kafe bar *Spin fishing*

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
rades7
Književnik
Postovi:667
Pridružen/a:20 ruj 2011, 13:47
Lokacija:Doboj
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: kafe bar *Spin fishing*

Post Postao/la rades7 » 07 svi 2014, 08:52

Hvala drug, zajedno ćemo ih testirati nadam se...samo još skontam šta da namotam na nju :D


Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kafe bar *Spin fishing*

Post Postao/la senad » 16 svi 2014, 18:55

Priča o poplavi objedinjena u jednu temu - viewtopic.php?f=115&t=3713
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kafe bar *Spin fishing*

Post Postao/la zlaja » 20 lip 2014, 23:08

Pada kiša...kupi klizišta i voda je žitko blato...gledamo u vodu sa mosta,čekamo da makar mulj se slegne pa voda bude normalnije mutna. Krene mulj da se sliježe...voda postaje normalnije mutna i onda...pada kiša..slegnemo ramenima...čekamo da prođe žitko blato ,da voda postane normalnije mutna ...i ko fol krene,razlikujemo nijanse mutnoće...usja ko fol sunce...i onda padne kiša...čekamo da se jebeni mulj slegne...i onda udari kiša...dok ovo pišem pada kiša... volio sam kiše,slikao ih na platnima...volio sam i kišobrane,gumene čizme sa klizavim đonovima...sutra ćemo stati na most kojeg nisu uspjele odnijeti kiše i gledat jebeni mulj koje je boje...neko popije ljutu ja napišem glup tekst...jebiga...
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=tUCqWWKFeLg[/youtube]

Avatar
rades7
Književnik
Postovi:667
Pridružen/a:20 ruj 2011, 13:47
Lokacija:Doboj
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kafe bar *Spin fishing*

Post Postao/la rades7 » 21 lip 2014, 07:47

"razlikujemo nijanse mutnoće"...istinita priča malog čovjeka sa Balkana.

Da se vratimo iz literarnih sfera - Berkley Whiplash na metar, 19 feninga metar, original ili kopija, šta mislite?

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kafe bar *Spin fishing*

Post Postao/la zlaja » 21 lip 2014, 18:58

Provjeri jel prodavač zvanični uvoznik,vidi deklaraciju i slične fore...


Avatar
emin
Književnik
Postovi:820
Pridružen/a:21 ožu 2011, 10:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kafe bar *Spin fishing*

Post Postao/la emin » 17 kol 2014, 23:59

raja trenutno sam naložen pravo na major craft nextina, i u priči sa kolegom dražom reče mi da imaju u zagrebu ti štapovi, po prilično pristupačnoj cijeni i da prilikom kupovine postoji povrat pdv-a od 20%?
je li neko u toko da li to funkcioniše i kako ? je li dovoljno samo priložiti račun na granici i to je to ili .. ?
..be yourself no matter what they say..

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kafe bar *Spin fishing*

Post Postao/la zlaja » 18 kol 2014, 17:38

Ja zagledam skyroad od kada se pojavio u katalogu...hajd to sve isprovjeravaj pa javi šemu šta i kako ?

Avatar
emin
Književnik
Postovi:820
Pridružen/a:21 ožu 2011, 10:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kafe bar *Spin fishing*

Post Postao/la emin » 18 kol 2014, 18:36

Evo cim štogod skontam javnem ovdje.. a i ako neko drugi zna ili u međuvremenu sazna nek javi ovdje..
..be yourself no matter what they say..

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Som 2014

Post Postao/la zlaja » 18 kol 2014, 20:44

Zadnjih par postova prebačeno u ovu temu..
Nije bolan zlo ! pa somovina je dobra klopa...ljudi ubiše soma i smuđa od Doboja do Šamca jer se prodaje ko halva...

Avatar
Klenolovac
Piskaralo
Postovi:223
Pridružen/a:12 ožu 2012, 20:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kafe bar *Spin fishing*

Post Postao/la Klenolovac » 18 kol 2014, 22:32

http://maguro-pro-shop.com/index.php?ro ... ct_id=1323

Kao prvo PDV je 25 %. Ima ovdje i neto cijena i cijena sa PDV. Nije dovoljno samo račun priložiti. Pod obavezno papiri moraju biti na stranog državljanina, znači neko iz BiH, a u prodavnici naglasiš da ti trebaju papiri za povrat PDV-a, odnosno REF4 obrazac. Obavezno imati sa sobom pasoš. Kada ovjeriš papire imaš neki vremenski rok (180 dana) da doneseš te papire ponovo u istu prodavnicu gdje si kupio robu. Neko vrati pare odmah a neko nakon par dana dok im knjigovođa odradi svu tu papirologiju. Imaš i varijantu da vratiš taj PDV u banci ali oni uzmu dobar dio od toga.
Vidi gnjurca voda mu do koljena, kad dođe plima...

