj vukojebini...u pravu si,forum ne treba da služi za te stvari...ali jebeš forum ako se sve to prešuti a ovdje redamo samo našminkane stvari...

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kafe bar *Spin fishing*

Post Postao/la Seha » 21 kol 2014, 22:58

Ma kontam ja da karikiras situaciju ali malo pogrubo zvuci i neko ko "padne s marsa na forum" moze pogresno shvatiti nase poruke. U pravu si netreba sminkati teme, ali mozemo otvoriti temu sa problemom zvani som u rijeci bosni pa tu traziti razlog invaziji somova u rijeci bosni pa kad vec tipkamo o tom problemu da pokusamo naci uzroke. Rijesenje sigurno necemo dok priroda neodradi svoj dio pola.. Sve najbolje stari i bistro
slika

Avatar
emin
Književnik
Postovi:820
Pridružen/a:21 ožu 2011, 10:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kafe bar *Spin fishing*

Post Postao/la emin » 23 kol 2014, 23:43

Klenolovac je napisao/la:http://maguro-pro-shop.com/index.php?ro ... ct_id=1323

Kao prvo PDV je 25 %. Ima ovdje i neto cijena i cijena sa PDV. Nije dovoljno samo račun priložiti. Pod obavezno papiri moraju biti na stranog državljanina, znači neko iz BiH, a u prodavnici naglasiš da ti trebaju papiri za povrat PDV-a, odnosno REF4 obrazac. Obavezno imati sa sobom pasoš. Kada ovjeriš papire imaš neki vremenski rok (180 dana) da doneseš te papire ponovo u istu prodavnicu gdje si kupio robu. Neko vrati pare odmah a neko nakon par dana dok im knjigovođa odradi svu tu papirologiju. Imaš i varijantu da vratiš taj PDV u banci ali oni uzmu dobar dio od toga.
Evo ja kontaktirao maguro šop, i ovako mi prodavac kaže..

Ako kupujes internetom šaljemo ti u BiH .Plaćaš gornju cijenu proizvoda bez PDV,a.Znaci da roba ide na carinu koju ti plaćaš.,ako kupuješ u trgovini plaćaš punu cijenu i dobiješ račun koji ovjeravas na hrvatskoj granici naravno na tvojoj granici ne prijavljujeś da te nebi carinili.potvrđeni račun vračas u maguru_pro_shop mi ti uplacujemo PDV na račun ili kupiš neku robu u vrijednosti.u ponedjeljak ti mogu javiti koliko je sve ukupno sa dostavom pisali mi podatke sa adresom za dostavu radi izracuna,,

Znači, najisplativija solucija je, kupiti štap u radnji, ovjeriti račun na hr. granici i poslati im poštom ( pitao sam ga naknadno, i rekao je da može) i oni ti razliku pdv-a uplate na račun.

kratko i jasno..
..be yourself no matter what they say..

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”