Avatar
rades7
Književnik
Postovi:667
Pridružen/a:20 ruj 2011, 13:47
Lokacija:Doboj
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kafe bar *Spin fishing*

Post Postao/la rades7 » 19 kol 2014, 07:46

Sviđaju li vam se ovakve kutije...meni ovo izgleda praktično. Nije ni skupo nešto...
slika
http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/en ... 14462.html

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Som 2014

Post Postao/la Seha » 20 kol 2014, 13:18

Mozda bi najbolje bilo sve pobiti dinamitom. Nek jede raja danas, boli nas briga sta ce biti sutra.
Pa ovo je sportsko ribarski forum majku mu nije zadruga mesara da nagovaramo jedni druge sta ce ko raditi sa svojim ulovom.

Ljudi od Ebra koji nije postojbina soma napravili svjetski poznatu ribarsku destinaciju, a mi bi ga istrjebili "za dan" umijesto da ga pazimo i vracamo kapitalne.

Zlaja nekontam te !!
slika

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Som 2014

Post Postao/la soha » 20 kol 2014, 14:42

Kontam ja Zlaju. U zadnje vrijeme u toku rijeka Save i Bosne je ogromna populacija soma, i iz dana u dan je sve veci broj ulova kapitalaca, ali i manjih primjeraka. Ono sto zlaja zeli da kaze je da ovaolika populacija soma dovodi do istrebljenja ostalih ribljih vrsta, a kako je som u nasim vodama na vrhuncu hranidbenog lanca, nema drugog neprijatelja osim covjeka i samog sebe ( u nedostatku druge hrane, lovi manje primjerke svoje vrste). Suma sumarum, na dijelovima bosne i save gdje lovim, vise se nemoze ulčoviti skoro niti jedna druga vrsta osim soma, tamo gdje se prije lovio smudj, i stuka sada je som, tamo gdje se lovio som i dalje je som i stvarno je ogromna populacija ove ribe, . Samo na uscu bosne u savu u zadnjih 2-3 godine nije ulovljen puno manji broj kapitalaca nego na ebru, samo sto se to ne publikuje, ali bislo je dosta ulova preko 50 kg, pa cak i do 90 kg, a broj onih koji nisu ulovljeni koji su pokidali pribor je nemjerljiv. Mislim da je zlaja mislio na ovo, te da bi trebalo kontrolisanim izlovom dati sanse i drugim ribljim auhtotonim vrstama sansu da prezive. Onaj ko je stalno na vodi i raspolaze cinjenicnim informacijama zna o cemu govorim. Normalno da ne treba pretjerati i sa izlovom soma, nego treba naci mjeru. Lijep pozdrav, nadam se da ovaj moj post nece opet izazvati negativne kotonacije, vec samo skrecem paznju na cinjenicno stanje.

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Som 2014

Post Postao/la montana » 20 kol 2014, 15:06

Svima cestitke za ulov! <championvanja> Ja nikad u zivotu nisam ulovio ovog "masallah punoglavca", pa su mi I ovi od 2-3kg komadine. <jelmekotrazio> Sto se tice jedenja ulova, neka to svako odluci za sebe, a u skladu sa pravilima I zdravom razumu. Nekad ribe ima u izobilju, pa se I ne osjeti ako se nesto ponese, ali nekad ribe ni za lijeka, pa je mozda ta koju smo ulovili zadnja koja je ostala u vodi... Treba ocijeniti situaciju vode I tako se I na njoj ponasati. Hoce li ko ribu pojesti ili pustiti, neka bude licni izbor. Svako ima omiljenu ribu, a druge mu nisu toliko bitne. Evo ja da iskreno kazem, volio bih da u nasim vodama plivaju samo pastrmke I lipljeni, a mladicu na vrh lanca ishrane. Od ostalih riba bih volio milijarde pesa na dnu I oblake gaga da se pastrmke debljaju... ali sipak. Nemojte se paliti na ovo. Neka riba, pa kakve god da su. Ja nekad odem na bassa, stuku ili sarana ovdje oko kuce. Blizu I odlicno pomogne da se ublazi kriza kad se duze ne lovi. Sve ima svoju draz...
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Som 2014

Post Postao/la zlaja » 20 kol 2014, 17:12

Seha kako me ne kontaš kad sam jasno napisao...ne može bit jasnije .Somovina je dobra klopa,najviše raje lovi smuđa i soma jer mogu dobiti finu lovu za to meso,čim donesu u čaršiju prodaju soma i smuđa ko halvu,ja samo pišem istinu...hoćeš da se lažemo da raja ljubi i pušta somove, kad neće mamce trijebe ga trokukama...ima par ljudi koji paze ..kao što su Emin i Rade, love sportski...istina je da ja nisam ljubitelj somova ni somolova ni mesa od soma...ali samo pišem istinu...Jebeš Ebro ,tamo je som pojeo sve domaće vrste,,,gledao sam na tv ihtiologa kako kuka kraj te rijeke...Ja sam imao ultra dobre spotove sa klenovima,sad klenova nema pojeli ih somovi, Seha brate meni som kad dođe na udicu da znaš da će ić na vrelo ulje...

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”